Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    Segítséget szeretnék kérni. Nem hiszem el ugyanis, hogy bent maradt az iPhone-ban egy ilyen durva tervezési hiba. Vettem egy 13-as készüléket. Közben eSIM-re váltottam. Eléggé el vagyok keseredve. Vissza akartam állítani az iCloud mentésemet, de ezt a telefon csak a telepítéskor engedi. Mire nekiálltam volna, az eSim törölte a sim kártyám, a fizikait. Mivel a bizonsági telefonszámom eSIM-re váltott, nem kaptam meg az aktiváló sms-t. Így nem tudtam beaktiválni az apple fiókom. Nyomtam olyat, hogy fiók nélkül menjen a telefon, így nagy nehezen be tudtam aktiválni az eSIMet, aztán én, naiv nyomtam egy visszaállítást, de nem töröltem az apple fiókom a készülékből. Azt hittem, az eSIMet a készülék megjegyzi. Hát, nem. Most így icloud zár van, nem tudok belépni a saját telefonomra, mert nem kapom meg az SMS-t, és el se lehet érni engem, mert nem tudok belépni. Van valakinek valami ötlete?

    Szerk: mégis engedte, hogy icloud fiók nélkül pisztergéljem a telefont. Viszont az hogy lehet, hogy egy szimpla telefon visszaállítás után esim költöztetést kell kérni?

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Kbali #919 üzenetére

    Szerintem elhamarkodtad a választ, nem volt elég információd, hogy feltételezd, én kapkodtam el. Bár látom, hogy nem fogalmaztam egyértelműen. Kivéve a végén, ami azért felvethetett volna a számodra is pár kérdést.

    A lépések a következők voltak:

    1. Volt 13 Pro Maxem, de túl nagy és túl drága, viszont a sensor shift IS és a Cinematic Mode miatt visszavágytam a 13-as szériára. Szépen belaktam, emiatt kellett volna az iCloud visszaállítás. Közben Androidot nyúztam, és eztán is fogom használni az iOS mellett, pl. Sony Xperia 5-öt, mert a legjobb a mai napig videóra (mcpro24fps).
    2. Telekomnál dolgoztam, beszéltem egy exkolleginával, aki osztott-szorzott, majd megállapította, hogy féláron jár a 13-as Alma, ha havonta 2000 Ft-tal többet perkálok (256 GB-os, kb. 184 ezer Ft-ért, 165-ért, ha megvárom, míg bekötik az új netem). Kiszámoltam, rájöttem, megéri. Nem vártam meg a netet. Megbeszéltünk egy időpontot.
    3. A kisasszony előre beállított mindent, és előkészítette a papírokat. Jeleztem, hogy jobb' szeretem, ha csak egy telefon van nálam, így esélyes, hogy a magán előfizetésem eSIM-re váltom. Mondta, ha most szeretném, intézi. Aláírtam a papírt a váltásról. A két SIM a tartalék telóban volt.
    4. Betettem a magán SIM kártyát. Aktiváltam az iPhone-t a melóhelyen. Belőttem a Wifit. Kérte az iCloud adataimat visszaállításhoz. Írta, SMS-ben kapom meg a kódot. Nem jött semmi. Visszatettem a Pocóba a SIM-et, ekkor vettem észre, hogy már nem él, mondom, hoppá, 22-es csapdája. iCloud fiók nélkül aktiváltam, majd a papíron kinyomtatott lépéseknek megfelelően az eSIM-et állítottam be:
    a. nyisd meg a kamera appot
    b. olvasd be a QR kódot
    c. kövesd az utasításokat
    Innentől érdekes.
    5. Kerestem a menüben az iCloud visszaállítás lehetőségét. Nem találtam. Hozzátenném, Androidon van erre mód, nem kell Factory Reset. iTunes-os laptopom nem volt nálam.
    6. Mondom, semmi baj, akkor már él az eSIM, feltételeztem, hogy hardware id-hoz kapcsolódik, mint a Windows kulcs. Ezért nyomtam egy factory resetet. Feketeleves: ismét nincs térerő. Még az iCloudból sem léptem ki. Ennek ellenére engedte, hogy visszatipegjek a főmenübe.
    7. Itt aztán ismét kamera app be, QR-kód beolvas. Ismét hidegzuhany, hibaüzenet: az előfizetés nem aktiválható. Pánikba estem, ötször egymás után megpróbáltam.
    8. Beléptem a Telekom fiókomba, ott eSIM költözést kértem. Ismét kamera app be, QR-kód beolvas. Hidegzuhany ismét: az előfizetés nem aktiválható.
    9. Lázas kutakodás a Settings menüben: volt egy opció, Mobilhálózat -> Mobil előfizetés hozzáadása. Itt már működött a QR-kód. Lehet, a Telekom fiókos "költöztetés" funkció nélkül is ment volna az eredeti QR-kód, már sosem derül ki. iCloud restore nem lett.

    Kérdéseim a következők:

    - Miért nem lehet iCloud visszaállítást nyomni aktiválást követően?
    - 10 költöztetés ingyenes a T-nél. Utána mi van?
    - Miért nincs egyéb opció az SMS-es kétlépcsős hitelesítés mellett, pl. emailes? Ha iCloud visszaállítást kérek, miért kell NAPOKIG várni? Nicehash-nél még megértem...
    - Miért működik először és utoljára az aktiválás a kamera appból, utána miért kell menüben kotorászni?
    - Ld. eggyel fentebb: ha menüben kell kotorászni, erre miért nem hívják fel a figyelmet?
    - Miért nem kommunikálja az Apple, hogy mondjuk a Telekom is le tudja oktatni a dolgozóit, hogy eSIM-mel az iCloud visszaállítás problémás a kétlépcsős hitelesítés óta?

    Nem hiszem, hogy én kapkodtam volna, ez egy átgondolatlan rendszer, reagáltak a GDPR-ra, csak épp szarul.

    Más. Droidra remek Swype keyboardok vannak. Itt is feltettem a Swiftkey-t, de a szavak felismerése, hát hogy is mondjam, fos. Droidon swype gesztusokkal fluid a szövegbevitel, itt többet nyomom a backspace-t, mint amennyit gépelek. Gondolom, tanul is közben azért. Tudtok jobb alternatívát? És egyáltalán: ha szófelismerés után backspace-t nyomok, miért nem törli az egész szót, mint Androidon?

    Egyelőre ennyi. A 13 marad, mert nekem való. A Pro felára aránytalan, ha más látószöget akarok, felrakom a Moment lencséimet. A noobságomról meg csak annyit, hogy az elmúlt 11 évben volt kb. 75 okostelefonom, ebből 30 iPhone. Szeretem cserélgetni őket kíváncsiságból. Ritkán futok bele ökörségekbe, de ez az, méghozzá vastagon.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    Hello. Találkozott már valaki SIM kártya buggal? Többször használtam már a 13-asomat dual SIM-esként, eddig mindig tökéletesen működött. Most eladom másodtelefonom, kerülne vissza a készülékbe a fizikai SIM, de amikor beteszem, nem látja. A másik készülékbe visszatéve működik a fizikai SIM, nálam csak az eSIM. Létezik, hogy kipurcant? A 11-esem Face ID-ja fél év alatt ment tönkre, ha a 13-as 3 hónapos korára megdöglött, akkor többé nem veszek almát...

    Szerk: tárgytalan. Valamiért eleve zárolta a fizikai SIM-et.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    Sziasztok. Le akarom cserélni az iPhone-omat másikra. A biztonsági mentéssel kapcsolatban volna kérdésem. Jelenleg a telepített appokkal együtt 58 gigát foglal a rendszer. Megcsináltam a biztonsági mentést a PC-mre, de az AppData könyvtárban lévő backup alig 12 giga. Ez valami übertuti tömörítést alkalmaz, vagy valamiket nem ment el?

    Sok fontos dolog van, de a legfontosabb a Diablo Immortal. A karakterem sajnos guest, így ha ugrik a rendszer, sehogy sem tudom visszaállítani a karakteremet. A Battle.Net sync nem opció bizonyos karakterszint fölött, és tiltott, ha már vásároltál appon belül. Így mindenképpen a komplett rendszerről kellene backup. Előre is köszi.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Doki42 #1124 üzenetére

    50 gigára vagyok előfizetve. Az nem elég.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Doki42 #1132 üzenetére

    Ja, ez jogos. Gépen próbáltam, igen.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    Hello. Van valami battery app, ami nem a 24 órás SOT-t mutatja, hanem a feltöltés óta eltelt használatot? Előre is köszi.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák