Új hozzászólás Aktív témák

  • kretenallat

    senior tag

    Ezt a mondatot szeretnem ha valaki megmagyarazna nekem, mitol gyorsabb es egyertelmubb, mint amikor zarodik egy elektromos kör:
    "Ez a technológia nem csak tartósabb, de gyorsabb is, hiszen a lenyomás ténye egyértelműbb"

    :: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

  • notika77

    senior tag

    válasz kretenallat #1 üzenetére

    Nem biztos, hogy erre gondolt a szerző, de Arduino-val foglalkoztam pár órát és ott rögtön előjött, hogy a kapcsolók nem feltétlenül zárják fixen az áramkört, mert a fém lemezek elpattanhatnak egymástól és ilyenkor, ha elég magas a zárást vizsgáló frekvencia (le van-e nyomva a kapcsoló) akkor pl. kapcsoláskor/lenyomáskor pár ezredmásodpercen belül többször záródhat és nyitódhat az áramkör. Szerintem hasonló előfordulhat ezeknél a kapcsolóknál is és akkor a szoftvernek kell lekezelnie, hogy vajon sokszor nyomták-e meg a gombot rövid idő alatt vagy csak ilyen elpattanásról van-e szó, ami megvalósítástól függően okozhat valamennyi várakozási időt.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz notika77 #2 üzenetére

    +1 a mechanikusát (rugalmas fém kontaktusok) pergés mentesíteni kell, ami plusz késleltetést jelent mind zárásnál és egy hosszabbat nyitásnál. Ez a késés az optikai elven működő képes tiszta logikai 1/0-t előállítani pergés nélkül, így nincs szükség az adott kapcsoló pergés idejéhez hozzá hangolni a fw.-t.

    Ha már az alap problémafelvetés az volt, hogy annyira sok féle kapcsoló van a piacon, hogy nehéz közüllük kiválasztani a célnak megfelelőt, akkor asus ezzel a további 5db-al nem javított a helyzeten. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    Tehát klónoztak egy Kailh kapcsolót, és egy Omron B3K-t (aka RomerG, GammaZulu...)?
    Vagy ideje szemüveget vennem?

    Mondjuk azon nem csodálkozom, hogy a legtöbb billzetgyártó függetlenedni szeretne a Cherrytől, hiszen az utóbbi években elég kiszámíthatatlanná vált, hogy mikor milyen kapcsolót tudnak szállítani, meg a minőségük is esett.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz #16939776 #3 üzenetére

    Ha már az alap problémafelvetés az volt, hogy annyira sok féle kapcsoló van a piacon, hogy nehéz közüllük kiválasztani a célnak megfelelőt

    Még mindig nem tudom, melyik az a kellően taktilis kapcsoló, amin hosszú távon sem fárasztó gépelni, és open officeban sem hangosabb, mint egy random gumidóm.
    Nem igazodom ki a piacon lévő 200+ MX klón variáción.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • dqdb

    nagyúr

    válasz notika77 #2 üzenetére

    Megfelelően megválasztott algoritmussal, ahol a kapcsoló felől érkező első állapotátmenetkor váltasz, és a kapcsolótól érkező jeltől függetlenül ragaszkodsz az új állapothoz olyan 50-60 ms-ig, ameddig a két fémlemez pattog egymáson, a késleltetés teljesen eliminálható.

    A lineáris contactless kapcsolóknak inkább egy másik nagy előnye van a hagyományos kontaktus alapúakhoz képest: lehet érzékelni a lenyomás mértékét, azaz a vásárló az ízlésének és/vagy felhasználási módnak megfelelően be lehet állítani az érzékelési pontot. Ha játszol, akkor a gyorsabb reagálás érdekében rövidebb utat állítasz be, ha gépelsz, akkor a félrenyomásokat csökkentendő hosszabbat. Ez Hall-effektusra építő megoldásnál elve adja magát, optikainál pedig megfelelően megtervezett stem és nyák kell.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    kapcsolóból is rengetegféle elérhető már – nincs könnyű helyzetben az a vásárló, aki új eszközt szeretne választani
    Igen, nincsen könnyű helyzetben, mert éppen a kínálat jobbik fele nem érhető el készen kapható billentyűzetben, így a legjobbnak tartott lineáris és clicky kapcsolók. Vagy bármi közepesen vagy erősen taktilis.

    Nem csak a felhasználók, de a gyártók is nehéz helyzetben vannak, ugyanis nem könnyű eldönteniük, hogy melyik márkától válasszanak mechanikus kapcsolókat legújabb modelljeikbe, ezért többen is arra adták a fejüket, hogy elkészítik saját megoldásukat.
    Marketingről magyarra fordítva az NX esetében kerestek maguknak a Cherrynél olcsóbb megoldást. Az RX ettől még igenis jó lehet, kár a teljes inkompatibilitásért a mostani mechanikus ökoszisztémával. Optikai vonalon nyál oldaláról egymással inkompatibilisek a gyártók, de legalább felülről a legtöbben megmaradtak az MX keresztnél.

    a gombkupakok rögzítésére szolgáló, kereszt alakú elem egy az egyben megegyezik a cseresznyés logósokéval, ezzel is növelve a kompatibilis kupakszettek listáját
    Az ASUS a kompatibilitást növelendő elősegítendő megakadályozandó a vevőinek rendszeresen nem szabványos alsó sorral kedveskedik, amire képtelenség 3rd party kupakkészletet találni, mint a cikkben is szereplő Falchion az 5.5u space-szel (a Strix Scope RX-et nem hozom fel, mert arra úgyis mástól nem beszerezhető kupakkészlet kell).

    úgynevezett floating dizájnnal rendelkezik, vagyis a kapcsolók teljes egészükben „kilógnak” a billentyűzet fém fedlapjának síkjából, így a kupakok néhány milliméterrel a fedlap felett „lebegnek”
    Marketingről magyarra fordítva lespórolták a ház oldalának felét, aminek köszönhetően a legtöbb gyártó barna kapcsolós floating design billentyűzetére nem igaz a fontosnak tartjuk, hogy érezzük a kapcsolást, de a switch hangjával nem szeretnénk zavarni a környezetünket, a harmadik, barna színű opció lesz számunkra a tökéletes választás, hiszen ennél megvan a taktilis karakterisztika, de már hallható visszajelzés nélkül megjegyzés, mert hangosan csattogni fog az egész. Apropó csattogás: az ASUS kezdett valamit a stabilizátorokkal (ezt most kérdezem, mert ötletem sincsen), mert (márkától függetlenül) a csattogó-pengő rugós billentyűknél csak a még hangosabban csörgő-zörgő stabilizátorok tudnak zavaróbbak lenni.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • #16939776

    törölt tag

    válasz nyunyu #5 üzenetére

    Ennek a kérdésnek a megválaszolásához, a kapcsoló és az emberi interface(ek) közötti kölcsönhatással kellene behatóan foglalkozni.

    Igaz én csak egerekkel foglalkoztam behatóbban, de annyit el tudok mondani előre, hogy a kapcsoló soha nem futja ki magát, amíg nincs teljesen stabil alap, amire rá van szerelve, vagy van a házban olyan elem, ami el tudja nyelni az energiát, vagy rezgésbe tud jönni és valamilyen lecsengéssel csak lassan adja azt vissza.
    Simán lehet hogy a széles lapos ház ami a sarkainál van megtámasztva, vagy a rugók zizegése miatt nincs neki olyan állapota, hogy ne legyen energiatemető, azonnali, határozott választ adjon vissza a kupakon keresztül a kapcsoló aktuális állapotáról a kezednek, fülednek, agyadnak.

    Ha ez a része megvan, akkor gyakorlatilag (én így tapasztaltam) bármelyik kapcsoló tud kurva jól és megbízhatóan működni, pillanat alatt megszokható ahogy működik és szinte észrevehetetlenné válik az agyadnak hogy az ott van.

    Szóval szerintem azért lehet a piacon 200+ féle kapcsoló és teljes káosz, mert nem az hozza el a megoldást, az emberek csak azt hiszik hogy ez a kulcskérdés, cserélgetnek, de ha Te, a "rutinos róka" sem találja meg az igazi érzésűt köztük, akkor akár lehet, hogy nem tévedek nagyot.

    #7 dqdb: És ezt miért nem a szerzőnek, privátban külted el?! :o
    Vagy tedd átláthatóbbá, hogy ez a szöveg javítása vagy a véleményed lenne?!

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    válasz #16939776 #8 üzenetére

    Ehhez csak annyit, hogy a FrankenCherrymben a vintage MX Blue-nak a stemjeit cseréltem Gateron Brownra, minden más maradt eredeti Cherry alkatrész, így van egy nagyjából MX Brownos Cherry 3000-em. (3 régi billzet darabjaiból legózva)

    Ezen imádok gépelni.

    '18-ban gyártott MX Brownos Ducky One 2 White-ot meg szívből rühellem, mert a felépítésénél fogva cseng-bong+felerősíti a kapcsoló rugójának nyikorgását.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • #16939776

    törölt tag

    válasz dqdb #7 üzenetére

    Apropó csattogás: az ASUS kezdett valamit a stabilizátorokkal (ezt most kérdezem, mert ötletem sincsen), mert (márkától függetlenül) a csattogó-pengő rugós billentyűknél csak a még hangosabban csörgő-zörgő stabilizátorok tudnak zavaróbbak lenni.

    Ezt grafitos zsírral meg lehet szüntetni, oda kell egy kevés ahol fém a fémmel, vagy a fém a műanyaggal érintkezik.

Új hozzászólás Aktív témák