Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Duck663 #47 üzenetére

    "Az való igaz, hogy az utasítás-előbetöltés nagy dobás volt, de a GCN4-ben kb sz@rt sem ért, kell hozzá a Vega felépítése. Valószínűleg a GCN4-be csak azért került be, mert tesztelni akarták a működését és hogy megismerjék a fő limitációkat... az sem véletlen, hogy lecserélték a CU-kat, ott futhattak bele az első komoly limitációba."

    +1
    Nekem is van egy ilyen érzésem, hogy a Polaris egy korai fejlesztés volt az új gyártástechnológia és az utasítás-előbetöltés kiismerésére, tesztelésére. Nem véletlen, hogy csak az alsó-közép szegmensbe terveztek vele.

    b. #82
    "szerintem ezekkel a ramokkal nehezen lesz olcsóbb , mint az 1070 ,(135 K) ha azt a szintet is hozza teljesítményben."

    A magam részéről nem hinném, hogy olcsóbb lesz, mint a 1070. Csalódást keltőnek találnám, ha az AMD azért gyártott volna le egy >500mm2-es csipet, ami az egybehangzó pletykák szerint 4096 számolóval 12 TFLOPSt hoz, hogy aztán ne érje utol a 1080-at. Látszik, hogy egy sor reformmal próbálják azokon a területeken behozni a lemaradást, ahol az Nvidia megoldása jobb. Én azt várom, hogy a 1080 és a Titan X közé kerüljön, és 1080 áron adják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák