Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeltaPower

    őstag

    válasz Hieronymus #34 üzenetére

    Ez nem egészen így van. A "régenmindenjobbvót" feelinget félretéve, az új modern autók a biztonsági szempontok kivételével szarok és kész. Alulméretezett, túl feszesre hangolt alkatrészek, költségcsökkentés miatt minimális tartalékkal, és ha valami szétmegy 90% hogy csak cserélni lehet, javítani nem. Ráadásul az alkatrészeknek brutális ára van.
    Engem baromira nem érdekel, hogy ki mikor és hol szerelte össze az autót, ha a garancia lejártával normál használat és az előírt karbantartás betartása mellett is elkezd széthullani.
    Az egyetlen amiben valódi és értékelhető fejlődést sikerült elérni, az a biztonság. Sajnos ez azt hozta magával, hogy a modern autók az egyre csökkenő ablakfelületekkel egyre inkább ocsmány bunkerformát vesznek fel.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

  • DeltaPower

    őstag

    válasz D1Rect #53 üzenetére

    Mondjuk kb. 15-20 évre visszamenőleg, a 2000-es évektől, a pd-tdi és a kis turbós motorok elterjedésétől számítom.

    (#49) dabadab: a fék és a futómű szintén a biztonsághoz sorolható, sőt még esetleg a szervó is. Csak úgy őszintén, a felszereltség-menetkomfort-teljesítmény terén mi az, ami nélkülözhetetlen plusz az első generációhoz képest, és amit a két generáció közt eltelt 40 év alatt bekövetkezett technikai fejlődés egyébként nem tesz triviálissá?

    Olyan vélemény pont nem a használt autót vásárlókban alakul ki, azok tudják hogy kockázata van a használt kocsinak, vagy ha nem akkor idióták. Az újautósok szoktak rendkívül örülni, ha a féltve óvott-ápolt kocsijukban egy segédrendszer segédszenzorának az elektronikus vezérlése megadja magát, és emiatt köhög vagy leáll az egész kocsi. Ha nincs szerencséje, akkor minden mindennel egybe van építve, és egy ilyen alkatrészblokk cseréjére rámegy fél havi fizetés.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Új hozzászólás Aktív témák