Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz _Atesz #31 üzenetére

    "Bank, biztosítás, ingatlanügynökségek"

    Ezek miért csípik a szemed?

    A biztosítás kockázatmegosztás. Ha olyan káresemény történik, amire van biztosításod, a közösség megtéríti a károd. Ha nincs, akkor így jártál. Talán évtizedekig a semmiért fizetsz, talán kettő év után a fejed vered a falba, mert nem volt biztosításod. Eredetileg a kereskedők találták ki a biztosítást a kalózok ellen. Egy hajó helyett tízbe pakolta be mindenki a szállítandó áruját. Ha eggyet lenyúltak a kalózok, a veszteség csak 10% volt, 100% helyett.
    A bankokkal mi a gond?
    Lehetőséget adnak arra, hogy az éppen "felesleges" pénzed, mások béreljék. Vagy mások pénzét tud használni azonnal. A pénzükért bérleti díjat fizetsz. rajtad múlik használod a lehetőséget vagy sem.
    Én kettő éve vásároltam egy autót, kb 8 ezer eurós hitellel, A kamat 0,5% volt. A három évre kevesebbet fizettem rá, mint egy négyszemélyes éttermi ebéd költsége, átlagos étteremben. Ennyit nekem megért.

    Az ingatlanügynökséggel kapcsolatos gondodat egyáltalán nem értem. Senki és semmi sem kötelez az igénybe vételére. Senkit sem. Akkor éri meg, ha magasabb árat tudnak realizálni, mit te helyben.
    A BC teljesen felesleges energia pazarlás. Ebben egyetértünk.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák