Új hozzászólás Aktív témák

  • Rommel6600

    őstag

    válasz #40993792 #315 üzenetére

    Nekem ez a legszemélyesebb adat kategóriába esik, nem szívesen adom meg annak amiben nem bízom. Pl.: Tizenévvel ezelőtt az utolsók között csináltattam emiatt ujjlenyomat nélküli 10 éves útlevelet (még bőven érvényes volt pedig az akkori), de sajna már az is lejárt, az új igénylésénél kénytelen voltam azóta megadni az államnak. Persze azóta változott a világ is (globális terrorizmus, migráció, digitalizáció és onlineosodás etc) ami miatt már jobban hajlok arra, hogy sajna ezt a fajta "magánszféra-sértést" el kell viselni a jövőben, már csak (adat)biztonsági szempontból is, de továbbra is szeretném azért én megválogatni, hogy kinek adom ezt meg, pláne ha van rá lehetőség. Nyilván az állam esetén ez nem áll fent, de egy telefonnál igen.
    Mondjuk a kettővel ezelőtti készülékem (az is egy Asus volt, egy Zenfone4 MAX) idejében még kevésbé volt kiforrott ez a technológia, ahogy láttam nem is sokan használták az esetlensége miatt, így végképp nem is izgatott. Az előző készülékem egy Huawei volt, itt már egyértelműen a gyártó miatt se adtam volna meg ezt az adatot. Az Asusban és a mögötte álló ideológiai rendszerben jobban megbízok, de alapvetően itt is az verérelt, hogy fontos dolgokra (pl fizetés jóváhagyása) szerettem volna használni, de már az elején kiderült, hogy nem fog menni. (Készülék és/vagy user error miatt, elismerem lehet az utóbbi)
    Ez az én szubjektív hülyeségem. :))

Új hozzászólás Aktív témák