Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smkb

    őstag

    válasz Abu85 #68 üzenetére

    "PC-s eladások esnek, miközben az AMD PC-s eladásai már nőnek."

    Az AMD cpu piaci részesedése többet esett 2013 Q1 és Q2-ben is mint a teljes PC piacé.

    2013 Q1:

    "2013 első negyedében 1,09 milliárd dolláros árbevételt tudott elérni az AMD, ez éves szinten 31 százalékos visszaesést jelent. A PC-eladások az IDC és a Gartner szerint mintegy 14 százalékkal csökkentek éves viszonylatban, az AMD ennél jóval nagyobb zuhanásának oka az lehet, hogy a PC-forgalomba beleharapó tabletek pont az alsó árkategóriás gépektől vesznek el vevőket, ahol az AMD a legnagyobb részesedéssel rendelkezik. A processzorgyártó részleg forgalma 38 százalékkal 751 millió dollárra csökkent, a 124 millió dolláros üzemi nyereséget pedig 39 milliós üzemi veszteség váltotta, derül ki a csütörtök éjjel nyilvánosságra hozott gyorsjelentésből."

    2013.Q2:

    "A számok mögé nézve azonban az látszik, hogy a PC-piacról a legalsó kategóriás gépek iránti kereslet tűnt el, az Intelnél a PC-processzorokat forgalmazó részleg 8,1 milliárdos bevétele csak 7 százalékkal kevesebb mint tavaly, az eladott termékek száma 5 százalékkal csökkent, miközben a PC-eladások az IDC szerint 10,9 százalékkal, a Gartner szerint 11,7 százalékkal szorultak vissza."

    Ha az Intelé kevésbé csökkent, mint a teljes PC piacé akkor vajon, kinek jobban? :)

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Abu85 #68 üzenetére

    Így legyen, és ne úgy hogy az Intel szőröstül-bőröstül felfalja őket, mert majd jó időben pont jókor jó helyre nyomja megint a pénzt.

    Szép dolgok ezek, de engem személy idegesít, hogy nem tudom megvenni a "legjobbat" (mármint számomra), mert csak PAPÍRon létezik.... és ez szerintem jelenleg nagyobb probléma minthogy 8évig támogassanak valami processzort.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Új hozzászólás Aktív témák