Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Eugene Roe #297 üzenetére

    "aki 2*150 ezer bérrel vesz fel most 10 millió babavárót + 10 millió banki hitelt vidéken."

    Aki házhoz megy a pofonért, azt nem tudom sajnálni. Akit a munkája a fővároshoz köt, az tényleg patthelyzetben van és számolgatnia kell, hogy megéri-e hitelt fizetni lufikockázattal, jegybanki alapkamat kockázattal, vagy helyette pénzt kidobni az ablakon, amit a főbérlőnek ad.

    Viszont vidéken (bár tudom, tág fogalom) nemár, hogy nem tudnak valahol jóval olcsóbban lakni. A szülőknél lakás sem ugyanaz egy 150 négyzetméteres 5 szobás családi házban meg egy 35 négyzetméteres 1,5 szobás panelben. Meg ott bérelni is relatíve olcsón lehet.

    Gyereket vállalni 2x150 ezres fizetésre meg... Már előre sajnálom szegényt még akkor is, ha nem történik valami váratlan (pl. kiesik az egyikük munkabére és nem a GYES miatt), mert borítékolható, hogy ilyen pénzügyi alulműveltséggel az lesz az első, hogy erőn felül megvegyék a hisztis kisgyereknek a játékautótól a drága mobiltelefonig, egyetemre, tanfolyamra meg egyebekre meg semmi sem jut (ahogy a két szülő öngondoskodására sem, így jön majd a mártírkodás, hogy "szegény, öreg, beteg, munkában megfáradt szülőket támogassa az ereje teljében lévő fiatal, én a te korodban cementes zsákokat cipeltem" rosszabb esetben a szülőtartás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák