Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz Boond #108 üzenetére

    Ez ennél azért bonyolultabb, mást ne mondjak, csak Magyarországon is két irány van: a kisebb pénzintézetek betétesei esetében az Országos Betétbiztosítás Alap áll helyt, a nagyobbak esetében a Szanálási Alap.

    A hozzászólásokban eddig csak a betétbiztosítás meg az OBA volt emlegetve (száz feletti hozzászólásnál), ami arra utal, hogy a többség még a hazai szabályozást sem ismeri mélységében, nem, hogy a más országok gyakorlatait (a Te hozzászólásod kezdi kapisgálni a mélységeket egyedül).

    A korlátozott tudás miatt szerintem az a biztonságos, ha az ismert kockázatú terepen maradunk. A Revolut szerintem ismeretlen kockázatokat jelent - és az MNB sem tudja ezekre a kockázatokra ÁTFOGÓAN felhívni a figyelmet, hiszen nem auditálhatja őket ugyanolyan részletesen, mint a hazai pénzintézeteket.

    Ettől a Revolutnak még lehetnek előnyei a hazai bankokkal szemben, de a hozzászólásokból azt látom, hogy itt is a nemtudással egyenesen arányos a kijelentések magabiztossága.

    Nekem mindegy (mindenkinek jogában áll... mint tudjuk), de aztán ne magyar pénzből akarják magukat kárpótoltatni azok, akiknek a Revolut esetlegesen bármilyen veszteséget okoz, hanem menjenek Litvániába, vagy a Revolut tulajdonosaihoz - apropó, aki a pénzét a Revolutban tartja, tudja egyáltalán, kiknek a tulajdona a Revolut?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák