Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Navaren

    aktív tag

    Szép-szép, de dupla csodakamera ide, vagy oda, nálam még 3 generáció után is túl óriásinak hatnak az Plus modellek (vagy ezekkel egyenértékű dimenziókkal megáldott konkurensei is) mindennapos használatra.

    Ha szabad megjegyezni, ez a cikk is egy-két apróságon kívül jól sikerült, picit talán még a sima 7-es tesztjénél is jobban.
    Továbbra is azt mondom, csipáztam Legendd iPhone tesztjeit is, csak évről évre ugyanazokon volt fennakadva a tisztelt úr, tetszik, hogy itt az iPhone egyébként kétségkívül idegesítőnek is vehető, de lassan évtizedes nyavajáit legtöbbször egy mondatban letudtátok, és a lényegről, az újdonságokról szólt az írás.

    Kár, hogy ugyanez a tendencia a fórumról továbbra sem mondható el, megint jelen vannak a de az android akkor is jobban megéri, Gyökér! filozófia buddhára világosult térítői.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz #90467584 #324 üzenetére

    Jóuram, tisztelettel, vedd már észre, hogy még a legnagyobb jóindulattal sincs igazad, akárhogy csűrjuk-csavarjuk a dolgot.

    Istenbizony próbáltam szemlélni a te szempontjaidat:

    - Igen, az LG-ben lehet, több RAM van, de ez legfeljebb abszolút statisztikai adatként állja meg a helyét, hogy ebből mennyi marad az appoknak, és a rendszer hogy kezeli az adott mennyiséget működés közben, már teljesen más kérdés.
    - és Igen, az LG-ben lehet, hogy (beismerem, jóval) magasabb a ppi érték, de slussz. Minden más faktorban elhasal az i7+ mellett. Ettől függetlenül annak a kijelzőnek sincs miért szégyenkeznie, sőt! A 2. kijelző egy kifejezetten jó és relatíve egyedi ötlet (volt, bemutatáskor, most lövésem sincs, hogy áll a piac a megoldás-kópiákban).

    Légy szíves engedd el a dolgot, mert az n-edik emberrel állsz le vitatkozni olyanról, amiről mintha egyedül csak Te nem látnád, hogy elhasaltak az érveid, állításaid.

    Ugorjunk.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz #90467584 #329 üzenetére

    Nono. Sok HW elemről kapásból sorolhattam volna (már az előttem szólokhoz hasonlóan), hogy miben tévedtél, ebbe beleértve a telefon abszolút sebesség-benchmark eredményét (amit ettől függetlenül egyébként pont annyi értelme van figyelni, mint egy sereg pingvint szolmizálni tanítani Nepálban).

    Pusztán igyekeztem azt a két faktort kiemelni, amelyikben számszerűség alapján tényleg lehet valami logika a mondadódban, de a puszta specifikációktól még nem lesz valami automatikusan jobb a másiknál.
    Pont egy kijelző, panel minőségét több tucat adat határozza meg, ezekből egy a ppi érték, és "véletlenül" pont ez az, ahol a szakma már nagyjából egyetért abban, hogy egy bizonyos érték fölé menni csak parasztvakítás és marketing bullsh*t.
    Kérdésedre link.

    Másik: telefonban relatíve ritkán akar az ember abszolút tudást venni, talán még a csúcskategória keretein belül is.
    Szerencsére minden egyes telefonvásárló igényei mások, és adjunk hálát a gyártóknak azért, hogy a lényegében pontosan ugyanazt nyújtani képes csúcstelefonok között is van annyi különbség (egy-egy rétegigény komolyabb meglovagolása kapcsán), hogy az ember így is szubjektíven képes a számára legjobbat kiválasztani. Épp ezért azt is elfogadom, hogy Neked a saját szempontjaid alapján az LG V10 valamilyen okból - okokból kifolyólag jobb. Ha ez az, hogy a doboz hátán összességében nagyobb számok szerepelnek (2+2 mag vs 8 mag, 3 vs.4 GB operatív memória, stb.), akkor az, Ez teljesen mindegy.

    Slussz. Nem ragoznám tovább, hallhattad az én álláspontom, a többiekét is. Most vagy Úriemberekként egymás véleményét tisztelve virtuálisan kalapot emelünk, vagy jöhet Tőled egy újabb faktor, ahol igenis számszerűségben az LG akkor is jobb, és akkor elkönyvelhetsz valamilyen kis győzelmet Magadnak, részemről nem folytatnám a kérdést.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz Cynicelectro #368 üzenetére

    Nem értem, srácok, honnan veszed, veszitek ezt, hogy az i7-ben lévő HW nem erős?
    Hányszor kell még leírni, linkelni, lekottázni, de basszus, még hieroglifákkal is bevésem Neked/Nektek valahova, ha kéred, hogy - tetszik, nem tetszik, 2(+2) mag ide, vagy oda - az A10 SoC jelenleg (ami lehet, hogy csak holnapig, jövő hétig, vagy csak a következő csúcs Snapi megjelenésééig, de akkor is) mindent ver a teljesítményteszteken?

    Nem mintha nekem lenne ez olyan baromi fontos (fentebb írtam, írtuk már, hogy kb. mennyi értelme van pusztán a specifikációkat autóskártya-szerűen versenyeztetni csúcsgépek között), de ez azért valamennyire mégiscsak szakmai fórum, ha már mindenki teljes techtudós voltában a telefon összegzésével kezd egy új hozzászólást (tisztelet a kivételnek), akkor legalább írjunk pontosat.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz ToniSoprano #374 üzenetére

    Nem vitatom, amit írsz, szubjektíven én is szélvészgyorsnak találom saját 6S-emet is, írták többen is, hogy talán iOS főverzió frissítések óta először gyorsabbnak érzik a kütyüt, mint a korábbi verzióval, és hajlok egyetérteni.

    De picit elbeszélünk egymás mellett, a teljes rendszer sebessége olyan, amilyen, én azt is elhiszem, ha valaki látott, vagy főzött már fürgébben reagáló felületet android keretek között, de azt a kényszerképzetet vagy fals infót nagyon gyorsan felejtsük el, hogy az A10 gyenge lenne. És lövésem sincs, honnan veszik az Urak a dolgot.

    Mindössze erre próbáltam rávilágítani. Jegeljük a témát, ennyit életemben nem, beszéltem összesen benchmarkokról illetve elméleti teljesítményplafonról, szóval zárom is soraim ezzel kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz doooo #382 üzenetére

    Félreérted, Jóuram!

    Nem p*csösszeméregetésről volt szó (szkuzi a kifejezésért), messziről lepattan az én érdeklődésemről is, hogy most épp melyik chipset "liheg" 5-10-15%-kal a konkurense (vagy Tonira reagálva, elméleti 40%-kal elődje) előtt a gyakorlatban jórészt soha nem használt hatásfokon, és ha valaki, én biztos nem vontam kétségbe az optimalizáció fontosságát sem.

    Mindösszesen a homályt próbáltuk levakargatni a srácról, aki n-edikként (nem épp trollkodás jelleggel, hanem szenttül meggyőzötten) leírta, hogy az A10 chipset elavult és/vagy gyenge. Bánom is én hogy most épp melyik tábor csúcs robog legelöl.

    Tényleg jegeljük a témát, mert huzatos lesz az agyam.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák