Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz notika77 #2 üzenetére

    Megfelelően megválasztott algoritmussal, ahol a kapcsoló felől érkező első állapotátmenetkor váltasz, és a kapcsolótól érkező jeltől függetlenül ragaszkodsz az új állapothoz olyan 50-60 ms-ig, ameddig a két fémlemez pattog egymáson, a késleltetés teljesen eliminálható.

    A lineáris contactless kapcsolóknak inkább egy másik nagy előnye van a hagyományos kontaktus alapúakhoz képest: lehet érzékelni a lenyomás mértékét, azaz a vásárló az ízlésének és/vagy felhasználási módnak megfelelően be lehet állítani az érzékelési pontot. Ha játszol, akkor a gyorsabb reagálás érdekében rövidebb utat állítasz be, ha gépelsz, akkor a félrenyomásokat csökkentendő hosszabbat. Ez Hall-effektusra építő megoldásnál elve adja magát, optikainál pedig megfelelően megtervezett stem és nyák kell.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    kapcsolóból is rengetegféle elérhető már – nincs könnyű helyzetben az a vásárló, aki új eszközt szeretne választani
    Igen, nincsen könnyű helyzetben, mert éppen a kínálat jobbik fele nem érhető el készen kapható billentyűzetben, így a legjobbnak tartott lineáris és clicky kapcsolók. Vagy bármi közepesen vagy erősen taktilis.

    Nem csak a felhasználók, de a gyártók is nehéz helyzetben vannak, ugyanis nem könnyű eldönteniük, hogy melyik márkától válasszanak mechanikus kapcsolókat legújabb modelljeikbe, ezért többen is arra adták a fejüket, hogy elkészítik saját megoldásukat.
    Marketingről magyarra fordítva az NX esetében kerestek maguknak a Cherrynél olcsóbb megoldást. Az RX ettől még igenis jó lehet, kár a teljes inkompatibilitásért a mostani mechanikus ökoszisztémával. Optikai vonalon nyál oldaláról egymással inkompatibilisek a gyártók, de legalább felülről a legtöbben megmaradtak az MX keresztnél.

    a gombkupakok rögzítésére szolgáló, kereszt alakú elem egy az egyben megegyezik a cseresznyés logósokéval, ezzel is növelve a kompatibilis kupakszettek listáját
    Az ASUS a kompatibilitást növelendő elősegítendő megakadályozandó a vevőinek rendszeresen nem szabványos alsó sorral kedveskedik, amire képtelenség 3rd party kupakkészletet találni, mint a cikkben is szereplő Falchion az 5.5u space-szel (a Strix Scope RX-et nem hozom fel, mert arra úgyis mástól nem beszerezhető kupakkészlet kell).

    úgynevezett floating dizájnnal rendelkezik, vagyis a kapcsolók teljes egészükben „kilógnak” a billentyűzet fém fedlapjának síkjából, így a kupakok néhány milliméterrel a fedlap felett „lebegnek”
    Marketingről magyarra fordítva lespórolták a ház oldalának felét, aminek köszönhetően a legtöbb gyártó barna kapcsolós floating design billentyűzetére nem igaz a fontosnak tartjuk, hogy érezzük a kapcsolást, de a switch hangjával nem szeretnénk zavarni a környezetünket, a harmadik, barna színű opció lesz számunkra a tökéletes választás, hiszen ennél megvan a taktilis karakterisztika, de már hallható visszajelzés nélkül megjegyzés, mert hangosan csattogni fog az egész. Apropó csattogás: az ASUS kezdett valamit a stabilizátorokkal (ezt most kérdezem, mert ötletem sincsen), mert (márkától függetlenül) a csattogó-pengő rugós billentyűknél csak a még hangosabban csörgő-zörgő stabilizátorok tudnak zavaróbbak lenni.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák