Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz fLeSs #47 üzenetére

    Köszi, a regeditben átállítottam.

    Honnan lehet kideríteni, hogy támogatja e a vezérlő a TRIM-et? (Az eszközkezelőben azt írja, hogy "Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő"

    A típusszáma SNVP325-S2/128GB

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • Taranti

    senior tag

    válasz fLeSs #47 üzenetére

    Azért kiemelten leírhattátok volna: attól, hogy egy cella használhatatlanná válik, a teljes egység még tovább működhet (legalábbis ez jön le az írásból). Vagy nem? Mi van, ha elfogy a "tartalék" terület?

    Mikor dolgozik a trim, ha user csak akkor kapcsolja be a gépet, amikor használni is akarja?

    Elképzelem, milyen jó kis vírusok íródnak majd a trimre (kürt rt meg lehúzhatja a rolót...).

    Pontosan milyen oprendszerek támogatják a trim-et?

    Olvastam, hogy a sok ideiglenes fájlt használó programok ilyen célú könyvtárát át kell irányítani hagyományos merevlemezre. És egyszeri user minden ilyent át tud majd irányítani? Ez várhatóan mikor fog megváltozni? (Vagy egyszer csak a hdd-k drágábbak lesznek, mint az ssd-k?)

    Egyébként meg, a mostani válaszod adja a következő kérdést: honnan a manóból döntöm el, melyik ssd kell nekem (merthogy a gyártók weboldala sem valami bőbeszédű az egyes altípusokról...).

    Hát, túl sok a kérdés, és lesz még. De az írásért tényleg nagy gratula jár.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

Új hozzászólás Aktív témák