Új hozzászólás Aktív témák

  • Xelloss

    aktív tag

    válasz CactuS #1041 üzenetére

    Tökéletes megoldás amit felvázoltál. + Nálunk a Orchin a az apex 500g is volt mikor néztem és van össz 10 az AH-ba.. :DDD Szánalom komolyan.

    [ Szerkesztve ]

    "Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

  • mikromanus

    veterán

    válasz Xelloss #1051 üzenetére

    Azért érzed:
    + nem lehet APEXet venni
    +Nem lehet AEXET használni
    +drága ami bentragadt
    = VÉRLÁZÍTÓ!!! :D

    Erős logika.:DDD

    Amióta feloldották, azóta lement az ár.Ahol épp vagyok ott olyan 330 AH-ban. Fórumon 300-ért kínálgatták. Persze másik szerveren 270-290 AH-ban, amcsi szerveren meg vagy 230 volt mikor néztem. Rosszul helyezkedtem. Bár amcsi szerveren lassan kijön a 2 db.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Xelloss

    aktív tag

    válasz mikromanus #1052 üzenetére

    Ez az EU, a kapzsiság mindig nagyobb az EU szervereken..

    Azért valljuk be a Trion nem a legjobban intézi a játék ügyeit..

    [ Szerkesztve ]

    "Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Xelloss #1053 üzenetére

    Meg az is benne van, hogy szeretik a dollárt és az eurót 1:1-ben váltani.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • Xelloss

    aktív tag

    válasz CactuS #1054 üzenetére

    Nos igen ez is elég vicces ,de megjegyzem nem csak ők nézik "hülyének" az embert.

    [ Szerkesztve ]

    "Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

  • mikromanus

    veterán

    Hát akkro jóvan b+. :DDD

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Xelloss

    aktív tag

    válasz mikromanus #1056 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    "Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

  • ZsyfKo

    senior tag

    Kliensel senkinek nincs baja? Nekem most egy update után crashel az egész, hogy nem windows rendszerhez lett tervezve meg ilyen hülyeségeket ír.

    OnePlus 8T

  • mikromanus

    veterán

    válasz ZsyfKo #1058 üzenetére

    Nekem a launcherrel nincs gond. Ajáték viszont idővel vag yidőszakonként picit lassul, meg néha minden előzmény és üzenet nélkül összeomlík. Lehet a táp nem bírja? Szerintem nem ez a gond. Mondjuk picit öregecske már. Hangos a kerepelés, de már úton az upgrade. :D
    A crash egy fajtája, hogy összeomlik a játék, idővel kiléptet az asztalra. Köztes eset amikor a kép megáll, de megy a gép, azaz át lehet lépni és ki lehet lőni. Egyszer volt hog ybefagyott a gép és a billentyűzet is valószínüleg. A háttérben ment a TS és pofáztak lelkesen a guildtársak, a kép meg áll, meg el is feketült a monitor. No, az már gáz. MAjd táő-videókari csere után meglétom mi marad. A kártya jó most is, de ha már volt idén lejáró ajándékutalványom, akkro kicsit upgradelek. :DDD

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • H@lede

    tag

    válasz mikromanus #1059 üzenetére

    Nekem u. ezt csinálja pedig raktam alá gépet.
    Kezdetben GTX 660 Ti-vel ment a játék akkor jöttek a random crashek fekete kép, stb aztán cseréltem GTX 970-re most is ezt csinálja ja meg néha jönnek kis fps lagok amit nem nagyon értek :W :W 8 magos proci van 4.2 GHZ 8 gb ram GTX 970 azért csak elvárnám hogy ne legyen már semmi gondom...

    Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

  • mikromanus

    veterán

    válasz H@lede #1060 üzenetére

    Akkor szerveroldali. Vagy valamiért megszakad-késik a kommunikációa szerverrel. Akkor aztán kivág/összeomlik. Volt olyan is hogy 5-10 (vagy 20) másodpercre megállt, aztán ment ugyanonnan tovább. Az ilyen meg annyira nem tűnik hardverproblémának. Ez van. Terhelt a szerver. Sok ember kis helyen, aztán huncutkodnak a bitek. :Y

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Xelloss

    aktív tag

    válasz H@lede #1060 üzenetére

    Gányul (is) van optimalizálva ,azért azt is tegyük hozzá..

    "Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #1061 üzenetére

    Van rá remek hack is, hogyan lehet egy egész csapatot megfagyasztani, ami kliensoldali lagnak tűnik.

    Ami nálam betette a kaput az viszont az, hogy az elcsalt apexes goldok azóta is vígan a játékban vannak, legalábbis az, amit áttrade-eltek egy másik accountra, pedig nem 1-2 ezer goldról van szó. Ez nekem pont elég ahhoz, hogy leszűrjem, kb hosszútávon milyen supportot fog adni az XLgames/trion. Gyakorlatilag semmit, leszámítva, hogy remekül tudnak egymásra mutogatni, hogy ez vagy éppen kinek a hibája.

    A cuccaimat még mindig árulom, aztán bezárom a boltot, ráérek, 25.-ig ketyeg az Apex.

    Azt meg végképp nem értem, hogy a fenébe sikerült elcseszniük egy ilyen jónak induló - és keletre már jól működő - játékot.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #1063 üzenetére

    Az apex goldos részt nem tudom hol láttad. ELvileg kigyomlálták/banolták a bugokat aktívan használókat. A gyanusakat "csak" egy napra zárolták míg elbírálták. Egy része elmehetett goldért, viszont aki a goldot kapta azt szépen nullázták (?), ha meg sok ment egy helyre aminek ugyanaz a forrása, akkor jó eséllyel azt is. vagy nem? A jóhiszemű vásárlókat nem büntették. Eléggé elcseszett lett, de nem hiszem hogy beragadt tengernyi gold és/vagy APEX. Ha van infó, akkor nyomd be ide! Imádom az emberi/céges hülyeségeket gyűjtögetni. :C

    Azért van bent ennyi hiba, mert beraktak néhány pénztermelő "extrát" a nyugatiasított verzióba, Másrészt mert sok korábban már a koreaiban javított hiba előkerül (jó eséllyel későbbi patchben javították). Vagy koreai verzióban volt ilyen APEX, meg 10% thunderes pénzért szerezhető rumbling sapling, meg egyéb marhaság? Ami ilyen extra, az szépen el is lett cseszve.

    A befagyasztós videó nem igazán új. Ilyesmivel nem találkoztam (szerencsére). A csata zárás viszont idegesítő. Ha meghalsz, akkor van hogy 10-20 másodpercig nem érzéékeli a csata végét, te meg cammoghatsz mert futni csatában nem lehet. Ez is milyen hülyeség már? Valaki utánadlő, erre megállsz és bevárod, de nem tudsz elfutni? Mi ez már???

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • whYz

    addikt

    válasz CactuS #1063 üzenetére

    Az elcsalt apex az egy dolog, de mi van a vegtelen penzzel rendelkezo gold traderekkel?

    Azt csinaljak mar, hogy az osszes dragabb/ritkabb cuccokat mint sunpoint, moonpoint, lunagemek stb amikbol egyre tobb kell idovel, felvasaroljak majd dupla/tripla arakon kirakjak es onnantol kezdve ugye a tobbi idiota is annyiert rakja ki.
    Valoszinuleg azon az elven gondolkoznak, hogy ha a cuccok egyre dragabbak akkor majd az emberek egyre tobb goldot fognak toluk venni.
    A mail spamrol meg mar ne is beszeljunk, vicc, hogy ilyen szinten engedik a dupeolast, csalast es meg reklamozhatjak is magukat.

    Egyik megoldas az lenne, hogy ha AH-ban valaki megvesz valamit az hozzabindelodik. Sokat javitana a gold erteken.

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz mikromanus #1064 üzenetére

    Pl: 10k+ feletti gold egy guildtárs altjánál, amivel azóta is vígan be tud vele lépni. (Ő csinálta az apex dupe-ot, viszont b*szott megosztani a csapattal.)

    Ott szerintem Apex nem volt, vagy nem így (ott elvileg minden játék időalapú, nem havidíjas, nem?), de más egyéb igen a shopban (pl.: gazebo), szóval voltak ott vásárolható itemek.

    Most hétvégén egy horgász társ kapott ilyet. Tele Blue Marlinnal a hajó, elment a csapattól a kikötő felé, jött egy clipper, melléértek, már épp ugrott volna rá az ellenre, mikor megállt a kép (TS ment akadás nélkül), nem tudott semmit csinálni, kliens restart, a hajó már messze, verték szét nagy hévvel.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • mikromanus

    veterán

    válasz whYz #1065 üzenetére

    Ezt nevezik szabad versenynek. Olyan nincs hogy felvásárolnak mindet, aztán sokszoros áron eladnak. vagy ha igen, akkor egyre rövidebb ideig. EGyszerűen azért, mert ami "megéri", arra egyre többen ráállnak. Ettől még persze az aktívabb időszakban szépen felmehetnek az árak. De inkább akkor szaladnak nagyon el, amikor épp kevesen vannak bent. Aki fejleszteni akar ott és azonnal, annak kisebb kínálatból kell választania és gyakran kifogy a berakott item.Mivel azonban a "termelés" rugalmas és magasabb áron egyre kevesebbet vesznek egy szint felett, így nem lehet bármit bármennyiért elsózni. Persze ettől én is kerestem eleget a scrollokon. Volt olyan is, hogy drágább volt a sunpoint/moonpoint mint a belőle készült upgrade tekercs. Néha bejön, néha nem. Azt hiszem 63 gold volt a maximum amit armor regrade scrollért kaptam: Azt is amcsi szerveren. Vagy 67?

    Másnál is ugyanez megy. Ami kevésbé ismert módon állítható elő, vagy kevés van belőle, de kell, az drága lesz. Aztán megismerik és beáll az ár, vagy lemegy a fenébe. Ilyen a legtöbb növény és állat. Ami nehezebben elérhető az marad tovább magasan, de az is beáll egy idő után. A méz is hogy lement. Néha már 55-60 silverért megy.
    Eleinte a lunarite-on lehetett keresni. Akkor a garden powder olcsó volt. Később az alkimista cuccokon és máson amin volt belépési korlát (adott szakma szintje). A beehive és a queen bee is jó üzlet volt múlt hét közepéig kb. Semmi extra nehézség nincs az előállításában, de sokan iszonyat lusták utánajárni. A specializáltabb craftolt itemeken is sokat lehet szakítani, de az picit lassabbnak tűnik, meg rizikósabbnak is. No, majd meglátjuk.

    (#1066) CactuS
    Az nagyon pöpec: :D
    Grimhastban volt befagyásom hasonló, de akkor az egész gép elszállt. Hang ment, kép állt. Kilőni se tudtam.
    A suska az lehet szabályosan is. Többen craftolnak nagyüzemben. Abból sokat lehet nyerni. Már ha sikerül a jó cucct eladni. Nekem most 1350 goldom van. Ha leszállítom a sajtot lesz 3500. Mindezt úgy, hogy napi 100-150 gold azért gyakran elment a worker potira. Erőteljes fejlesztés megy, no :DD

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Syklas

    tag

    Ahhoz képest hogy tavaly szeptemberben startoltak az EU szerók.. és mindenki oly lelkes volt.. pár hónap elteltével decemberre meg is halt.. és nem csak ez a topik.. mondhatni majd a játék is..! Akadnak még túlélők.. akik Archeage világának kihalt útjait róják..?

    Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

  • PhilBrick

    őstag

    válasz Syklas #1068 üzenetére

    Akadnak. A régi szerverek nem is annyira kihaltak mint gondolnád.

  • mikromanus

    veterán

    válasz Syklas #1068 üzenetére

    VAnnak elegen a játékosok. Magyarok is mindenütt. Sokan abbahagyták, de sokan el is kezdték. De mégis kinek van ideje itt irogatni? Be van táblázva az event naptár. Ha meg van szabad iső/hely, akkor mennie kell a pakkoknak a kalmároknak. Vagy a hentnek egy kis szajréért. :C

    VAnnak alacsonyabb népsűrűségű szerverek és tömöttebbek is, némelyikben teljesen felborult a frakcióegyensúly, de halottnak bőven nem halott. Esetleg hétköznap 10 és 15 óra közt van pangás... meg nem elég ember némelyik waron (mert számosabb az ellen). De nem kihalt.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Ekhion

    csendes tag

    Az Aier szerveren játszó Magyar Harcos klán hív tagjai közé. Két magyar klán egyesüléséből alakultunk, nem sokkal a játék indulása után azóta stabilan működünk.

    Nincs korhatár, játékidő elvárás, mi a szabadidőd kellemes eltöltésére invitálunk.
    A Harani oldalt választottuk. Vannak Pvp-t kedvelő, de szinte csak kertészkedést, kraftolást játszó tagjaink is. Van, aki csak nemzetközi, és van, aki csak biztonságos, belföldi kereskedést folytat.

    Létszámunk folyamatosan bővül, új tagjainkat segítjük a neki legmegfelelőbb karakter kiválasztásában, fejlődésében, hatékony, bejáratott pénzszerzési módszereket mutatunk meg. Tapasztalt játékosaink osztják meg tudásukat Veled. A Harani klánokkal jó viszonyban vagyunk, köztük a legnagyobbakkal is! Közös eseményeken összefogunk.

    DKP, kötelező megjelenés, kötelező talentolás nincs. Teamspeak használata nem kötelező, de javasolt, mert sok információt tudhatsz meg és az összehangolt csapatmunkát segíti.

    Az Aier Szerverről pár mondat:
    A TRION összevonja a kevés játékosokkal futó szervereket. Az Aier nincs ezek közt, játékosokban nem szűkölködik. A Harani frakcióra jellemző az összefogás, pár esettől eltekintve nem fordulunk egymás ellen. A Nuia frakció nemrég még zömében egymásra vadászó játékosból állt. Mára javult a helyzetük, meg tudnak jelenni szervezett többségben is akár, de még azért veszélyesek egymásra nézve.
    A kalózok jelenléte elenyésző, bár mostanság kezdenek erősödni, nagyobb létszámban portyázni.

    Keress minket a játékban: Gere, Rpepe, Ekhion
    Aier szerver, Harani oldal, Magyar Harcos klán!

  • mikromanus

    veterán

    válasz Ekhion #1071 üzenetére

    Az összevonás ("evolutionnak" reklámozott merge) év végén lesz valamikor és az újabb játékosokat kevéssé érinti. A kisebb népességű szerverek farmolásra jók. Kisebb valós játékosszám = könnyebb területszerzés. Persze lehet szívás is. Ha nagyon egyoldalú a két (+pirate) oldalak közti erőviszony. Bár akkor csak az erősebbhez kell csapódni. :)
    A Nebe szerver határeset. Elég kiegyensúlyozott a frakció egyensúly. Most épp a warokon pici nyugati oldali előny érződik, de ez inkább pszichikai. Sok alkalmi játékos kihagyja az eventeket ha nem könnyű és most épp keletről mentek el többen farmolni valami békésebb helyre. Magyar klán van keleten és nyugaton is (Keleten 2, vagy 3, nyugaton 1 amit láttam, de sokan vagyunk nemzetközi guildben is).

    A népesebb szervereken nem lesz összevonás, viszont nagy a tömeg is. Nehezebb jó pénzt szerezni békésen. A PvP területek harcosabbak lehetnek. Nem olyan hogy elindulok a farmcarttal Helsswampból és 90% tuti nem bukom mire béke területre érek. Kevesebb a hely is. Újak meglehetősen nehezen fognak földet szerezni. Annyiban jó viszont, hogy könnyebb feltölteni a party és raideket (?) egy-egy dungeonra, bossfightra vagy eventre. Az árak talán valamivel csapottabbak a népes szervereken, de közös AH-k vannak, így ez picit megoszlik a többi szerverrel.

    Ha nem vagy berögzülve féltucat gazebora, akkor most elég jónak tűnik az aquafarm. Ott könnyű helyet találni és a coral jó áron megy. Minimális labor igénye van, így mellette mehet bármi. Szörnyvadázat és coinpurse nyitogatás, vagy épp bányameló. Questmániásaknak questelgetés... Most húztam fel az NA altjaimon is 2-2 aquafarmot. Azt' most meg nem leszek két napig és gondolom beomlanak az árak :C

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • whitezo88

    nagyúr

    feltettem a W10-et és nem indul azóta, mert hiányolja a crynetworkot (pedig ott van!), neten csak annyit találtam, hogy egyes víruskeresők karanténba rakják mert vírusnak észlelik valamiért, de a karanténban sincs (wines van eleve), valami ölet? Nem fogom újratelepíteni, meg azt írják, nem segít (mivel ott van a file...)

  • mikromanus

    veterán

    Szeptember 10-én indul a patchelése a szervereknek. Jön itt minden. patch, merge a szellősebb szervereken, meg indul a fresh start szerver is. Mondjuk csak 12-én. Két napot ellesznek a takarítással.

    Aki népesebb szerverre menne az megteheti. Szeptember 4-ig lehet jelentkezni és szeptember 8-ig elvégzik a transzfert.

    (#1073) whitezo88
    Nem tudom mi az a W10, de próbálkozhatsz újra ha azóta nem oldottad meg. A Gylph mappát kell a kivételek közé tenni állítólag, meg egy fájl ment egy alkalommal a karanténba. Most már nincs HackShield se, így lehet még kevesebb a hibalehetőség (meg még sérülékenyebb a jéték).

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    Itt a Végítélet. A Világ Vége. :D
    Este jön a leállás, meg a merge, fresh start, patchelés keezdete. Szombat este indul a mandula (22:00).
    Szóval ha valami véletlen katasztrófa miatt ma estére Archeaget terveztél, akkor gondold át újra! 22:00-kor kezdődik a játék nélküli élet. (hacsak nem trollkodják szét Trionék megint és kezdik el hamarabb... csak a mi érdekünkben).

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • whitezo88

    nagyúr

    gondoltam megnézem mi ez az új dolog, mik változtak (régóta nem játszottam vele), de miután leszedett 1,3 giga patchet, a frissítés konkrétan meghalt, de úgy, hogy Applying elején megállt, először 15 percet, majd 230 órát (!) nagyon sokáig, de úgy, hogy az egész gép lehalt, nem engedte leállítani, nem engedett semmit megnyitni, feladatkezelőt se, ilyet semminél se láttam még előtte, még a Win frissítések is gyorsabbak. Lefotóztam, de resetelni kellett a gépet. Szomorú hogy így van megoldva, pedig sokat játszok és nem volt ilyen gondom semmivel se. Még a patch előtt beléptem pár hete, akkor meg valamiért 2 percenként leszakadt a játék... bár ahogy olvastam a mostani nagy launchban is minden elromlott ami el tud.

    így teljesen elment az egésztől a kedvem pedig anno 0. napos voltam, és nagyon beleéltem magam a világba, de aztán jött a 60, ahol vagy farmolsz, vagy farmolsz, Auroria mikor már be is került egy része csupasz föld volt (még legutóbb is), fél napokat meg eleve akkor sem akartam eltölteni azzal hogy ide oda viszem a packokat, meg profot húzok ami megint egy iszonyat unalmas dolog. Vagy érdemes visszatérni? Olyan timesink az egész pedig egyik legszebb mmo minden tekintetben meg a hajózás is...

    [ Szerkesztve ]

  • H@lede

    tag

    A 2.0-val engem elkapott a hév és újra tolom. Anno én is 0. naposan kezdtem szép volt jó volt csak semmit nem lehetett csinálni :/ de most egymást követik az eventek a dungeonok le lettek könnyítve ahogy én vettem észre Serpentis halál egyszerű lett.

    Régen janudaron voltam totál kihalt volt a szerver, jót tett az összevonás leviathanra kerültem most úgy van player akárhova megyek.

    Bányászatból NA szerveren még mindig fent lehet tartani a patron státuszt valami 70 gold környékén van 100 stone brick kiszedek napi 1 adagot ami még nekem 1 óra, de ez fog javulni csak kell egy kesztyű ami újdonság volt számomra, gyorsabban lehet vele bányászni sokkal.

    Pont ma gondolkoztam hogy megkérdezem van e még valaki aki esetleg játszik?!

    Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

  • mikromanus

    veterán

    Új patch és új szerverek december 10-től. Uccu-uccu, Tessék rohamozni a leendő szervert! Jó muri az. :C

    Ami jön a patchben:
    - kétúj faj: warborn (east) és a dwarf (törpe, west): van nekik pöpec átalakulós képességük. A törpe amolyan transformers-mech szerű alakká változhat, a warborn meg igazi ördöggé/démonná :D
    - 6 (vagy 5?) új terület. rengeteg új hely házaknak és farmoknak
    - új OP lvl 55 erőforrás és skillek (Abyssal skillek)
    - átalakított family és vocation rendszer: a család szintje fejleszthető és jó kis előnyöket ad. A vocation a family questekből jön majd és a jobb termények alapjait ezek adják
    - a jobb magok, facsemeték, korallok, állatok és még rengeteg minden csak vocation bag-ból vásárolható. A könnyű tömegtermelés 10-20 accountos p2w warriorként már a múlté.
    - a trade pakkok felénél alapkomponens lesz 1-1 gilda star is. Sok pakk drágább lesz anyagköltségen. Ahogy nézem a certificate helyett közvetlenül silver költség lesz. A larder gyártáshoz módosulnak az anyag szükségletek (mennyiség és az előállíthatóságuk is) és proficiency követelménye lesz a sajt és méz pakkoknak. A leadásnál is lesz emelkedett commerce prof követelmény.
    - a jobb itemek és potionoknak növekszika proficiency követelménye. Emellett új proficiency szint is jön fejlettebb itemekkel (230k a proficiency maximum).
    - változik a szörny drop és a larcency/coin purses rendszer: kis mennyiségben közvetlen silver esik. Az alap purse csak silvert adhat a fejlettebb (crate?) csak anyagokat. emellett ládák is eshetnek amik craftolt kulccsal nyithatóak és jobb dropok jönnek belőlük.
    - Az öreg kontinensek majd' minden zónájában lesz elérhető Community center. Ezek sok-sok előnyt adnak azoknak akiknek a területen van háza vagy nagyobvb farmja. Fejleszteni is lehet a központokatés az egyikkel lehet rombolni a másik frakció fejlesztett centrumait. Amit adnak: top kategóriás itemek/potionok craftja, bérelhető korlátozott idejű traktorok, autók és/vagy hajók. Trade pakkok (5 vag y6 féle community center lesz és mindegyik speciális előnyt vagy lehetőséget ad).

    Meg van egy rakat jó cucc, de én aztán nem írogatok ha csak én olvasom. Ha van igény, akkor még szemezgetek. VAgy átolvashatjátok az első 80-120 oldalt a hivatalos fórum témába vágó topicjában. :DDD

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    MIndjárt indul az újszerver, meg jön minden szerverre az új patch. (azaz talán 16:00 az indulás az EU régióban). Tessék pörögni, meg tervezni, meg készülni!
    Mérsékeltebb valós pénzes tartalom (alig van p2w cucc), azonosan mindenki büdösnagy nulláról indul és vérszomjas lesz. Muri a köbön. Tessék indulni és becélozni a félisteni szintet. Köll a hús a darálóba!. :DD

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Shing

    őstag

    Van magyar klán az EU-s új szerón? Nem sokat játszottam a játékkal, de itt a szintezés csak questelésről szól? Ez így lvl 25 környékén már unalmasabb mint szörnyeknél grindelni egy partyval...

  • mikromanus

    veterán

    válasz Shing #1081 üzenetére

    Színmagyarról nem tudok, de van olyan nagy nemzetközi, amiben sok a magyar is. Az eleje szintezés. Ha ez nagyon büdös, akkor indulj az új fajok egyikével. Azzal a lvl30 10-12 órával kevesebb idő. Mondjuk afelett is elhet sok időt beleölni. Ami megkönnyítheti a haladást:
    - dungeonok: napi szinten adnak pár XP itemet ami elég jól megdobja a haladást. Emellé jönnek itemek és materialok is.
    - world boss killek: gilda start és xp követ ad ez is (20-100k xp/boss a nehézségtől függően)
    - ha eléred a lvl50-et, akkor mehetsz raidben library napi questeket farmolni. Úgy azért elég haladós nem kiemelkedő itemekkel is és jó XP.

    Meg persze (majdnem) minden laborpont költés is xp-t ad. Alacsonyabb szinten ez látványos, de a napi 2-4k pont elköltés magasabban se rossz.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • PhilBrick

    őstag

    válasz mikromanus #1082 üzenetére

    Archage Unchained!
    Öt év után uj fizetesi modellel probalkoznak - nincs elofizetes es f2p opcio. Kezdocsomag vasarlasa utan lesz elerheto. Legkisebb csomag 26 dodo, asszem mar csak nosztalgiabol is benevezek egyre. :)

  • TBT

    addikt

    válasz PhilBrick #1083 üzenetére

    3 féle változat lesz, a játék szeptember 30-tól játszható.

    ArcheAge Unchained Teaser Trailer

    Kíváncsi vagyok így mi lesz a Steam-es verzió sorsa, mert ott nem írják, hogy az új változat elérhető lenne-e vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    "I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

  • frango13

    aktív tag

    válasz TBT #1084 üzenetére

    Megjelenés után Steamen is elérhető lesz. Streamben mondták a gamigos arcok.

    :)

  • mikromanus

    veterán

    Később elérhető lesz a steamen is az AAU. A Glyph loaderben külön "játékként" fog szerepelni, így nem kell külön email címet regisztrálni hozzá. A fenti árak az előfizetős pakkok. Később elérhető lesz valószínűleg picit olcsóbban a "Normál" b2p account vétel is (20 euró talán).

    A játék b2p. Egyszer megveszed és nem kell többet fizetned érte. A premiumpass szolgáltatásban (10 euró 3 hónapra) costume itemeket lehet majd vásárolgatni és semmi erőforrást, statot, vagy funkciót. Minden felhasználó kedvére foglalhat földet (ha tud) és fizetheti az adót rá. 3 accountja lehet egy felhasználónak. Picit félreérthető volt erre a kifogás, de kb annyit mondtak, hogy azért lazák, hogy egy házból/családból többen is játszhassanak. Inkább szerintem nem tudják jól szűrni, mert se képzettségük, se tehetségük a komolyabb programokhoz. :)
    A multibox viszont tilos. Egyszerre egy accounttal lehetsz egy gépen belépve. Minden karaktert magadnak kell irányítani, de ez eddig is így volt (csak a follow parancs kavart be).
    Ami még nem egyértelmű, vagy elég béna az a több régió - több párhuzamos erőforrás regeneráció kérdése. Mivel nincs APEX, így azt hiszik, hogy nem lesz gond az alt régiós accountokkal, mert a pénz régión belül marad. Szerintem szándékosan ostobák, vagy mégis egy régióra jó accountok lesznek. Ha marad a mostani módi, hogy egy acocunt EU és NA rendszerben külön kezeli a labort, akkor simán el tudod egy NA-s játékossal "cserélni" a laborodatés máris igazságtalan előnnyel indulsz a többiekkel szemben.

    Mindenesetre az ár elfogadható, cash shop nem p2w és a játék jó önmagában is. A legrosszabb esetben se lesz olyan rossz ez a szerver mint a korábbi fresh start, vagy legacy szerverek bármelyike. Van esély egy jó játékra. csak a kérdés az, hogy 3-6 hónapig, vagy évekig lesz-e muris. :)

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    Pár alap infó:
    - A kezdés szeptember 30 lesz. órára pontosan még nem mondtak időt. Nincs "headstart", meg előny időben az előfizetős pakkok gazdáinak
    - a földfoglalósdi szombaton lesz feloldva (2019.10.05). Így több embernek lesz esélye földet szerezni ha akar
    - stream péntekenként este hétkor lesz a következő hetekben. Remélhetőleg megválaszolnak egy pár kérdéses pontot indulás előtt még.
    - nincs tax a cash shopban. Az eddigi egyetlen ismert forrás landrush előtt a 8x8 és 16x16 scarecrow farm questek rewardja. Esetleg lesz még vásárolható a "free pass" quest rewardok közt is, de erről eddig nincs infó
    - a korábbi cash shop itemek egy része elérhető lesz az új shopban. Ezt diligence shopnak nevezik. Valós pénzért-creditért nem lehet ebbe a boltba helyi pénzt szerezni, csak a minden felhasználónak elérhető questek rewardjaként szedhető össze a suska (kb mint amostani loyalty)
    - a fajok fő questjeinek (zöld quest lánc) xp és item rewardjai egységesítve lesznek: nincs több dwarfage és lvl/gear előny a törpéknek és warbornoknak.
    - awest 16x16 questhez szükséges trade pack legyártásához a combined feed továbbra is elérhető lesz a livestiock merchantnál 40 silverért (ezzel tudod a nagyobb állatokat etetni és etetés után megnyírni a wool-ért)
    - a quest itemek fejleszthetőek lesznek. hasonlóan a mostani hiram armorokhoz-fegyverekhez. A fusion item kibontása ingyenes. Az awakening és fusion elvégzése az itemen kisebb költséggel jár (labor és silver). Viszont az így fejlesztett itemeken összességében több roll lesz, így esélyed van jobb itemet összerakni már a kezdeti játékszakaszban is. A 3. awakening-je a quest itemnek arcane minőségű T1 horamot ad majd. A quest itemek awakening esélye 100%
    - lesz egy melee skill tree még a játékban: Ez amolyan action combatt jellegűbb móka. Sok területre ható skillel és cc-*vel, meg egyéb sumáksággal: sebzésben picit rosszabb a battlerage-nél, de hasznos lehet a kezdetben amúgy is túltápolt melee kasztoknak.
    - a castle -siege is átalakul. Nme guildek, hanem frakciók harcolnak az uralomért. A kalózok ostromolhatnak, de nem lehet castle a birtokukban. Mások a célok amik egy sikeres ostromhoz kellenek neki. Gondolom siker esetén fosztogathatnak egy jót és vagy nagy quest reward lesz a részük, vagy egy pár nagy értékű trade item amiért mehet a pvp mire le tudják szállítani. :C
    - nincs több layer NAtion.
    - a kalózság feltétele megváltozik. (bár ez már lehet élő patch). Külön quest line van hozzá és limitált a népesség kalóz oldalon. Ha valaki inaktív, akkor repül a kalózok közül. Ha nincs hely, akkor meg be se jut.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • L_ajos

    őstag

    Sziasztok!

    Esetleg ha valakinek lenne kedve jönni a Belstrom szerverre, megtalál minket ( 3 fő :) ), és engem Kiscsajszi néven. - hamarosan összeröffen egy alap klánra való party.



    Ha pedig dumcsiznál, itt vagyunk, leszünk.

    https://discord.gg/GpBVB23

    PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

  • mikromanus

    veterán

    Csak infóként: Scamingó (aka"Gamigo") bukta a jogait az Archeage-en és a KakaoGames (aka KakaoMeme) veszi át a helyét... ha már bevásárolta magát az XLGames-ba.

    Ennek hatására november 18-tól lehet a régi adataidat transzportárni/migrálni a Kakaogames -hez. A szerverek december 2-án indulnak.

    LESZ Fresh Start IS! Unchaineden és a régi verzión is. Unchaineden hivatalosan P2W nékül, csak kozmetikai itemekkel a shopban. Havi díjas alapon.

    Akiknek megvolt az AAU azok 1-6 hónap ingyen előfizetést kapnak. Minden új belépő első hónapja ingyenes. (egyébként meg 9,99 ojró/hó)

    Ha esetleg valaki nosztalgiázna. Bár a begyömöszölt p2w nélkül is van az AA-nak egy rakat sérülékenysége.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • mikromanus

    veterán

    2023.08.04-én indul egy ArcheAge Classic szerver. Mondjuk NA (Canada), meg privát, de legalább jobbféle tartalom. Többé-kevésbé 3.0 patch kis módosításokkal.
    Csak QoL subscription (azaz mindent elérsz enélkül is. Gyorsabb teleport, mindenhol használható mailbox és storage manager az előfizetéses tartalom. De ha ezeket valaki megidézi, azt már ugye bárki használhatja amíg ott van).
    40 labor/5 perc (offline és online regen azonos), meg a régi jóféle trade és fishing. Kínszenvedős regrade és socket töltögetés. Egy account szabály (no alt).

    Elég ígéretes. Nyílt beta hétvégén, vagy jövő héten lesz. A miénkhez képest -6 óra az időzónája... Elég stabil, bár 100-150 ping azért az EU-ból nem nagyon lesz kevesebb a távolság miatt...
    Csak szólok. Hátha valaki nosztalgiázni akar. :)
    https://aa-classic.com/

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

Új hozzászólás Aktív témák