Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tm5

    tag

    '84-ben kaptam egy ZX81-et. +TV, semmi egyéb, na az nem sok mindenre volt jó. A suliban voltak egyéb gépek (Apple IIe, HTC 1080Z, ZX Sepectrum) azokon pötyögtem inkább.
    '88-ban vettem egy Enterprise 128-at, az már sokkal jobb volt, de mindig szívtam a programok tárolásával.
    '90 októberében vettem/kaptam az első PC-t egy floppyval +fehér Hercules monitorral . Azon már lehetett jól dolgozni, csak cserélgetni kellett a floppykat. Karácsonyra meglett a 40 MB-os ATA vinyó. Onnantól blue hawaii. Valamikor lett VGA-m is, de azzal lett teljes a konfig, hogy '92-ben vettem egy SoundBlaster 16-os kártyát. Na ekkor minden korábbi játékot újrajátszottam.
    A 90-es évekből még ilyen dolgok rémlenek, hogy S3 Trio, S3 Verge, TSENG ET6000, Woodoo Banshee videókártyák, VESA busz stb. Jah vettem egy 387-es koprocesszort a CompFair-en, mert a 386 még integert meg emulált floatot tudott lassan én meg gyorsan szerettem volna FractInt-el rajzolgatni. :)
    Kicsit hiányoznak a CompFair/Ifabo vásárok, mert azokon sok csodát lehetett akkoriban látni.
    Ezután már homályosabb, hogy mikor milyen gépem volt, mert ritkábban cserélgettem. Egy jóideje, veszek egy közepesen erős konfigot és addig használom amíg meg nem döglik.
    Szerintem kevés beidegződésem van:
    Total Commandert azt mindenképp elsőnek rakom fel telepítés után.
    Van Temp folderem, Irfanview, mostanság Notepad++, régebben KMPlayer, mostmár csak VLC. Kb. ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák