Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    válasz uvlight #27 üzenetére

    600$+ Nem hiszem, hogy olcsón fogják mérni.

    De szerintem májusnál előbb ez felejtős. Driverrel kb sehol sem lehetnek. Az egészet ki is kell tesztelni. Szerintem még az órajeleket sem tudják. A HBM bírja az 1GHZ-t, ennek örülhetünk. Lehet alapból lesz egy magas órajel, és még egy kis turbo, vagy lesz egy relatív alacsony alapórajel, és mellé egy komoly 50%+ órajelű turbo. Szerintem még az sem biztos, hogy 2 termék lesz, simán benne van hogy lesz egy teljes 16GB rammal, egy kicsit butított 16GB rammal, és egy jobban kiherélt 8GB rammal. De az is lehet, hogy a játékosok nem kapják meg a teljes lapkás verzió, mert tré mondjuk a kihozatal, és csak két butított verzió lesz. Az eddigi játszadozásuk alapján azt talán kijelenthetjük, hogy egy gyengébb verzió jöhet előbb, sőt talán eddig is azt mutogatták, feltételezem a 8GB ram miatt.

    Jaj igen a Vega lehet(ne) 32GB-os kiszerelésű is, a mostani HBM lapkák viszont 1024 biten max 8GB-os méretűek, ez bizony azt feltételezi, hogy 4096 bites a memóriavezérlője, de a játékosoknak szánt verziókban nem fogják kihasználni. Itt pl felmerülhet az is kérdésként, hogy vajon 4096 biten is mennek 1GHz órajelen? Rengeteg kérdés van még.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák