Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Fiery #300 üzenetére

    Ja, me'g annyit, hogy amit hallottam mar idosebb ismerosoktol: a szamitogeppel az is a baj, hogy tul sok minden van elottuk. Egy halom ikon, egy "fura csik" alul. Ha megnyomjak a Start gombot nagy nehezen, szamukra baromira nem egyertelmu, mi az a sok kacat ott, es hogyan talalnak meg ott barmit is. Raadasul siman elronthatjak a gepet, ha rossz helyre kattintanak -- ami valljuk be, egy windowsos szamitogepnel nem is elkepzelhetetlen :) Plusz felnek a virusoktol, felnek attol, hogy mi tortenik, ha az egerrel "kicsit odebb mennek", vagy "rossz gombot" nyomnak meg.

    Az ilyen embernek egy lecsupaszitott, csak az adott feladatra koncentralo eszkoz megvaltas. Konkret pelda: faterom a szamitogeptol par perc alatt idegbajt kap, mert mar az egertol is fazik, nem tudja kezelni. Probaltam neki magyarazni, de hiaba, nem erti, tul bonyolult, talan nem is akarja megerteni. De erdekes modon a mobiltelefonjan mindent meg tud csinalni, amire szuksege van (hivasok, gyorshivasok, telefonkonyv kezelese, ebresztes beallitasa, sms kuldes/fogadas). Ha egy ilyen embernek adunk egy olyat eszkozt, ami gyakorlatilag egy mobiltelefon (= iPhone) egyszerusegevel kezelheto, akkor mit kapunk? :))

  • stevve

    nagyúr

    válasz Fiery #300 üzenetére

    A jóslás úgy tudom, nem tárgya a statisztikának. Mondom, benned már ez annyira megérett, hogy mindegy, mit írok, szóval ne fárasszuk egymást mercis legendákkal.

    "be fognak tevedni a boltba az "egyszeru" emberek is."

    Mondtam, hogy nem?

    A józan paraszti ész olyanokat nem diktál, hogy van a világon tanulás és gyakorlás? Ismétlem, hátha értelmezed: nem azt mondom, hogy 1 sem veszi meg, aki még gépet nem látott, csak azt, hogy a többség már most látszik, hogy Apple fan és jártas a technikában.

    Egyébiránt érdekes módon egy számítógép asztalát át lehet alakítani úgy, hogy pont ugyanilyen könnyű legyen kezelni, mint az iPad-et. Szóval ez megint csak nem a legjobb érv.

    szerk: jó-jó, visszavonva egy része, ami nem ide való... de tényleg hagyjuk. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák