Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz .mf #5 üzenetére

    Persze, hogy alacsonyabb mint GDDRnél hisz nincs meg a felépítésből adodó hátrány, leegyszerüsítve 8 rétegnyi DDRram, interposerrel összekötve = HBM.

    Hirtelen keresésre én se találtam sokat, de amit igen ott pl fejlesztő taglalja, hogy neki sávszél kell, nem érdekli a latency így ez a rész neki nem probléma. [link]

    De remélem majd benéz ABU és tisztázza a dolgokat. :)

    "Az SSD mennyire kellett desktopra?"

    Ne vicceljünk már egy 2006os core2 dimenziót lép ha kap egy SSDt. Nemhogy Core2, egy prescott, norhwood... sött akármi ha rá tudod alaplapra dugni. Elképesztő botleneck volt. Nem mellesleg mai napig van müködő X-25öm ami nagyon sok év power userkedés után jelenleg heti 5napban megy munkahelyen, az egész SSD legalábbis Intelnél eképesztően megbízható HDDhez képest. Két baromi nagy előrelépés.

    Ehez képest meg kéne nézni hol okoz starvingot az, hogy egy 4magos I5/I7nél az, hogy kevés a sávszél HEDThez képest. Azonos órajelre... be kéne lőni, HEDT +magokat letiltani... azt had szoljon. Igen ahova rohadtúl kell memoriasávszél pl tömörítés ott látszana az előrelépés mondjuk lenne 120sec helyett 100. Legtöbb helyen viszont kimérhetetlen 1-2%nyi előrelépés lenne. Ehez képest ugye egy SSD gépbe rakásánál anno mint ha dimenziót léptél volna.
    Kicsit olyan mindha egy SATAs 850prot cserélsz egy NVMEs (850Pro) Pedig az mindenen lök mégis átlagusernek kb tök8.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Frawly

    veterán

    válasz .mf #5 üzenetére

    A fogyasztás nem a csatolótól függ. Igazából a sebesség sem, azok is a NAND celláktól függenek, hogy azok mire képesek, az megint más, hogy a SATA csatoló sávszélessége ezt limitálja. A vicc az, hogy igazából nem drágább NVME-s meg HBM-es SSD-t gyártani, amelyik gyorsabb a SATA-nál. Csak azért pozicionálják felfelé az árát, mert új, és nem limitált a csatolójának a sávszélessége. Vagyis egy kicsit drágítani szokott rajta, hogy az NVME-s meghajtóknál DDR3 cache van SLC NAND cache helyett, de ez sem drágítja meg úgy a gyártást, hogy kétszer annyiért adják azonos tárterület mellett.

    (#6) Dare2Live: így van, átlag felhasználásnál nem gyorsabb az NVME, hiába a nagyobb sávszél, a DDR3 cache, az alacsonyabb időzítések, meg a nagy szekvenciális sebesség, nem tudja kifutni magát, csak speciális felhasználási területeket (videószerkesztés, masszívan párhuzamosított virtuálgépezés, stb.). Plusz ilyen kisméretű, egy chipes meghajtókat lehetne SATÁ-sból is csinálni, csak azért nem gyúrnak rá, mert a SATA csatoló és 2,5 colos meghajtóhely miatt úgysem éri meg kisebbre gyártani. mSATÁ-nál lenne értelme, de az meg kifutott csatoló.

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz .mf #5 üzenetére

    Elfogadom amit írsz, de nem értek veled egyet. A HBM halott ötlet a közpiacra, mivel, ahogy írtad is az interposer igen drága, mivel nagy selejt aránnyal tudják csak gyártani.

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Új hozzászólás Aktív témák