Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Male #104 üzenetére

    Egy olyan alkalmazás esetén ami csak kicsit belekostol pár utasítás esetén az AVX-be kb. mindegy is, hogy hány ciklus alatt fut le, teljes futási sebességet nagyon nem befolyásol.
    Egyébként meg az órajelciklus se teljesen "normális", mert intel pl. rendszerint offsetet alkalmaz AVX kódok esetén (az alapórajelen és nincs mellette turbó ha AVX kód fut).
    Így sok utasítás esetén kb. hasonló lesz a végeredmény sebességének kiadása.
    Persze, vannak AVX utasítások amikben a jelenlegi ryzenekben nincs mögötte végig hardveres futószalag csak "emulált" így azok tényleg lassabbak. De legalább lefut.
    A cache hierarchia is sok program esetén mindegy, mert úgy is az operációs rendszer kezeli a folyamatot.. (nagyon "kigyúrt" alkalmazások esetén éri csak meg átvenni ezt a folyamatot.. szerintem).
    De vannak AMD specifikus utasítások amik intelen abszolút le se futnának... De a fordított esetben azért általában megy (kivéve AVX512-höz tartozó kódok, de utóbbi "szándékosan" nincs támogatva, elég sok extra tranzisztor kéne a támogatásához, emulálni meg nem éri meg, mert akkor lehet használják (hiába fut rosszul), amd más irányt követ, inkább több magot épít be helyettem, zen4 előtt nem valószínű a támogatása, de lehet csak zen5ben lesz rá valami, ha a zen4 csak dieshrink, zen3ban meg bevallottan nem lesz).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Male #106 üzenetére

    Mondjuk a zen és zen+ esetén az AVX és AVX2 kódokért futó rész, kimondottan gyenge, kb. egy az egyben a korábbi cpu generációjukból átemelt részegységek dolgoznak bennük, csupán zen2 esetén javítottak ezen, így ott jelentős az ugrás az AVX kód utasítás végrehajtásának a sebességében. Bár nem tudom az általad írt kód milyen részeket használ fel.
    Mindenesetre egy-két AVX kód esetében szoktak lenni pletykák mit érdemes inkább használni konkurens CPU esetén mint "alternatív optimalizálás" (lehet gyorsabban fut le).
    De persze AVX2 esetén is maradtak még "lassabb" részek amik nem közelítik meg az intelben lévő megoldás tempóját (és inkább csak kompatibilitás miatt támogatott).

    AVX512 támogatás meg azért nincs, mert:
    1, több magra optimalizáljanak inkább
    2, ha lehet akkor használják a GPU képességeit

    Mondjuk a VIA-nak egy új CPUja (!) lehet érdekes az AVX512 kódok támogatásában.. legalábbis megoldás szempontjából. Az általános CPU magjai csak AVX2ig "eszik a kódot". és Kap majd egy dedikált csak AVX512 kódot evő cput... nem tudom ez mondjuk teljesítményben milyen lesz majd.
    Egy kínai vegyesvállalaton keresztül jutottak némi pénzhez, meg gondolom némi tapasztalat is visszaáramlok így, így megint csinálgatnak valamit házon belül is (azt lehet a visszakerül a kínai vállalathoz), persze, nem tudom a tervezőasztalt elhagyják-e ezen tervek végül.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Male #121 üzenetére

    Azért, mert ami az R3 1200-hoz hasonló teljesítménnyel van, abból ez a legolcsóbb. Választhattam volna újabb generációst is, de az drágább lett volna, és azt tuti észreveszi, és felrója, hogy azért drágább az Inteles konfig, mert olyat választottam. Amit te linkeltél G5400-ast, az teljesítményben bőven elmarad az R3 1200 mögött, mivel csak 2 mag, 2 szál.

    Az AMD konfignál meg ha annyit kaptál, akkor valamit elszámoltál. Leellenőriztem, és én ugyanazt kaptam most is.

    Szóval tartom, amit írtam, azonos teljesítménynél az Inteles konfig ~11.000-el drágább.
    Vagy azonos áron jóval lassabb.

    [ Szerkesztve ]

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Male #125 üzenetére

    ez a tesztlap enyhén szólva sántít :D
    bár a 1200 nagy ereje egyértelműen az, hogy tuningolható...
    ha meg az integrált VGA a lényeg és tényleg nem számít a 2 mag (4száll) akkor ott az athlon sorozat (pl. 200GE).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Male #125 üzenetére

    Nekem valamiért más árakat ír ki.

    Amit linkeltél oldalt, az viszont tuti, hogy kamu.
    Kizárt, hogy hasonló órajelekkel egy 2 mag 2 szálas proci gyorsabb legyen egy 4 mag 4 szálas procinál. Pláne majdnem 20%-al.
    Jó lenne gondolkodni is, mielőtt elhiszel valamit.

    "Azt pedig elhanyagoltad, hogy az R3 1200-hoz még egy VGA is kell"
    Erre nem figyeltem, de akkor nézzünk mást:

    A legolcsóbb 4 magos Intel proci, amiben van integrált VGA is, az i3-8100, ami ~37.000 Ft.
    AMD-ből ami ugyanezt tudja (legalábbis CPU-ban), az a Ryzen 3 3200G, ami ~30.000 Ft.
    Ez még így is 7.000 Ft különbség. És akkor még az UHD Graphics 630 VS. Vega 8 is megér egy misét. Utóbbi teljesítményben duplája az előbbinek.

    Mondjuk tény, hogy 1151-es alaplapot valamivel olcsóbban kapsz, mint AM4-est, szóval összegezve nem sok különbség lesz árakban, és CPU teljesítményben, viszont az AMD alatt így mérföldekkel jobb GPU van.

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Male #125 üzenetére

    Fura ez a "teszt". Akárhol [nézem],
    mindenhol [jobb a Ryzen].
    Csúnya is lenne, ha +2 maggal gyengébb lenne, mint a Pentium. :D
    Manapság meg 2 magos procit venni, mikor lassan a 4 is kevés....sok sikert.

    [ Szerkesztve ]

  • Ragnar_

    addikt

    válasz Male #125 üzenetére

    "Hát nem hinném, hogy az R3 1200 gyorsabb lenne a G5400-nál:"

    Érdekes. Ez alapján mégis..:

    [link]

    Az IGP viszont igaz. Az R3 mellé 10k-ért kell egy VGA is, hogy legyen kép. :) az Intel IGP-je is kb. arra jó.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

  • -vitya-

    őstag

    válasz Male #140 üzenetére

    az ugye megvan, hogy itt azt próbálták valójában bizonyítani, hogy nem rosszabb ebben az (ár)kategóriában sem az AMD az Intelhez képest? Akkor ebben úgy látom konszenzus született: egyforma az ár/érték itt az alacsony kategóriában :)

    -=Витя=-

  • Ragnar_

    addikt

    válasz Male #138 üzenetére

    3.4 GHz az R3 1300 turbója. Az értékelésnél gondolom azt írják hogy 3Ghz-től 4.25GHz ig volt órajel a mintában ami kb. átlag 3.6 GHz-et jelentene, viszont két csúcsa van a hisztogramnak. Az egyik lehet a normál órajeles tesztek a másik a húzott órajeles tesztek átlaga.
    És ott 2/2-t írnak a sima G4500-ra nem 2/4-et..

    Szerk most látom, rossz procit néztem. Itt a G5400 Goldról van szó. Az más ott 9% -ra jön csak ki az 1300 előnye átlagban.

    Kösz # 139 HARDCORE :K

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Male #136 üzenetére

    "A vége úgyis az, hogy kb hasonló teljesítményt kb hasonló árban kapsz meg"

    Erre idézek magamtól:
    "Mondjuk tény, hogy 1151-es alaplapot valamivel olcsóbban kapsz, mint AM4-est, szóval összegezve nem sok különbség lesz árakban, és CPU teljesítményben, viszont az AMD alatt így mérföldekkel jobb GPU van."

    Szóval akárhogy is nézzük, ha mindent összegzünk, csak az jön ki, hogy az AMD éri meg jobban. És akkor még nem néztük a szoftver oldalt. Mert pl. a legújabb generációs Intel procikban hardveresen már egész jó GPU van, de driver oldalról még mindig egy hulladék. Plusz a Wifi kártyájuk is mindig is a legjobb volt, bőven a konkurencia előtt járnak. De szoftveresen az is egy hulladék.

    [ Szerkesztve ]

  • Ragnar_

    addikt

    válasz Male #145 üzenetére

    Ja. Nem nagyon szoktam ebben a szegmensben nézelődni és pont volt is G4500 is .. Malőr :) .
    (Viszont az ugyanolyan teljesímény ugyanannyiért azért a magasabb teljesítménykategóriában : 3800x 2-5%-al van a 9900k alatt teljesítményben kb., árban pedig kb.30% megy az Intel logóra. Aztán a 3600x kb. egy 8700k 75k HUF-ért, szóval ezen picit még lehetne vitatkozni. Vagy árban a 9700k a 3800x szintjén van, kicsivel fölötte, de ugye a 9700k HT nélküli.. De az említett 4/4-es prociknál valóban eléggé hasonló ár/teljesítmény arány van. )

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Male #138 üzenetére

    "de azért sima kétmagosnak titulálni erős"

    Miért, minek tituláljak egy 2 magos procit?
    Egy kicsit túlértékeled a HT-t.
    Max. 20-30%-ot jelentett fénykorában is, amikor nem kellett szanaszét foltozni a biztonsági rések miatt.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Male #147 üzenetére

    A szerkesztés előtt is ott volt, amire nem reagáltál. Utána már csak összefoglaltam még egyszer, meg kiemeltem vastagon azt a részletet, ami valahogy elkerülte a figyelmed, mivel azt írtad, hogy egyetértünk az egálban, pedig nem.

    Nem tudom, mi bajod van az árakkal, de te tudod.

    Hogy abban nincs IGP, arra később hívták fel a figyelmem, ezért is léptem feljebb egy kategóriát, hogy akkor két olyan processzort hasonlítsunk össze, amiben mindkettőben van, meg mindkettő natív 4 magos. Nem azért, hogy mindenáron nekem legyen igazam.

    A 2 mag 2 szálazás is figyelmetlenség volt a részemről, nem átb...szni próbállak. Viszont mikor arról értekeztünk itt a többiekkel, hogy a virtuális többszálúsítás ugyan a sima 2 magoshoz képest hoz valamennyit, de a natív 4 magtól nagyon messze van, az valahogy megint elkerülte a figyelmed.

    Ha mindig csak arra reagálsz, amire akarsz, akkor részemről is értelmetlen vita.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Male #153 üzenetére

    De amit kiemeltem vastagon, az előtte is ott volt, csak nem volt kiemelve. A "Szóval akárhogy is nézzük, ha mindent összegzünk, csak az jön ki, hogy az AMD éri meg jobban." rész meg ennek a konklúziója. Mert tényleg kijött, hogy konkrétan ennél a két processzornál árban és CPU teljesítményben nem sok különbség van, de az AMD-ben kétszer olyan erős GPU van. Akkor csak jobb, mint az Inteles, nem?

    A linkedre meg csak azért nem reagáltam, mert nem tudom, ezzel mit akarsz bizonyítani. Csak magad lőtted vele lábon.

    I5 2400 (4 mag): 3.1Ghz.
    G4560 (2 mag 4 szál) 3.5Ghz.

    Mégis ilyen értékeket kaptak, hogy Cinebench R15 (Multi Core):
    I5 2400 (4 mag): 432.
    G4560 (2 mag 4 szál) 377.

    Magyarul a 2 magos 4 szálas még ~13%-al gyorsabb magokkal is lassabb ~15%-al. Mit mondd ez el a HT-ről?

    Am elég logikusan bele gondolni a HT alap működési elvébe, és rájössz, hogy az a natív mag duplázáshoz képest lófütyi. A virtuális többszálúsítás átlagban 20-30%-ot tud hozni a sima 2 maghoz képest. De még HT-nak kedvező folyamatok alatt, ideális esetben sem fog soha 50%-nál többet hozni. Rosszabb esetben meg semmit se hoz.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Male #160 üzenetére

    Nagyon leragadtál ennél a 6%-nál. A többi szám gázul nézett ki, ezért ignorálod? :D

    Nézzük a videót, amit linkeltem:

    7-Zip: +14%
    TrueCrypt: +9%
    x264: +6%

    A Gaming Performance annyira nem releváns egy GTX 1080 mellett, mert senki nem tenne mellé ilyen VGA-t, de:

    Hitman: +8%
    Total War: +3%
    Tomb Raider: +39%
    Fary Cry Primal: azonos

    A 6% alá is benézhetnél az oldalon, amit linkeltem:

    Quad-Core Speed: +24% (ugye mennyit is számít a 4 fizikai mag a HT ellenében)
    OC Speed: +43%

    Mindezt kb. azonos áron.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Male #160 üzenetére

    Ha neked egy kivastagítás olyan sokat számít, hogy teljesen mást jelent az egész hozzászólás, akkor egészségedre.

    Megint kevered a szezont a fazonnal.
    Miért akarsz visszakanyarodni az R3 1200 VS G5400-hoz? Az előző HSZ-ben kifejtettem, miért léptem egy kategóriát. Az R3 1200 VS G5400 nehéz összehasonlítás, mert mint említetted, az R3-ban nincs IGP, a G5400 viszont az általad linkelt teszt oldallal ellentétben baromira nem gyorsabb, mint az R3. Ezt többen is írtuk neked. Plusz az R3 konfig még mindig pár ezerrel olcsóbban jön ki.

    De egyébként ha nem lépünk akkorát kategóriában, tudod, mire jöttem rá? Írtam, hogy elismerem, hogy a 24.000 - 30.000 ársávban vannak Intel procik, amik gyorsabbak az AMD megoldásainál. Igen ám, de eddig itt sem figyeltem, most vettem észre, hogy ott meg az Intel procikban nincs GPU. Szóval megint nehézkes az összehasonlítás.

    Miért, mit emeljek ki belőle? A játékokat? Ahol nem high end beállításoknál baromira nem a proci fog limitálni, hanem az IGP?! De am még így is visszafogott voltam. Mert az órajelekből indultam ki a magok sebességénél. Ha azt nézem, mit ír az egy szálas teljesítményértékekre, akkor már az jön ki, hogy a G4560 ~25%-al gyorsabb magokkal lassabb ~15%-al. Amiből ha kiszámolod, azt jelenti, hogy a 2 magos Intelen a HT ahhoz képest, ha HT nélküli 2 magos lenne, hozott kemény ~39%-ot. Hol van ez egy natív mag duplázás 100%-os növekedéséhez? Ezt a lemaradást az órajel különbségek nem hozzák be. Ugyanúgy az R3 1200 VS G5400-nál. Az, hogy a G5400 órajelei magasabbak, nem kompenzálja azt, hogy az csak HT. Szóval az a cikk, amit linkeltél, baromság. Kizárt, hogy ~20%-al gyorsabb legyen az R3-nál. Ha azt írták volna, hogy kb. egálban vannak, még azt talán elhiszem. De még azt se nagyon.

    "Azt mondtam, hogy a két proci teljesítménye kb azonos, és ezt több teszt is bizonyítja, amit én is linkeltem, és amit EclipseGT linkelt, abban is... ott kemény 6% előnye volt a Ryzennek." Már bocs, de amit te linkeltél, abban az Intel ~20%-al gyorsabbnak volt írva. Az meg nagyon nem egyenlő azzal, hogy a Ryzen 6%-al gyorsabb. Itt valami hiba van az erőben.

    Hagyjuk sztem a témát am, mert megint csak ki fogod forgatni a dolgokat, arra meg nem vagyok kíváncsi. Részemről befejeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Male #171 üzenetére

    na ja nem is sikerül szinte soha a tökéletes skálázás, mert a feladtok döntő része olyan hogy lehetetlen arányosan szétosztani a futó folyamatokat a magok vagy szálak közt. Még leginkább azokat a programokat lehet arányosan szétterhelni, amelyek ugyan azt az algoritmusokat futtatják párhuzamosan csak más adatokra. renderelés,, tömörítés, titkosítás, videó szerkesztés stb.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Male #178 üzenetére

    na igen gyakran már logikailag nem fogalmazható úgy meg a program, hogy szét lehessen zavarni a feladatokat párhuzamosan.
    Némileg olyan a dolog, mint a ház épités.
    Nyilván amig betonozzák az alapokat nem lehet párhuzamosan rakni a cserepeket a tetőre, hiszen még fal sincs és tető sem.
    Amikor már áll a ház fala ás a tetőszerkezet, akkor lehet párhuzamosan rakni fel a cserepekt a szobában lerakni a szönyegpadlót, miközben villany kapcsolata szerelnek be a konyhában. egy átlagos program ban rengeteg dolog van, aminek futása függ egy másik folyamattól vagy annak eredményétől, hiszen azt használná fel. Ezért a legtöbb program nehezen párhuzamosítható vagy csak bizonyos részeinél lehetséges.

Új hozzászólás Aktív témák