Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aujjobba

    addikt

    válasz hroberto #27 üzenetére

    A megapixellel mi a baj?
    Plakatravalo fenykepet nem telefonnal csinalnak tovabbra sem, a kozossegi oldalak a jelenlegitol is lentebb butitjak, a 12Mpx boven lefedi a 4K-t is (4K TV 3840 × 2160 felbontasu, ami 8Mpx).

  • Essentials

    aktív tag

    válasz hroberto #27 üzenetére

    Mert 2018-ban, és 2019-ben nem volt "Ciki" a 720P LCD kijelző egy 300k-tól induló telefonban? Szerinted ez érdekelt bárkit is? Az XR, és a 11 is kerek egy éven keresztül a világ legnagyobb darabszámban felvásárolt telefonjai voltak a saját ciklusukban. A 60Hz-cel ugyanez a szitu. A tech-es beütésű emberek között ciki, az átlag telefonvásárló meg telibe SZ..
    A dizájn pont annyit változott, mint az eddigi években. Az X-nél volt egy nagy ugrás 2017-ben, amely formatervet az Apple "modern iPhone-nak" nevez a szoftverkódokban, és csiszolgatja évről évre, aminek most a 13-as a legfrissebb képviselője. Azon sem kell majd meglepődni, ha a klasszik iPhone formatervvel ( i6 ) megjelenik jövő év elején az SE 3. Ez ilyen. Az is nyilvánvaló idén is, hogy nem a tavalyt iPhonet vásárlók a mennyiségi célközönség idén sem. XR, XR, és az a több százmillió , aki még mindig i6-ot,7-et, 8-at használ, + az androidról érkezők.

    [ Szerkesztve ]

  • nozs23

    addikt

    válasz hroberto #97 üzenetére

    Ezzel a felfogással, akkor konkurencia is csináljon már értékelhető videót, támogassa 5 éven keresztül a készülékeit, használjanak Pro árszinten acélt alumínium helyett, stb. stb. Vagy csak azt emeljük ki, amire mi vagyunk ráizgulva?

  • janeszgol

    félisten

    válasz hroberto #97 üzenetére

    De a tobbibe is tegyek bele azt, ami az almaban van. 6 ev szoftveres support, idotallo hardver (egy SE1 majdnem akkora teljesitmennyel bir, mint egy P20/S9), gyors szerviz.

    Ezt valahogy Mercel is mindig kifelejti, amikor a Xiaomit reklamozza. (Mar tavaly is sokszor olvastam itt is a droid fanoktol, hogy "ennyiert inkabb ajfon", "eddig melloztem, de ebben a meretben ajfon", "meguntam a tepsiket, inkabb ajfon".)

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • aujjobba

    addikt

    válasz hroberto #98 üzenetére

    Ezt eléggé kamu igénynek gondolom.
    Na persze ha kilométerről akarsz szúnyogot fotózni talán jó lehetne a sok pixel, ha nem egy körömnyi lencsét használnának a telefonok, és nem lenne a végeredményben a távoli objektum egy sokpixeles paca.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz hroberto #98 üzenetére

    Ízlés kérdése, ki mi alapján ítél meg egy jó telefont. Tudom, hogy a Xiaomi rajongóknak elképesztően hihetletlen specifikációs flexelés mentes, leírva kevésbé jónak tűnő telefont vásárolni, de ahány ember, annyi igény. Valaki a GB RAM-ra, a szuperzoom-ra, a ppi értékre, Tornádó hűtésre izgul fel, valaki pedig szívesebben vásárol egy értékállóságban, supportban, garanciális ügyintézésben jobb, saját rendszerekkel felvértezett modellt, amihez saját szoftverek, szolgáltatások tartoznak.

    "Azért ciki basszus, mert ha már ennyit elkérnek egy telefonért, akkor illene beletenni azokat a dolgokat amit a konkurenciánál alap!"

    1. Az Apple-t nem kell hogy érdekelje ilyen mélységben a konkurencia, mert üzletileg ők a legsikeresebbek ebben a business-ben. Nem szükséges ugyanazon a vonalon haladniuk, amiken az összes többi gyártó próbál versenyezni egymással.

    2. Az hogy mi drága, és mi nem, a fogyasztók, azaz mi döntjük el, nem a gyártó. Ha valaminek rosszul lövik be az árát, az visszaköszön a fogyásban is. Az iPhone a flagship piacon viszont 75%-os részesedéssel bír, a maradék 25% tartalmazza a Mi11-ek, a Galaxy S21-ek, a Huawei P/Mate szériák, az új Sony-k stbstb eladásait. Neked ciki, a többség, a globális vásárlások meg azt igazolják hogy az emberek inkább a cikit választják a fentebb felsoroltak modellek helyett. Feltételezhetően az iPhone 13/Pro ismét a világ legnagyobb darabszámban vásárolt csúcskészülékei lesznek.

    Értem hogy mit mondasz, de ezt nem lehet legitimálni, mert az adatok, totál ellentmondanak a cikiség fogalmával kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

  • nozs23

    addikt

    válasz hroberto #106 üzenetére

    Azért akad a konkurensek között is olyan ami videóban is tudja az Alma szintjét.

    Nem.

    #104

    Igazából azt sem kell tudniuk. Amit csinálnak az egy skin.

    [ Szerkesztve ]

  • aujjobba

    addikt

    válasz hroberto #108 üzenetére

    Ha a Samsung adna 12mpx szenzort akkor is ezt gondolnám, márkától függetlenül.

    szerk.: Ha bárkinek nagy felbontás kell van választási lehetősége. Mindazonáltal világosan látszik, hogy az emberek többséget nem érdekli sem a PPI, sem az Mpx.
    Ha szemmel látható méretű közösség igénye lenne ez az alma is meglépte volna már.
    Ez nem szemellenző, egyszerűen a többség számára érdektelen dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz hroberto #108 üzenetére

    Tehát szerinted aki Apple ökoszisztémát használ mondjuk a Samsung, Xiaomi helyett, az mind szemellenzős? Most éppen 1,5 milliárd embert bélyegeztél meg ezzel. :)

    Én azt látom benned, hogy te nem akarod elfogadni hogy egy telefon megítélése nem feltétlenül flex fícsörökből áll, a komplett csomagot veszi meg az ember sok százezerért, amit mellé adnak.

    Az hogy mi ad többet, szerintem összességében kell vizsgálni! Így történhet meg számodra teljesen fura módon, hogy valaki szerint saját maga számára az iPhone az elérhető legjobb választás a piacon.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz hroberto #97 üzenetére

    Ez fordítva is működik, legyen Android gyártók térfelén is akkor némító gomb, haptic feedback, szedjék már gatyába a kamera API problémát, hogy az insta és egyebek egy szinten legyenek, spoti is elég késve változott ott, legyen 5-6 év szoftvertámogatás, videó képesség legyen ugyanolyan jó, legyen körülötte olyan ökoszisztéma, támogatás és elérhetőség, legyen olyan bika processzor és olyan videó. Fanatizmus inkább az, amikor Android és Xiaomi user iPhone topikban bizonygatja egy milliárd user rossz lóra tett.

    [ Szerkesztve ]

  • Navaren

    aktív tag

    válasz hroberto #108 üzenetére

    De most ebben az a rossz, hogy Te megint úgy mész majd tovább a topikból, hogy ugyan hősiesen megpróbáltál még időben észre téríteni pár szerencsétlen iSheep-et, de hát nem sikerült, veszett ügy volt.

    Ahelyett, hogy egyszerűen elfogadnád, hogy mások az igényeitek és mások alapján mérlegeltek vásárlás előtt.

    Inkább örülj, hogy a Xiaomi csinál olyan telefont, amelyikkel Te maximálisan elégedett lehetsz, ahelyett, hogy az Almát 'nyáznád, hogy ők nem.
    Lehet őket sok mindenért, de a cikkben szereplő cucc azért nem lesz feltétlenül sz*r attól, mert láthatóan nem Neked készült.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • #40359168

    törölt tag

    válasz hroberto #130 üzenetére

    10 éves a Nikon D5100-am, ami 16 megapixelt tud, nyugodtan össze lehet ereszteni bármelyik mai, 50-100-as, telefonba pakolt, kamerának csúfolt fossal. Ezzel most nem arra célzok, hogy az almás nokia a maga 12-jével hozza egy tükrös szintjét, de a fotó összminősége semmiképpen nem pont ezen a számon fog múlni, és az iPhone bizony sok-sok éve az élmezőnyben van ilyen fronton, videó terén pláne.
    120 Hz… ez hiányzik, tényleg, pont mint a 4K kijelző. Nem önigazolok, nekem ez szimplán nem kell. A német Telekomos előfizetésemmel kis pénzért kihozhatnám a 13 Prot, ami tudja, nem fogom, mert a sima 11-emmel is teljesen jól elvagyok.
    A még mindig általános 16:9-es tartalmakba a notch nem zavar bele, a Face ID cserébe messze hatékonyabb, gyorsabb és biztonságosabb, mint bármelyik konkurens megoldás.
    A lényeg nem az amúgy, hogy nem lehetne több feature bármelyik iPhone-ban, hanem hogy - talán keveset mondok - a felhasználók 99%-a, beleértve engem is, konkrétan nem használ ki maximálisan még egy SE2020-at se, viszont jellemzően elégedett. Ettől kezdve a több, gyk fölösleges feature kizárólag költség -és árnövelő tényező, vagy egyszerűbben szólva nettó bullshit lenne.
    Ezek a kütyük se Paks II vezérlésére, se mondjuk torrentezésre nem alkalmasak, mint ahogy egy telefon nem is ilyesmire való. Cserébe nincs beléjük építve gyárilag a bizonytalanság, hogy meddig lesznek támogatva, mikor téglásítja őket egy frissítés, mikor hátrál ki mögülük a Google ésatöbbi. Teszik a dolgukat, mint a Nokiák anno a hőskorban, aki öt generációnként vált, azt se éri meglepetés, amit ígérnek, azt hozzák, pont.

  • joey04

    titán

    válasz hroberto #139 üzenetére

    Érdekes kérdés. Én közel egy évig egy Xiaomi mi 10 prot használtam. Nagyon jó készülék, szerettem. Ha nem így lett volna, nem lett volna meg ilyen sokáig. Papíron többet tud mint az iPhone. Vannak is benne olyan dolgok, amiket elfogadnék. Pl a 2 zoom kamera, vagy vészhelyzetben a gyorstöltés. De pl hiába van benne több ram, nem tud többet a memóriában tartani, mint egy iPhone Xs. Hiába van benne nagyobb telep, gyengébb az üzemideje, mint egy 11, 12, pláne 13 pro max-nek. Szoftveresen kényelmesebb használni az iPhone-t és az a vicc, hogy azokat a dolgokat is, amik droidban korábban jelentek meg. Pl a mobilfizetés. Google Pay nem is régen van csak hivatalosan, és otp ügyfélként persze volt lehetőség simple-t használni, de az egy szar. Igen, ios-en is, de ott nem is kell (nem is lehet), be tudom rakni apple pay-be. Arról már nem is beszélve, hogy van revo kártyám google payben és ha a g pay az alapértelmezett fieztési mód, de be van állítva, hogy ha egy másik fizető alkalmazás van megnyitva akkor azt használja (jelen esetben simple) akkor is a g pay lép működésbe és a revóról vonja le. Vagy a pip mód, ami bugosan működik, ha gesztusvezérlést használok. Plusz nem tudja azt, hogy egy fülön megy a videó, leteszem pipbe és nyitok másik fület. Külön böngésző kell, egy amiben a videó van megnyitva, egy másik amivel netezek. Vagy az egykezes kezelés, ami nem is elérhető miui-ban ha gesztusvezérlés van, talán a gagyi lebegő labda segítségével. Pár napos cikk, hogy az android 12-re frissülő xiaomik már tudni fogják rendesen. Szóval van is abban is valami, hogy addig nem is fontos, ameddig az Apple bele nem rakja, mert lehet, hogy máshol hamarabb elérhető, csak nyűgösebb. Annó a másolás beillesztés is ilyen volt. Ekézték az ios-t hogy nincs benne, de az ujjal való vezérléshez ők oldották meg a legjobban. Persze nem mindenre igaz ez, meg ez sem hibátlan rendszer, itt is vannak bugok, és van ami jobban meg van oldva droidban, de az iOS üzembiztosabb rendszer. Vagy hogy olyan helyen, ahol gyengült a jel és tornyot kellett volna váltani, ez még ragaszkodott az aktuálishoz, ezáltal akadozott a net, csak airplane mód ki/be után csatlakozott a másik toronyra, iphone meg szinte minden esetben időben vált. Vagy hogy egy adott problémára az volt a megoldás, hogy kapcsoljam ki az miui optimalizációt, de ha csatolmányt akarok küldeni gmailben, akkor kapcsoljam be, mert az a baja (tényleg az volt). Ha éppen nem baszakodott a simple, ha éppen nem akartam meccset nézni pip módban, ha éppen nem voltam olyan helyen, ahol tornyot kellett volna váltani a telefonnak, akkor nagyon jó volt használni, sőt jobb is mint az iphone-t. De ugye ez közel sincs mindig így. Tudom, váltsak bankot, váltsak szolgáltatót (mondjuk ez érik), ne használjak gesztus vezérlést, vagy vadásszak valami launchert, használjak 2 böngészőt, kapcsoljam ki-be a miui optimalizációt attól függően, hogy mit akarok, stb. Akkor már egyszerűbb iPhone-t venni és így még a hiánnyosságai ellenére is jobb vétel számomra.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • #40359168

    törölt tag

    válasz hroberto #139 üzenetére

    Nem. Ami felett elegánsan átsiklottál az általam leírtakból, az az, hogy még azt se használom ki, amit a két éve se csúcs sima 11-em tud. Ennyi. Nem az ért, mert az alma marketingje felzabálta az agyamat ésatöbbi, hanem mert de facto nincs többre szükségem, mint amit bármelyik aktuálisan kapható iPhone nyújt.

  • Navaren

    aktív tag

    válasz hroberto #131 üzenetére

    Jogos, tényleg nem írtad le, hogy szar.
    De a hiányzó dolgok, amikre Te gondolom, itt utalsz, elsősorban specifikációs számok, nem funkciók vagy feature set.
    A specifikáció magában csak egy szám, és a nagyobb pedig nem feltétlen garantálja a minőségi ugrást.
    Pl.: hiába van a csúcs Xiaomi-ban 5000mAh-s akku, ha a Pro max kényelmesen lenyomja akkuteljesítményben négyezer-párszáz körül.
    Pont náluk egyébkét pl. teljesen nyíltan mentek rá irgalmatlanul a számadatokra, mert papíron jobb ajánlat akarnak lenni a Samsungnál adott kategóriában.

    Kibontottuk már többen is: csak azért, mert papíron több, még egyáltalán nem biztos, hogy a specifikációt kihasználó szolgáltatás érdemben is jobb eredményt ad.
    MIért baj az, ha a usert a végeredmény érdekli, nem az, hogy a telefon hogyan és milyen számokkal csinálja? Érted a különbséget?

    Ha pl. az lenne a bajod, hogy iPhone-t továbbra sem lehet mondjuk hordozható pendrive-ként használni, azt megérteném, egyet is értenék, mert baromi macerás lenne.
    De nem, az a gond, hogy a telefon kamerája alatt nem 50, vagy 108, hanem 12 MP van, miköben ettől függetlenül elég jó képeket lő, ami azért pariban van a xiaomi felvételeivel, nem (mondjuk a belenagyításban lehet, éppen igazad van)?

    Teljesen rendben van, hogy Neked fontos, hogy a telefon abszolút tudása a specifikációkban is mutatkozzák, de urambocsá', ne legyen para, ha másnál nem így van :).

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Essentials

    aktív tag

    válasz hroberto #126 üzenetére

    Pontosan ezt tettem, ezért próbáltam veled megérterni, elfogadttatni, hogy van egy olyan gyártó, ami nem a fősodorral utazik, más a víziója egy jó telefonról. Az hogy ez neked nem tetszik, vagy hiányérzeted van olyan funkciók miatt amit te szerersz vagy használsz, az a saját igényed- attól viszont mások ( a többség ) szemében nem lesz ciki, és előbb nyúlnak az iPhone-hoz ha sok pénzt hajlandóak áldozni a telefonra, mint bármelyik androidos felső-közép, csúcs, vagy flagship modellhez. Ennel oka van, és ez nem a "Szemellenző", ekkora szórásban pláne- nem lehet minden iPhone vásárlóra rásütni hogy márkarajongó, mert ez rohadtul nem igaz. Egyszerűen többre értékelik azt amit az Apple csomagban nyújt nekik, amibe ugyanúgy mérlegelték a töltő, AOD, hiányát, vagy a 60hz-et vásárlás előtt. Ezt fontos szerinrem elfogadni, a milliárdos bázis bélyegzése helyett. Ha szerinted ciki, akkor az, másoknak meg más a ciki, ami felett te szívesen szemet húnysz. Béke :R

  • csatoth79

    tag

    válasz hroberto #106 üzenetére

    Segíts már melyik az a telefon ami tudja videóban az alma minőséget?
    Azonnal váltok!
    Munkám miatt bármelyik telefont tesztelhetem és ki is szoktam próbálni,hátha...
    Eddig én nem találkoztam olyan telefonnal ami videóban jobb lenne.
    Olyannal már igen ami egy egy fronton jobb,de összességében még mindig azt mondom úgy ,ahogy össze van rakva ez a telefon én nem találtam jobb opciót(hangsúlyozom,nekem),ezért fogadjuk már el ha valaki ilyent vesz :)

Új hozzászólás Aktív témák