Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz nickedez89 #788 üzenetére

    Nekem a face id határozottan visszalépés egyébként a touch id óta.

    Két konkrét példám van. Egyik, hogy a telefon az asztalon, indítanék egy hívást (irodában kihangosítva, vagy az airpods-szal szoktam). Eddig csak megnyomtam a home gombot úgy, hogy mellettem volt a telefon, és indítottam a hívást. A face id esetén két lehetőségem van, vagy felemelem a telefont, felold és utána visszateszem az asztalra, vagy fölé hajolok felállva a székről, valami tök nevetséges pózban. Sőt gyakorlatilag ha asztalon van a telefon, akkor szinte minden esetben gyengébb megoldásnak érzem a face id-t.
    A másik eset, elutaztam, és a telefonon ment a gyalogos navigáció egyik látnivaló és a másik között, és a telefonnal is fényképeztem. Ez úgy nézett ki, hogy a kabátom zsebéből elővettem a telefont, néztem hogy kb mennyi idő a következő sarok ahol fordulnom kell, ezzel nem volt gond mert ez feloldás nélkül is megjelenik a telefonon (ami viszont jó). Ha fotót akartam csinálni, akkor a touch id esetén ez annyi volt, hogy vettem elő a telefont, nyomtam egy home gombot, feloldott, csináltam a fotót. Itt az arcom elé kell emelni, megvárni, míg felold, majd elfordítani oldalra a telefont és megcsinálni a képet. Egy képnél "kit érdekel" kategória, de egy kirándulós napot végigfényképezve 100-120 képpel egyértelműen kijön, hogy sokkal lassabb, és akadályozottabb a face id használata ebben az esetben.

    Kocsiban féltem tőle a legjobban, annak örülök hogy ott nem volt probléma, autós tartóban használom a telefont, így nem kell magam elő tartani míg felold, csak elindítom a feloldást és ránézek. Touch id-vel rá se kellett nézni, egyszerűbb volt, de ezen a téren nem olyan zavaró a különbség, mint például a másik kettőnél.

    Összességében, ha teljesen ugyanazt a telefont lehet venni touch id-vel vagy face id-vel, gondolkodás nélkül a touch változatot választanám.

Új hozzászólás Aktív témák