Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sundesz

    őstag

    válasz Sundesz #16 üzenetére

    Más tesztekben is ez jött le:

    Ugye ez a kártya csak 8 sínes (PCIe 4.0x8), lehet valami elvette a sávszélességet, ez főleg a 4 GB-os kártyánál lehet gond. Önmagában a PCIe 3.0 lap nem fogja vissza általában, nálam is abban ment a 4 GB-os (magas textúraminőségnél -20% lehet).

    Lehet rosszul tudom, de az i7 9700 16 PCIe sínt tud és ha van nvme SSD, akkor az levesz 4 sínt. De lehet hülyeséget mondok.

    Hörcsög Powa'

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Sundesz #17 üzenetére

    Nem vitatom, sőt többször is leírtam a cikkben, hogy az 5500XT várakozáson alul teljesített nálam. Viszont nem volt kéznél másik 5500XT hogy lemérjem azt is, így maradtak ezek az eredmények. A PCIE sávokkal nem hiszem hogy gond lenne, x16 3.0 módban fut minden kártya ami képes rá, ez meg x8 3.0 módban futott. Volt a lapban NVME SSD, de azt a chipset szolgálja ki, nem a proci. A proci 16 sávja a VGA-nak megy. De egyébként ha nem így lenne, akkor az más kártyákat is érintett volna, hiszen ugyanazok a körülmények voltak az összes kártya számára.

    A lap blokkdiagramja:

    [ Szerkesztve ]

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Sundesz #20 üzenetére

    Hát én csak abból tudok konklúziót levonni, amit magam tapasztalok :) Egyébként az RX460 és 560 is gyengébben szerepelt, mint az elvárható lett volna, csak talán nem akkora mértékben. Ezért is írtam, hogy ezek a low-end Radeonok sose hozzák nálam azt az eredményt, amire a körülöttük kialakult hype alapján számítanék. Mindegyik úgy van beharangozva megjelenésekor, mint a kispénzű gamerek messiása, aztán mikor letesztelem, csak egy gyengén teljesítő vacak az összes. Már a régebbi cikkeimben is találkoztam ezzel a jelenséggel, szóval nem újdonság számomra.

    [ Szerkesztve ]

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Sundesz #24 üzenetére

    Hidd el, sokkal többet próbálkoztam azzal a kártyával, mint amennyi időt átlagosan eltöltök egy tesztalannyal. Újraflasheltem a BIOS-át, hátha "bányász BIOS" van rajta, és amiatt lassú, de nem segített. Kipróbáltam többféle drivert is (amit egyébként nem szoktam, mert minden kártyát ugyanazzal a driverrel mérek), de az sem hatotta meg. Szétszedni és újrapasztázni nem akartam, mert kölcsönkapott kártya volt, de egyébként nem melegedett túl, szóval az sem lehetett a gondja. Stabilan működött, képhibák és fagyások nélkül, csak éppen lassú volt. Elkönyveltem, hogy ez ennyit tud, és visszaadtam a kártyát a tulajdonosának. Ha lett volna lehetőségem másik 5500XT-t szerezni, akkor csináltam volna egy összehasonlító mérést, de nem tudtam mástól kölcsön kérni, használtan meg épp olyan áron mentek, hogy a pofám leszakadt, annyiért nem voltam hajlandó csak a kontrollmérések miatt vásárolni egyet. Szóval maradt így. Minden cikkemben szokott lenni 1 vagy 2 kártya, ami az elvárások alatt teljesít. Itt ez lett az.

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Sundesz #26 üzenetére

    Bele van írva 2 helyen is:

    8. oldal: "A puszta adatok alapján nem tűnik annyira vészesen gyengének az RX 5500 XT, mint amilyen vérszegény teljesítményt nálam nyújtott a tesztek alatt. Sajnos nem volt lehetőségem másik példányt szerezni belőle az összehasonlítás kedvéért, de a nálam járt kártya is stabil és hibamentes működést produkált, csak éppen a sebessége nem volt összhangban a specifikációi (na meg az ára) alapján elvárható szinttel."

    66. oldal: "Ez a kártya borzalmasan gyengén teljesített nálam, lényegében a fentebb látható R9 380-assal megegyező végeredménnyel zárta a tesztet, miközben alsó hangon is háromszor annyiba kerül. Máig nem tudom, hogy csak ez a (kölcsön kapott) példány volt hibás, vagy mindegyik ennyit tud, de a kártya stabilan, hibák nélkül, és hűvösen üzemelt, csak éppen lassú volt."

    Szerintem ennél részletesebben fölösleges ezt boncolgatni a cikkben. Minden szereplő kártyát használtan szereztem be, így megvan rá az esély, hogy valamilyen hibájuk van, bár megmondom őszintén, nem sok olyan kártyát láttam még eddig, aminél a hiba nem fagyásban vagy képhibákban jelentkezett, hanem lassú sebességben. Mindazonáltal elképzelhető, hogy itt ez a helyzet, és ezt le is írtam a cikkben, ahogyan azt is, hogy a saját tapasztalataim alapján én nem tudom ajánlani ezt a típust senkinek. Ha a cikk fő témája pont az 5500XT teljesítménye lett volna, akkor persze jobban utánamegyek a kérdésnek, de szerepel még benne 99 másik kártya is, ahol ugyanilyen kutatást lehetett volna folytatni arról, hogy na most az én eredményeim mennyire vannak összhangban más oldalak méréseivel.

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Sundesz #28 üzenetére

    Mivel nem volt módom rá, hogy összehasonlítsam egy másik 5500XT-vel, ezért ezt már sosem tudjuk meg. De személyes véleményem (jópárszáz kártyával történt tapasztalatom alapján) az, hogy nem igazán létezik olyan, hogy egy kártya "jó, csak lassú". Ha egy kártya döglődik, akkor fagy, blackscreenezik, vagy eldobálja a drivert, vagy csíkoz/pöttyöz/vertex hibákat rajzol ...stb. Nem nagyon találkoztam még olyan kártyával, ami úgy lett volna hibás, hogy az csak a sebességében mutatkozik meg. Ennélfogva legalább 70%-ra teszem annak az esélyét, hogy egy másik 5500XT is hasonló eredményeket adott volna. Arra már nagyobb esélyt látok, hogy a tesztkonfiggal lépett föl valamiféle inkompatibilitás. Bárhogy is legyen, ez a kártya nálam ennyit tudott. Pont ezért írtam le, hogy várakozáson alul szerepelt, és pont ezért emeltem ki a cikk végén is ezt a kártyát (sőt, igazából az egész utolsó oldal nagyrészt emiatt született), hogy látszódjon, hogy itt valami nem kerek. Aki pont 5500XT-t akar vásárolni, annak az én cikkem nem feltétlen ad elégséges információt a döntéshez. De a másik opció az lett volna, hogy az 5500XT-t kompletten kihagyom a cikkből, ezt pedig nem akartam.

    [ Szerkesztve ]

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Sundesz #67 üzenetére

    Szerintem igazán elengedhetnétek már ezt az 5500XT témát. Döbbenetes, hogy ezen vagytok képesek rugózni napok óta. Ha netán egy paraszthajszálnyival gyorsabb lett volna, az sem változtatna a véleményemen, hogy egy túlárazott ipari hulladék.

Új hozzászólás Aktív témák