Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Ez ajánlott? Hm, kinek a pap, kinek a papné. Cégesnek SE-t használok, én nem csípem az ios-t (hw terén meg a lifegő kijelző üveget-az összes ötös és SE a cégnél mozog valamennyire, gyenge akkut, melegszik navi/töltésnél, gyenge antennákat, félgagyi kábeleket, szopatást a csatlakozókkal).
    De nekem a 180K egy alsóközepes telefonért az valahogy nem nagyon adja. Mi9 SE, vagy ennyiért Pixel4 szerintem messze jobb ajánlat kompakt telefonok terén. (Amíg működik, addig nem cserélem az XZ2C-ot, mert nekem ez a max ami belefér, a többi már mind nagy.)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Ezt az atomstabil dolgot sose értem.
    Harmadik iphonet használom 2016óta, a tárcsázó mindig lassú, a levelező mindig lassú, a naptárbejegyzések néha nem jeleznek, csomószor nem lehet felvenni a telefont, sokszor nem érzékeli bal fent az érintést, az ujjlenyomatolvasója picit nedves/jobban száraz, repedezettebb/kicsit koszos bőrrel nem megy, miközben a 4 másik telefonunkkal meg ugyanekkor simán megy a feloldás. Naviban gyenge (mobilnet sokszor megszakad miközben a másikon van, gps jel gyengébb, ha kicsit süt a nap/töltöm akkor szinte mindig felrakja a kezét hogy túlmelegedés van), úgyhogy rakhatom fel a sajátomat a céges autókban általában, meg amíg nem vettem mágneses csatlakozót, hordhattam többféle kábelt.
    Egy google maps térkép frissítés szinte mindig csak többedjére sikerül, azt az 5-6 programot amit használok, azt is nehezen kaparja össze a telefon; néha hangos álláson van a pöcök, mégsem szólal meg a telefon, az ájmeszidzsek sokszor nem jönnek át vagy kollégák nem kapják meg; és nem is mindig látjuk hogy nem sikerült, csak lebasszuk a másikat hogy miért nem válaszol.
    Szóval nem tudom, 4 év és 3 készülék alatt soha nem tapasztaltam meg ezt a betonbiztos dolgot. 15 éve okostelefonozok, a hiba valószínű bennem van, passz.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Farkassacred #262 üzenetére

    Volt már újratelepítés is, és ne felejtsük, cégesként alig telepítek rá pá progit, és alig használom valamire. Az 5 volt ami még ettől is lassult, és behalt, az memória/alaplaphibás volt. De pl az összes iphoneom azt csinálta/csinálja mindig is, hogy mire felnyílik atárcsázó, odabökök ahova szeretnék, majd kb 0,7-1,2sec után hopp, lefrissíti, és mire odaér az ujjam, mást hívok. Ez k...tt idegesítő, és nincs másik app, 'rendszerkorlátozások miatt'.
    Amúgy furi, én nagyon vigyázok is a kábelekre, plusz egy ideje normális mágnesest használok, de a családban és a kollégáknál a 90%nak tönkrement/rongyos a töltőkábel. Most nem jövök azzal hogy 15 éve folyamatosan használt nokia kábelek vannak a családban, mert nem volt olyan olcsó mint az iphone, de már a 100€ környéki kínai telefonoknak jobb, tartósabb kábelei vannak, és nem mozog a kijelző sem (ez _minden_ általam megnézett 4-5-SE-re igaz volt, különböző mértékben, lehet hogy valakinek nem tűnt fel, csak akkor amikor már random kikapcsolgat a kijelző mert a közelségszenzornak útban van).
    A kamera majd meglátjuk milyen, mert mindegyik amikor kijött azírták milyen frankó. Amiket kapok/próbálok, rendre alexpóznak, közepes fénytől öszeesik a produkció, és ezer éve van nagylátó a telefonjaimon (bocs, N8-on csak 28mm volt szintén), fura hogy ezen nincs, és fura hogy a vaku IQ... hogy fogalmazzak finoman...nem a legjobb.

    Annak örülök hogy kompakt, hogy nincs noccs; valószínű majd ez lesz a következő cégesen. De a cikk alapján mintha ez egy rohadt jó telefon lenne, mint a többi szifon. Valószínű egy pontosan így van, csak eltérnek a preferenciáink.

    Megnéztem most pár videót is róla, ahol gyakorlatilag sugallták, hogy szinte mindegy milyen lett, aki almát akar, tessék, itt a legolcsóbb belőle; nem sok tesztelni/bemutatni való akad rajta.

    Farkassacred: Lehet hogy a támogatottságra értik páran. XZ1C és XZ2C telefonom is (ahogy elődik is) sokáig kaptak frissítéseket, új főverziókat, és érdemben fejlődött a telefon. A legtöbb dologra soha nem érkezik frissítést amit szeretnék a cégesemen; mert ez a rendszer ilyen. De gyorsabb még nem lett soha (sőt), és évek alatt annyit vettem észre hogy van sötét mód, ami sötétkék szövegekkel tényleg csak este látható, úgyhogy ki is kapcsoltam (szemben a sajátomon a szintén IPS kijelzős készüléken, ahol a rendszernek sikerült jól használható sötété módot készíteni, ezeket még az az amoledes időktől fogva szeretem és hiányoltam). Tényleg nem jut eszembe más. Ja, értesítések okosabbak lettek, jó, ez ugye a sajátomhoz képest... Szifon.com-ról most puskáztam, de a legtöbb újítás másutt 5-10 éve működik, így nem igazán éltem meg nagy fejlesztésként.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Giovan! #269 üzenetére

    Sima, és nulláról, előzmények áthozatala nélkül is volt, bár a mostanin már hagytam, mert a korábbi hárommal eljátszottam, nem igazán lett jobb. Napi 10-20p kijelzőidőket mutat, tehát nem csesztetem sokat.
    -Telefonálnék gyorsan (ha gyorsan fel tudnám eleve oldani hogy tárcsázó legyen, és gyorsan tudnék keresni smart diallal, egy kézzel, menet közben is)
    -Levelező(azt a szálkezelést hiába állítom akárhogy, nem értem,a levélfolyamok 'össze-vissza' jelennek meg, de mindenki másnál is a cégnél) naptár
    -Kódolvasó/generáló program
    Fotózás/képnéző (hogy gyorsan felküldjem kábel és program nélkül a laptopra a képeket ami kell a munkához... sendanywhere-el megy, egyébként meg még ez sem)
    -Nagy ritkán böngésző(szerintem lassú, nem szeretek rajta böngészni), spotify vagy googlemaps megy még rajta.

    Minden nap amikor használom, valamelyik appokat már bezárta, és újratölti (levelezés a legfájóbb, az igen lassú). A tárhelyen szinte semmi nincs, 60-80 fénykép meg 5 rövid videó. A kollégák felének van privát telefonja is a céges mellett, a másik felét meg nem zavarja, és úgy vannak vele hogy nekik jó ez, vagy jobban működik, passz.

    De nem akarok ezzel offolni, köszönöm a tippeket, ezekkel nem jártam sikerrel :R

    kleinguru: Igen, az hasznos hogy nem csak az appok kerülnek fel elvileg, hanem a beállíátsok is-bár már alegtöbb program androidon is csak egy belépést kér és már meg is történt a beállítások, fájlok áthozatala - bár a fentiek miatt általában áthozatal nélkül lakom már be a cégeseket, mivel kevés progit is használok.
    Eredendően értem magas minőséget, de nekem a rendszer lehúzza, a hw részről a fentebb említettek szintén, és felemás érzésem szokott lenni. Igaz, az aktuális csúcs iphoneokat amíg alig belakva próbáltam, az mindig gyorsnak tűnt.
    Szerk: A saját autómban a telefontartó a szellőzőn van :K

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz lmno #319 üzenetére

    Mert kötelező cégesnek iphonet használni. Ez a policy, amcsi cég.

    És +1 a 306-ra.
    Nem értik minek nekem smart dial. Miért kell 'átirányít ha nem elérhető' opció vacak térerejű helyeken. Minek nekem emelkedő csengőhangerő, hogy a megbeszélésen meg a termelésben is megfeleljen. Minek reminder progi a nem fogadott hívásokról, minek némítás ikon a felső sorba hogy kijelzőn is lássam, minek autós felület, minek WiFi/Bt időzített be és kikapcsolás, minek állítaná a hangerő gomb a navi hangját navigálás közben (tudom,opció), minek kellene segédfény mód a fényképezőben (főleg babáknál vagy alkatrészeknél jönne jól), minek kéne hogy egy 1-2 éves iPhone ugyanazon a gyors hálózaton ugyanazt a programot ugyananyi idő alatt tekepítse, ne 2-4x annyi ideig szenvedjen, minek kéne egységes ui az egy képen megjelenő félkövér/sima kék, 3 féle fekete helyett, minek kéne jobb kezeseknek bal fentről kényelmesebb helyre hozni a visszát (tudom, újakon gesztusok), minek kéne látnom ha nem ment el az üzenetem, minek kéne rendesenn efordítani legalább a beállításokat, minek kéne hogy fájlokat rakjak vezeték nélkül a telefonra és megnyissam, vagy minek kéne a vezeték és az icloson kívűl WiFi/WiFi directes megoldás a fájlükdésre(mjnkáhoh napomta kell) és még rengeteg dolgot nem értenek egyes ismerősök, hogy miért keresek rá valami megoldást. Mert van akinek jó úgy, van akinek meg nem.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák