Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz pengwin #28 üzenetére

    Nem, de eddig volt pár cég, ahol lehetett választani adott szoftver mellé mást is, mint Win-t. Viszont ha mondjuk Autodesk miatt váltanak Win-re, akkor eséllyel viszik magukkal a többi szoftvert és licenszet is, ami eddig Macen volt, mondjuk PS, vagy valami 3D render, vagy bármi más. Nem hiszem, hogy hatalmas csapás, csak egy nem túl pozitív trend, pláne, ha sok hangadó, véleményformáló pro is kezd panaszkodni a saját munkaterületén a Macek, OSX hibáira.

    Kieg.: Sok esetben, ha nem te vagy a végső megrendelő, akkor az is lehet, hogy reviízió, patch szinten mondja meg az ügyfeled, hogy milyen szoftverrel, és akár Márka +CPU+RAM szinten definiálja, milyen WS-sel dolgozhatsz.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz pengwin #30 üzenetére

    Például azért, hogy ha bármi adatsérülés, hiba van, tudjon supportot adni. Jártam úgy, hogy egy rendszerben voltak IBM Power PC alapú AIX-es vasak és Dell Wintel WS-ek. AIX-en fejlesztettünk, csak néha kellett Winre menni. Na amit winen megcsináltunk, leellenőrizve ott volt, megnyitva a lementett modellt ott volt, de az AIX-en megnyitásnál semmi nem volt ott belőle.
    Egyébként láttam már olyat is, hogy a modellezés mikéntje is szabályozva volt, mennyi feature lehet egy testben, milyen parancsokat, milyen környezeti beállításokat lehet használni.

  • marcee

    addikt

    válasz pengwin #28 üzenetére

    Igen, ez így van szerintem is. Csakhogy ArchiCAD-nél éppenséggel szabad a választás, a licenc szabadon használható a támogatott OS-ek alatt bármilyen kombinációban, így az egyéni preferencia dönt.

    Az építészekkel meg nem egyszerű :) jelentősen túlértékelik a dizájnt. Többeket ismerek, akik megvették az iPhone-t (2-3-4 generációt), imádták az előző (persze sokkal olcsóbb) ócska okostelefonjaikhoz képest, aztán vettek MBP-t, végül egész irodát állítottak át Mac-re. Én nem szeretem az apple-t, de elismerem, a termékeik előnyeit is. A csendes, kábeldzsungel mentes iMac-ekkel tényleg más hangulatú az iroda. Persze ilyenkor mindenki elfelejti, hogy a megelőző PC-ket max 200e ft-ból vette és fejlesztette 10 évig, az iMac-ek 7-8-900e-be kerültek és egyben kell majd "kidobni" (oké, az értéküket jobban tartják).

    De volt olyan iroda is, ahova a windows-os gépek mellé beült egy kolléga a frissen vásárolt saját retina iMac-jével. Azt mondják nem volt olyan megrendelő, tárgyaló fél, aki ne hozta volna a szóba a Mac-et, ne tett volna rá valami megjegyzést, ne akarta volna megnézni, stb, attól voltak elájulva, máshogy viszonyultak onnantól hozzájuk. A slusszpoén, hogy a tulajnak nem is jött be, azóta visszaváltott windows-ra.

    Időközben azt az információt kaptam, hogy a Graphisoft már régóta tud az opengl api leépítéséről, és már egy éve dolgoznak az api váltáson, ami egy többéves folyamat lesz.

    \m/

Új hozzászólás Aktív témák