Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz #90088192 #54 üzenetére

    Nem is a Notepad-et írják, hanem a Notepad++ progit, az egy egész másik szoftver, semmi köze a Windows beépített Notepadjához. De ezt az ún. blokk-kijelölést tudja minden komolyabb szövegszerkesztő (értsd: plain text editor), UltraEdit, ConTeXT, Sublime, stb..

    Ami nálam a régi időkből szokás maradt: kétpaneles fájlkezelők használata, még a DOS-os időkből, Norton Commander (néha floppyról Volkov), majd DOS Navitgator. Windows alatt Windows Commander, amit átneveztek Total Commanderre, majd Double Commander. Aztán ahogy váltottam Linuxra, ott Double Commander, terminálban Midnight Commander, de most már csak terminálban használok Vifm-et. Ilyenek nélkül nem tudom normálisan használni a gépet, nem is értem, hogy egyesek hogy vannak el Windows Intézővel meg hasonló, egypaneles fájlböngészőkkel. Illetve mikor fájlokat másolok, mozgatok, mindig a bal panelből másolom a jobb panelre. Így rögződött be.

    Sok évig szokásom volt, hogy Windowsban is kiirtottam minden csicsát, és Win9x klasszik kinézetet állítottam be, de ezt a szokásom a Win7-tel feladtam. Vista nekem kimaradt. Ami talán még a régi időkből beidegződés, hogy az Asztalra csak a legszükségesebb ikonokat teszem ki Windows alatt, dokumentumot pedig soha. Erre még régen volt szükség az erőforrások kímélése miatt, de az áttekinthetőségnek is jót tesz.

    Illetve a mai napig gyártok a háttértárakon ilyen random betűs ideiglenes mappákat, aa, bb, stb., ha valamit ügyködni kell, hogy tudjam, ha később elfelejteném letörölni, akkor a nevéből is lássam, hogy semmi értelmes, fontos nincs benne, törölhető.

  • Frawly

    veterán

    válasz Lord Myn #86 üzenetére

    Az igaz, hogy a 286-osnak a maximuma a 25 MHz, turbó nélkül 16, de ez ritkán fordult elő, szerintem a legtipikusabb értékek ezek egy 386-oshoz (vagy 386SX-hez) tartoznak. XT semmiképp nem lehetett, rosszul emlékszik. XT-ből pedig volt 286-os (IBM 5162), de az csak 6 MHz-et tudott.

    Egyébként nemrég néztem videókat a YouTube-on a Turbo gombról, és fordítva működött, mint gondoltam. Ha be volt nyomva, akkor kellett lassítania, ha kinyomva, akkor gyorsítania. De nálam ez mindig fordítva volt bekötve, benyomva volt gyorsabb, kinyomva lassabb, erre minden gépemnél ügyeltem. Illetve a PC-ken az ősidők óta letiltom a PC speaker csippantást induláskor, meg amíg használtunk olyat, a floppy-meghajtók végigfingatását is. Ha lehet, a memóriatesztet is. Persze ezek mai gépen már nem játszanak.

    Illetve még régi szokásom, hogy a HDD-ken, SSD-ken a partíciók egész GB-osak, tehát MB-ban kifejezve 1024-nek többszörösei. Ez azt a célt szolgálja, hogy esetleges partíciós tábla sérülésekor, elveszésekor könnyebb rekonstruálni azt.

    Azoknak írnám még, akik a böngészőben csak privát, inkognitós lapokat használnak, hogy helyette inkább állítsák be, hogy kilépéskor a böngésző töröljön minden adatot, előzmények, sütik, jelszavak, stb..

  • Frawly

    veterán

    válasz looser #94 üzenetére

    Korábban nem az egész speakert tiltottam le, csak azt a csippanást, amit a BIOS akkor ad, amikor mindent rendben talál. De aztán pár évre rá, mikor ezt nem lehetett, onnantól az egész PC speakert lehúztam. Ha nem indulna egy gép, diagnosztikai okból rá lehet dugni újra.

    Mostani modern lapokon nincs PC speaker, házakhoz sem nagyon adnak, külön lehet venni. Helyette a modern lapokon van POST kódos LCD, ami kijelzi mi baja van a gépnek.

    De a PC speaker lehet hasznos, pl. én szoktam DOS emulátorban régi DOS-os játékokkal ökörködni (Vette, Q*Bert, Test Drive 2, stb.), azoknál jól jön nosztalgiából a csipogós hang.

  • Frawly

    veterán

    válasz cappa72 #96 üzenetére

    30 éve jelent meg. Mielőtt a 2000 után született fiatalok értetlenkednének, nem a Test Drive Unlimited 2-ről (2011) van szó, hanem a a Test Drive 2: The Duel-ről (1989). Valahogy iszonyat nagy feelingje van ezeknek a régi retró játékoknak, a béna CGA-EGA grafikával és PC csipogóval. Van bennük egyfajta jópofa absztraktság :D

  • Frawly

    veterán

    válasz looser #98 üzenetére

    A PC speakerre ki lehet küldeni digitális hangot is, egyfajta fázismodulációval. Elég kevés játék csinálta ezt. Elég torz is, az emlékek szépítették meg, azért emlékszel rá úgy, hogy torzításmentes volt.

    Esetleg volt a gépben Adlib-kártya, és úgy tudott zenélni.

Új hozzászólás Aktív témák