Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz kutyek #617 üzenetére

    Nem :) Azt soha sehol nem állítottam, h bármit csinálsz az iosen, az maga a privacy menyország s semmiképp nem kerülnek ki az adataid...
    Pont azért linkeltem egy tipikusan apple kritikus cikket, h még az is elfogadja az apple alapvetően rendben van privacy szempontjából, a telepíthető appok nem... A cikk végig arról szól, hogy az apple komolyan veszi a privacyt a maga szintjén, de a telepíthető appokra nincs ráhatással és ezért szar. Itt nem tudom mit gondolt a szerző amúgy, tiltsák ki a facebookokat meg a google-öket az appstoreból :D?

    De én se állítottam mást sehol - ezer meg egy olyan appot feltehetsz, amivel bukod a privacyt. Sőt, ha defaulton hagyod a safari keresőjét, ami eleve a google, akkor is, pl. Az az egyetlen dolog amugy amibe belekötnék apple részére, hiszen szaros 9milliárd dollárért :D a googlet tették be idén is... jövőre már 12 milliárdot kérnek érte szóbeszéd szeritn... Tavaly elég volt nekik 3... Szép összegek ezek az biztos :)

    Sőt, ha icloud backupot használsz, országok hatóságainak ki tudják adni az adataidat. Ha nem használsz backupot, de egyébként icloud szolgáltatásokat igen (fotó, imessages stb) akkor viszont nem is tudják kiadni a hatóságoknak... (Backupok esetén tárolni kell a kulcsot is a szerveren, h ha abból állítod vissza a telefont, átmenjenek a titkosított adatok s fel is tudja oldani... de lehet lokálisan is backupolni szerencsére :D)

    De eleve ha nem használsz vpnt, a netszolgáltatód úgyis ezer meg egy dolgot gyűjt rólad és árul, amire os szinten nem is lehet ráhatásod...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák