Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz arn #12 üzenetére

    Ez is igaz. Ha gyarmatokról beszélünk a történelem során, akkor nem érdemes átgondolni a sorrendet. Elég erős gyarmatbirodalmak voltak. Ráadásul Afrikán is kinézték már maguknak a mostani hatalmak.
    De egy valami biztos. A cikkben szereplő úriember befoghatja a pofáját!

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Sinesol

    veterán

    válasz arn #15 üzenetére

    " Vhol vicces, hogy epp a szukos es sokkal kemenyebb vilagban elok lettek a civilizacio mozgatorugoi, hogy ra voltak kenyszeritve a fejlodesre, kulonben nem lett volna mit enni."

    Szerintem természetes dolog, hiszen a fejlődéshez kihívások kellenek, ezek pedig csak egy keményebb környezetben vannak meg, vagy megforditva a dolgot, éppenséggel az is lehet, hogy nem a keményebb környezet miatt fejlődtek, hanem csak alapból elég fejlettek voltak az elviseléséhez. Bár nem csak ez a lényeges dolog, mivel azt is kulcstényezőnek nevezik a civilizáció terjedésében, hogy Eurázsia Kelet-Nyugat orientáltságú, míg pl. Amerika és Afrika észak-déli. A civilizáció elsősorban ott tudott kialakulni, fejlődni, ahol elég élelmet termeltek, a termények, állatok meg egyazon égövben kelet-déli irányban szinte korlátlanul képesek terjedni, észak vagy dél felé viszont elég korlátoltak a lehetőségek, ugyanigy gondolom az emberek csoportjai is könnyebben mozogtak egyazon mérsékelt, vagy mediterrén övezeteben, vihették magukkal az állatokat, növényeket, ráadásul a megszokott közegben is mozogtak nagyjából. Viszont ha egy közép afrikai törzs elment északra, elég nagyot változott a környezet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák