Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Nekem ugyan csak 4 éves a kisfiam, de azért leírom a véleményemet.

    Elöljáróban annyit, hogy én nagy kocka vagyok. De tényleg. Én 11 évet Counter-Strike-oztam, Quakeztem, WoW-oztam. És mindet egy kicsit átlag feletti szinten. Borzasztó kompetitív függő voltam. És a multiplayer címek mellett persze a legtöbb nagyobb single player címet is végigpörgettem. Jelenleg is játszom szinte minden nap , csak már nem annyira komolyan. Amikor a kisfiam alszik délután és este én már indítom is a játékot. Idén eléggé visszavettem de még csak február van, szóval a tavalyi állapotot vázoltam fel. :)

    Na szóval a kisfiam apja ilyen :). És mint kocka, nagyon jól tudom ennek mi a hátránya. Nem vagyok antiszociális, sokat csajoztam és buliztam vannak barátaim, nem iszom alkoholt (már, tini koromban más volt a helyzet). Szóval megéltem amit meg kell. És jól tudtam koordinálni a kockaságomat, és azt, hogy ne távolodjak el túlzottan a való világtól. A baj inkább a függőséggel van ami kialakulhat. Nem mondom, hogy mindenkinél kialakul. De ha igen, akkor idegi alapon terheli meg az embert. Sose lettem én sem pszichopata, mindig csak versengésnek fogtam fel, viszont kevésbé szórakozásnak. Én nem igazán sportoltam irl. És a kompetitíve szellemiségemet itt éltem ki. Sokszor azon gondolkodom, hogy lehet ez is adrenalinfüggőség szerintem. A kiélezett szituációk, az izgalom keresése. Szóval van ez a fajta mint én. De van aki teljesen antiszociális és agresszív, beteg elme is lesz ettől. Ismerek sajnos ilyet is.

    Ezért mi próbáljuk teljes mértékben kizárni a PC-s, telefonos (tablet nincs) játékokat a kisfiunk életéből. Például figyelek arra, hogy sose lásson engem játszani. És leginkább nem azért mert félek, hogy agresszív dolgokat lát, hanem a függőség kialakulása miatt. Az agresszív dolgokra külön figyelünk egyébként mesék szintjén is.

    Egy 4-7 éves gyereknek még autókkal, legókkal, kirakókkal és logikai játékokkal kell játszania. A való életben. Tudom, hogy vannak logikai játékok gépeken is, de ne ültessük oda őket csak mert az egyszerűbb és elvan egyedül a gyerek. Biciklizni, labdáznia kell, kimozdulni. Sokat látom megosztva a következő képeket a közösségi oldalon: [link] [link]. De érdekes módon aki megosztja az se figyel erre, és a gyerekei ugyan ezt csinálják...

    Az én 4 éves fiam, eddig egyszer játszott PC-n, a Forza Horizon-nal. Kb 2 percig. Engem rossz érzés fogott el, magamat láttam, és inkább kikapcsoltam a gépet. Azóta se izgatja a gép, és nem kéri, hogy játszhasson vele.

    És akkor pár sztori:

    -Kezdjük a nem annyira durvával. Amennyit beszélek az apukákkal, anyukákkal az óvodában, egyáltalán nem figyelnek erre. Az egyik apuka büszkén ecsetelte nekem tavaly, hogy az ő 3 éves lánya alig akar esténként elaludni mert állandóan a tableten nyomja a zombis játékot. Gratuláltam.

    -Még az óvónők is telefonjaikat mutogatják a gyerekeknek az óvódóban. Youtube, képek a családjaikról. Szükség van erre? A gyerekek körbe állják és csorog a nyáluk. Ezt a saját szememmel láttam, mikor mentem a kicsiért. Az én kisfiam pedig külön tőlük autózott a szőnyegen. 3 évesen ezt is kell csinálnia.

    -És a legdurvább. Egyszer az egyik anyuka, aki általánosban osztálytársam volt, megállított, hogy kérdezne tőlem valamit. Mert tudja, hogy én szoktam játszani. Mesélte, hogy a párja is, és hagyja a 3 éves kisfiának is, hogy játsszon, sokat. Mert azt mondta a párja, hogy előbb utóbb úgy is fog játszani. És azt szeretné kérdezni, hogy szerintem baj, hogy a kisfiú a GTA V-tel játszik? Előbb annyit kérdeztem tőle, hogy most viccelsz? Mondja, hogy nem. Egész nap azzal játszik a gyerek, ha nem ő akkor az apja. És a kicsi annyira tolja, hogy szól neki (az anyjának), hogy most menjél el nekem a kocsival "ide" én addig megyek pisilni, és utána folytatom ha visszaértem. Mondtam neki, hogy ezt a játékot sok országban nem is engedték kiadni (vagy nem akarták engedni). És ennél rosszabb játékot kb. elképzelni sem tudok, annyira agresszív. Mondta, hogy tudja. Mert mikor mentek a kocsival, a kisgyerek a gyerekülésből nyúlt a kormányhoz, el akarta rántani és mondta, hogy üssék el azokat az embereket..! Mondtam, hogy ez nem normális. Akkor azt mondta, hogy a gyerek úgy tudja, hogy elromlott a gép és egy hete nem játszhat. Ez volt kb egy éve. De a múlt héten az apja jött az oviba a kicsiért, és hallottam öltöztetés közben, hogy csak a GTAV volt még mindig a téma. Nagyon jó módú tanúlt pár egyébként.. És ez van.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák