Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz doooo #9 üzenetére

    Egyébként semmi olyat nem csinálnak a kínaiak, amit hasonló méretű konkurens államok korábban nem tettek. A britek, franciák, amerikaiak, szovjetek mind-mind ugyanabból az eszköztárból válogattak, mint most a kínaiak, csak apróbb eltérések akadnak a módszertanban.

    Az Interpol igazgatók lekapcsolását hagyjuk ki a dologból, olyat a csehek is csináltak, igaz már jó régen, de nem is úgy, ahogy a kínaiak. (Reinhard Heydrich)

    Üdv, pengwin

  • tixem

    addikt

    válasz doooo #83 üzenetére

    Nem vagyok egy túl empatikus ember, nem tagadom egy percig sem. Az, hogy ez zavar e bárkit is nem szokott érdekelni. Itthon is bőven van elég gond, nem igazán érdekel máshol mi van. Szeged van írva a lakcímkártyámra, nem Sencsen, Kabul vagy New York.

    Egyébként is az egész rohadt világ az 1984 féle irányba halad, legfeljebb más módszerekkel. Nehogy azt higgyétek, hogy az usa más. A cél Kínában, Amerikában mindenhol ugyanaz. Csak a módszer más.

    Mit tudunk ez ellen tenni? Semmit. Kiütik Kínát a képből, jön helyette a fehér fejű sas és hozza a romlott demokráciáját CIA-vel meg NSA-vel. Lehet nincs pontrendszer, de egy percig nem kell félni, ha akarva-akaratlanul beleszól a nagyok dolgába valaki az másnap már egy floridai mocsárban rohad a krokodilok között. Még búcsúlevelet is hagynak utána.

    Ez a filozofálás, hogy ki a rosszabb csak fingreszelés nem több. Nekünk jobb nem lesz soha a büdös életbe.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • szkaroly

    senior tag

    válasz doooo #83 üzenetére

    Egyik országnak sem kötelező lefeküdni Kínának. De persze ha a saját kormányunk ugyanolyan korrupt mint az ottani, persze hogy egymásra találnak. De hát demokratikusan választottunk őket, ezt akarták az emberek.

    Ha szerinted 1,4 milliárd kínai félelemben él akkor forradalmat kell nekik újra csinálni. Vannak elegen nem? De a többségük egyáltalán nem akar.

    Amúgy engem bárki nyugodtan lehallgathat, nincs titkolni valóm. Akinek van az meg vegyen spéci telefont. Persze tudjuk hogy ez nem úgy működik hogy minden állampolgárt figyelnelnek folyamatosan és állandóan. Remek szatírát lehetne csinálni abból hogy a kínaiak vagy az usa figyeltetni akarja a 10 millió magyart csak hát nincs aki fordítsa az a sok összeesküvő dumát. Annó a 90-es években összesen kb. 10 ember tudott arabul az egész FBI-ban.

    Poco X3 Pro

  • tixem

    addikt

    válasz doooo #93 üzenetére

    A "nekünk" szót nem arra értettem, hogy nekünk magyaroknak, hanem általánosságban arra, hogy nekünk egyszeri szavazóknak akik csak porszemek vagyunk a gépezetben. Állampolgárságtól, nemtől, vallástól stb függetlenül.

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

  • Sinesol

    veterán

    válasz doooo #93 üzenetére

    Már megint próbálod idekeverni a magyar politikát... :N
    Egyébként a hangos résszel kapcsolatban kicsit szerintem tévedsz, liberális szólamokkal van tele a net, a szinte mindenütt jelenlévő véleményterrorról már nem is beszélve.

    Egyébként érdekes dolog ez a szólásszabadság is, az egy dolog, hogy Kínában cenzúráznak, viszont itt már olyan szintre jutottunk, hogy saját magát cenzúrázza a népesség, szóval a végeredmény kb. ugyanaz, talán rosszabb is elméletben nézve. A legtöbb fórumon eléggé csúnyán beleszállnak mindenkibe, akinek kicsit is más véleménye van, mint az aktuális irányzat, ennek láttán pedig nyilván a többség már nem fog kiállni, csak hallgat.
    Tehát a nemlétező cenzúra, még jobban is működik mint bármilyen cenzúra. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz doooo #112 üzenetére

    Attól hogy van kapcsolat, még nem muszáj ideerőltetni, ilyen alapon mindent ide lehetne hozni, mivel a világon majd minden kapcsolatban áll mindennel. Egyébként nem skatulyázok be semmit, csak racionálisan nézem a dolgokat, onnan nézve pedig elég egyértelmű, hogy az USA eléggé kihasznál szinte mindenkit és anyagi érdekein kívül sosem igazán törődött semmivel, ha megnézed az utóbbi 50 év háborúi is mind a nevükhöz köthetőek, mindből ők húzták a legnagyobb hasznot. Most is csak arról van szó, hogy nem tetszik nekik, hogy a kínaiak megerősödtek, míg ők kicsit bealudtak. Ennek a buta gazdasági háborúnak is csak a világgazdaság lesz a vesztese megint, nem az első eset ez sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Forestjo

    senior tag

    válasz doooo #130 üzenetére

    Nem állítottam én sehol, hogy itt mindenki amerikát imádja, hiszem nagyon sok tárgyilagos komment íródott. Én is elég jól ismerem az erényeit, de nem bagatellizálom el a bűneit sem. És ezen nem változtat az sem, hogy egyébként milyen "nemes" eszmék, vagy értékek érdekében cselekszik olykor, legalábbis a kifelé kommunikációban. A cél ugyanis nem szentesíti az eszközt.

    Én tárgyilagosan látom a világot, nem magasztalom a kapitalista, vagy "demokratikus" berendezkedést sem, mert azzal hogy tovább haldoklik, mint az önkényuralmi rendszerek, csak elnyújtja a szenvedést a földön.
    De még csak azt sem lehet mondani, hogy az ún. demokráciák stabilabbak, tartósabbak, mint a diktatúrák, mert ettől nagyobb instabilitás, zűrzavar és katyvasz sohasem volt még az emberi történelemben. Sajnos a diktatúrák is újra és újra felütik a fejüket és ne feledd, hogy a három nagy birodalom közül kettő most is az!

    Én Nógrádi Györgyhöz hasonlóan nem sok jót látok a közeljövőt illetően. Az ember újra és újra elköveti ugyanazokat a hibákat és bűnöket egymás ellen.

    És az utolsó megjegyzésedre: semmi ellentmondás nincs a két, általad idézett mondatomban. Amit te annak vélsz, nem az.

    [ Szerkesztve ]

    Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz doooo #191 üzenetére

    Nyersanyag van, de nem minden. Az iparuk meg vicc. Egy mai modern fegyverhez nem elég egy hajlítható bot és húr, meg pár acélhegy a nyíl végére. Olajuk van szarásig, azért megkapnak bagóért mindent.

    Nem ide vág, de hazugságról van szó. Akkor ez az egyik legnagyobb és az amcsik csinálták. És rá akarták kenni az arabokra. Azokra akiket ők képeztek ki.
    Én nem hiszek nekik. Lehet, hogy a kínaiak se jobbak, nem tudom. Mindegyik sáros.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • pengwin

    addikt

    válasz doooo #191 üzenetére

    Van amerikai fegyvere Iránnak, csak egyre csökkennő mennnyiségben bevethetőek az F-14-esek, APC-k, gépkarabélyok, járőrhajók.
    Nagyon sok fegyvert kaptak még az iszlám forradalom előtt, mert akkor a CCCP még Irakot támogatta a térségben, utána meg fordult a kocka és Irak kapta az amerikai fegyvereket, a forradalmi Irán ellen.
    Kevés amerikai fegyver élte túl az iraki-iráni háborút, és alkatrészellátás hiányában egyik ország sem igen tudta őket karban tartani, így mindkettő az oroszok felé fordult fegyverekért az elmúlt 20-25 évben.

    (#192) 7Heads Drago
    Iránnak azért elég komoly hadiipara van, saját gyártású rakétákkal, tengeralattjárókkal, saját fejlesztésű új gennerációs MBT-vel. Nagyrészt orosz fegyvereket gyártanak, sokszor kínai vagy észak-kóreai illegális másolatok licencelésével. Vagy ezeknek valamilyen helyi továbbfejlesztését.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák