Új hozzászólás Aktív témák

  • marcee

    addikt

    válasz pengwin #28 üzenetére

    Igen, ez így van szerintem is. Csakhogy ArchiCAD-nél éppenséggel szabad a választás, a licenc szabadon használható a támogatott OS-ek alatt bármilyen kombinációban, így az egyéni preferencia dönt.

    Az építészekkel meg nem egyszerű :) jelentősen túlértékelik a dizájnt. Többeket ismerek, akik megvették az iPhone-t (2-3-4 generációt), imádták az előző (persze sokkal olcsóbb) ócska okostelefonjaikhoz képest, aztán vettek MBP-t, végül egész irodát állítottak át Mac-re. Én nem szeretem az apple-t, de elismerem, a termékeik előnyeit is. A csendes, kábeldzsungel mentes iMac-ekkel tényleg más hangulatú az iroda. Persze ilyenkor mindenki elfelejti, hogy a megelőző PC-ket max 200e ft-ból vette és fejlesztette 10 évig, az iMac-ek 7-8-900e-be kerültek és egyben kell majd "kidobni" (oké, az értéküket jobban tartják).

    De volt olyan iroda is, ahova a windows-os gépek mellé beült egy kolléga a frissen vásárolt saját retina iMac-jével. Azt mondják nem volt olyan megrendelő, tárgyaló fél, aki ne hozta volna a szóba a Mac-et, ne tett volna rá valami megjegyzést, ne akarta volna megnézni, stb, attól voltak elájulva, máshogy viszonyultak onnantól hozzájuk. A slusszpoén, hogy a tulajnak nem is jött be, azóta visszaváltott windows-ra.

    Időközben azt az információt kaptam, hogy a Graphisoft már régóta tud az opengl api leépítéséről, és már egy éve dolgoznak az api váltáson, ami egy többéves folyamat lesz.

    \m/

Új hozzászólás Aktív témák