Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Mr. Teddy #445 üzenetére

    "Én jobban vártam volna egy olyan összegzést, ami leírja objektíven, hogy miért érte meg a váltást, mi lett jobb, mi lett rosszabb, a felhasználó szemszögéből, mik a pozitívumok, hisz mégis váltott a kolléga."

    Javarészt erről szól a cikk. :)

    A kérdésedre pedig nem tudok egyértelmű választ adni. Jóval kevesebb dolgot használok iPhone-nal, mint a Note-tal. Nagyon máshol jelentkeznek a prok és kontrák, így nem lehet objektíven megítélni, hogy jobb-e vagy sem. Nyilván nem lehet azt mondani egy ilyen drága csúcskészülékre, hogy nem jó, nem is lenne igaz. Van pár dolog, ami rettentően zavar, ez azt hiszem nem is fog változni. Apróságok, másnak talán jelentéktelenek vagy nevetségesek, nekem meg keserűséget okoz. (pl. Facebook/Mesenger kliens csak archivál, ami miatt webes felületen kell kitörölnöm az üzeneteket) Kiidegel, hogy egy JB-es programmal tudok csak egyedi csengőhangot rendelni a Gmail és Messenger progiknak, amiket viszont médiaként játszik le, nem csengőhangként, tehát ezek hangerejét nem tudom az oldalsó gombokkal állítani. Meg kell nyitnom egy YouTube-ot, elindítanom egy videót és ott visszaállítani hangosra... szóval nem értem, miért nincs média hangerő állítási lehetőség sehol? Majd keresek rá egy tweak-et.
    Amúgy teljesen rendben van a gép, öröm használni, iszonyú jó a beszédhangja is, a hangrögzítő fölveszi a versenyt egy profi diktafonnal is. Az akkuja normál használat mellett elmegy 3-4 napot is (2G-n).
    Szóval olyan ez, mintha egy fullos BMW X5-ös után átülnél egy Ferrari Enzo-ba. Lenyűgöz a sebessége, a precíz összeszerelés, megbámulják az utcán, de a macskakőre már nem viszed jó szívvel, a magas járdára meg nem is parkolhatsz le. És nincs üvegtető, kilincs- és lábtér világítás, vonóhorog, szintszabályozás, hátsó ülés, stb... Mégis vágyunk a Ferrarira és örömmel használjuk is.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Cyberpunk #449 üzenetére

    Tudod hogy értettem, na! :)
    Számomra a WP nem alternetíva, mert sem szoftveres, sem hardveres vonalon nincs benne semmi kiemelkedő. És még Instagram sincs rá! :DD

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Z0mbi #450 üzenetére

    Az ironikus az, hogy pontosan tudja szerintem, hogy a szifonokba is mind bele lehet kötni minőségileg. 2G nem volt rossz, már ha csak az anyagminőséget nézzük. Aztán jött a két műanyag házas 3G és GS egyértelmű a visszafejlődés. Aztán i4/s nem rossz valóban, csak jó helyen kell megfogni.:D A másik meg nem igazán tanácsos dobálni. i5 meg kopik. Persze lehet tokozni, de akkor minek a nagy flancos anyagminőség, ha egy gagyi tokba dugod?

    Kapanyél:azért el lehet vele lenni. Nyilván kinek mi, de én nem vágyok vissza droidra. Beleuntam az állandó kokányolásba, vagy felnőttem ki tudja. :P

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Z0mbi

    senior tag

    válasz Cyberpunk #453 üzenetére

    egy masik dolog meg nem tudom hogy jott elo egyaltalan az anyaghasznalat... A cikknel is kicsit nehezteltem egy dologra...
    A cimmel van a gond. Androidrol iPhone ra. Ez ugy hangzik nekem mint Common Rail es Dizel rol Toyota-ba...
    Inkabb droid vs iOS kellett volna legyen a cim ;) Nem os-t hasonlitunk ossze hardevrrel

  • Bull1

    aktív tag

    válasz Kapanyél #452 üzenetére

    És még Instagram sincs rá!

    Ez komoly tényező...

    Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Cyberpunk #453 üzenetére

    2G nem volt rossz, már ha csak az anyagminőséget nézzük. Aztán jött a két műanyag házas 3G és GS egyértelmű a visszafejlődés.

    Az anyagminőségnek köszönhetően a 2G-nél nem lehet házilag akkut cserélni, amit a 3G/3Gs párosnál lehet. A repedős műanyag hátlap meg könnyebben cserélhető legalább, a 2G tényleg gyönyörű alu hátlapját viszont nagyon nehéz deformálás nélkül lefeszegetni. Viszont kézbevenni szerintem máig a 2G-t a legjobb.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Jaffafa

    aktív tag

    @Poszt

    Ha az iTunes-ba rendesen be van importálva minden (egyenként és nem az automata kereséssel), akkor az egy nagyon is használható program. Félelmetesen jó a keresöje. Mondom ezt úgy, hogy kb 700 Album van az enyémben (kb. 170GB), persze szépen rendszerezve. A rendszerezést egyszer kell megcsinálni, ami qrva nagy szívás (nekem vagy 3 napomba telt anno), de utána nagyon pöpec minden. Szokni kell, mint mindent.

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • nord_

    veterán

    a jailbreak használatából eredő előnyöket nem szeretném első körben ide keverni.

    Hm, lesz második kör is? Mert a cikkben egy sort se írsz a JB kapcsán. :)

    appok három helyen is föllelhetők a programon belül, a zenék szinkronizálása sem túl egyértelmű, illetve az egész egy nagy katyvasz

    A program főoldalán rákattintasz a telefonodra, a legnagyobb ablakban kipipálod a telefonra telepíteni kívánt alkalmazást, majd nyomsz egy syncet.
    Zenéknél szintén egyértelmű: a lemezeket bedobod az alkalmazásba, majd a telefonodnál a Zene fülön kiválasztod, melyiket szeretnéd föltelepíteni. Bónuszként itt nem csak lemez, hanem előadó, szerző, stílus, lejátszási lista, stb. alapján is szelektálhatsz, de természetesen teljes "manuális" módban is dolgozhatsz.
    Úgy őszintén hát mi a lótúró ebben a katyvasz? :)

    pl. ha bekapcsoltuk a rezgést a csengőhanghoz, akkor az ébresztéskor is rezegni fog.

    Okostelefon. Ha nem tetszik a gyári megoldás, ezer tökéletesből választhatsz.

    egy ébresztőóra alkalmazásnál sem lennék benne biztos, hogy ha kilövöm a taskok közül, reggel ébreszteni fog.

    Ébreszteni fog. Az ingyenes YoctoClock is, nem csak a gyári. De ezt megbeszéltük a topikban is...
    De a "kilövöm az alkalmazást" se értem. Miért kéne kilőni? Nem zabálja föl a memóriát, nem meríti s telefont gyorsabban (nyilván, akad kivétel, mint egy offline navi, de ott természetes, hogy 100%-ban fut a háttérben). Az iPhone 4 nem egy erőmű, de többméréses saját tapasztalat, hogy teljességgel fölösleges bezárogatni az alkalmazások 99%-át.

    mára az androidos fejlesztések nemhogy beérték, de meg is előzték az iOS-en is megtalálhatóakat

    Nyilván. A TomTom is csak most, több éves késéssel jött meg, de iGO továbbra sincs. ;)

    A(z AppStore) releváns találatok nevetségesek, nem jelentenek alternatívát az adott programmal szemben

    Ébresztő, autocad, navigáció, stb, stb, mind reális alternatívát mutat, amire rákerestem az adott programhoz képest.

    A TuneIn rádió például egy hirdetőtábla

    A TuneIn rádió például nem hirdetőtábla (egy doboz sörömbe került a teljes verzió). Ha valakit nem zavar a hirdetés, ingyen használhatja az alkalmazást. Ezt hívják a választás lehetőségének.

    Facebook: Míg droidon lehetőség van egy beszélgetés törlésére, addig itt csak archiválni lehet. Ez nagy hiba.

    Írj az alkalmazás fejlesztőjének, hogy javítsa. Ez nem iOS hiba, hanem Facebook bug.

    A YouTube kliens is más, legfeltűnőbb hiányossága, hogy nincs HQ gomb, így csak kis felbontásban élvezhetjük a videókat.

    Írja a guglinak, hogy csináljon rendes alkalmazást. Az az app amúgy is egy kalap lótrágya. A HQ hiánya mellett pl. a menü almenüjében kell kotorásznom a kedvencekért? Na ne már...
    Egyébként nem kell feltörni a telefont: az ingyenes Jasmine tudja mindezt (rengeteg finomsággal megfűszerezve), amire a Google a saját alkalmazásában nem volt képes.

    A GMail kliens messze jobb, mint az iOS beépített levelezője. Elég annyit, hogy tud törölni levelet...

    Az iOS beépített levelezője is tud törölni.

    A fájlküldés egyik készülékről a másikra már annyira klasszikus példája az iOS rugalmatlanságának, hogy nem is kívánok ennél többet foglalkozni vele. Persze léteznek mindenféle alkalmazások, amik vagy működnek, vagy nem

    Ismét egy prekoncepció, ismét alaptalanul. Mindegy, hogy txt, xls, cad, doc, pdf vagy bármi más, el lehet küldeni iOS-re és el lehet küldeni iOS-ről.

    A billentyűzet iOS-on nem cserélhető!

    Gondolom, a munkahelyeden is igényeltél az IT-n még három-négy különböző klaviatúrát a fiókodba, hogy nyugodtan cserélgethesd, ugye? :)

    Jó pont, hogy itt is van adatforgalom számláló. Félő, hogy ha kilövök egy ilyen alkalmazást, onnantól nem számolja az adatmennyiséget... Ez azóta is sötét folt.

    Számolja. Talán ki kellett volna próbálni. ;)
    Ha meg nem, akkor megkérdezed, főleg úgy, ha cikket írsz... Lásd, ébresztős kérdés.

    Egy iPhone-ról nem lehet például olyan biztonsági mentést készíteni, amit bármikor vissza tudunk rá tölteni.

    De, tudsz. Visszatöltésnél ráadásul megkérdi, melyiket szeretnéd föltenni.

    a helymeghatározáshoz mindenképpen szükséges a GPS bekapcsolása (pl. időjárás előrejelzéshez)

    Se az Időkép, se a Celsius, se a Solar, se a gyári nem igényli. Sanszos, hogy a többi se. ;)

    ---

    Jó cikknek indult, de kissé izzadságszagú erőlködés lett belőle, a túl sok, gyenge lábakon álló példákkal... Sajnos nem egy objektív leírást kaptunk, hanem egy olyan felsorolást, ahol vastagon érezni lehet: olyanvalaki írta a cikket, aki az androidot kereste az ios-ben is. Meg olyanvalaki, aki annyi fáradságot nem vett, hogy az alapvető beállításokat végignézze és júzer errort, 3rd party programozói balfékséget iOS hibának tulajdonít...
    Csak azt sajnálom, hogy akik nem olvassák el a dolgokat helyretevő kommenteket, azok elhiszik a tévedéseket is...

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz DanielK #459 üzenetére

    Alapból csak portré van, egyéb alkalmazásokban van landskape mód is. Letiltani nem lehet a forgatást, de véletlenül nem is forog. ;]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • DanielK

    addikt

    válasz Cyberpunk #460 üzenetére

    hát, kolleganőm azért dob hátast, mert mikor telefonálni szeretne, akkor elfordul a kontakton belül... ;] ezt nem nevezem túl felhasználóbarátnak... :P

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz DanielK #461 üzenetére

    Ez nem forog el ott, bár nem tudom milyen készüléke van a kolleginádnak.:D

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Kapanyél

    őstag

    válasz nord_ #458 üzenetére

    Ha van 20GB-nyi zenéd az elmúlt 10 évből (mármint azóta gyűjtögetve), amik nincsenek feltöltve ID3 tag-ekkel, akkor a szinkronizálásnál nem tudod egyesével kijelölni őket, mert az iTunes nem ad olyan szűrési feltételt, hogy "kijelöltek". Hozzá kell adnom őket a lejátszási listához, és akkor a szinkron ablakban hozzá tudom adni a "Legutóbb hozzáadottak" pipával. Ami persze a telefonon is így jelenik meg...
    És tutibiztos, hogy nem fogok többezer számot rendbetenni, elég volt átnevezgetni őket anno. :)
    Tehát azt nem tudom hogyan lehet a library-ből kijelölni 20 zenét, hogy csak azt másolja át a telefonra?
    Most azt csinálom, hogy kitöröltem az egész library-t és csak azokat húzom bele, amiket a telón is akarok látni, így nem kell szelektálni, hanem mehet a "Mindegyik szinkronizálása" pötty. Csakhogy ezt az iTunes első futásánál még nem tudtam, ugye.

    "Okostelefon. Ha nem tetszik a gyári megoldás, ezer tökéletesből választhatsz."

    Nyilván, csak ezek nekem olyan alap dolgok, amikért eszembe sem jutott soha külső alkalmazást letölteni.

    "Nyilván. A TomTom is csak most, több éves késéssel jött meg, de iGO továbbra sincs. ;) "

    Persze hogy lehet kivételeket hozni, de arra gondoltam, hogy a populáris alkalmazások közül az androidos verziók már fejlettebbek, funkciógazdagabbak. Valószínűleg itt is előfordul kivétel, de egyelőre az én mintám ezt mutatja.

    "Írj az alkalmazás fejlesztőjének, hogy javítsa. Ez nem iOS hiba, hanem Facebook bug."

    Ezt jó is, hogy Te is megírtad, így reagálhatok rá. Egy mobil platform nemcsak önmagából a rendszerből áll, hanem a teljes körítésből. Ha valamit Androidon meg tudtam csinálni FB-kal, böngészővel, akármivel, és iOS-en meg nem, akkor az igenis az iOS hátránya. Még akkor is, ha nem az Apple tehet róla, nekem az már édesmindegy.
    Amire lehet, arra keresek jobb alkalmazást, ha van. De sok olyan hivatalos kliens program van, amit egyszerűen nem lehet lecserélni, mert csak kínszenvedés van frissítésekkor.

    "Az iOS beépített levelezője is tud törölni."

    Ugye alapból behúzza a GMail-es fiókot is a céges Exchange-em mellé. Itt balra elhúzáskor csak Archiválás van. Ha megnyitom, akkor a középső kis ikon is csak archivál.
    Most, hogy kipróbáltam direkt újból, látom, hogy hosszan kell nyomni az archívum dobozka ikonját, akkor előjön egy menü, amiben törölni is lehet... GMail alkalmazásban ott a kis kuka, egyből törli. Ezért most hadd ne szégyelljem magam. :)

    "Ismét egy prekoncepció, ismét alaptalanul. Mindegy, hogy txt, xls, cad, doc, pdf vagy bármi más, el lehet küldeni iOS-re és el lehet küldeni iOS-ről."

    Telefonról telefonra? Vagy idegen PC-re, vagy PC-ről? Vezeték nélkül? iTunes nélkül? Mobilnet nélkül?
    Tényleg sarkos volt a barlangban csengőhang küldés, amit pár napja olvastam valamelyik topikban, de azért egy kávézóban, ha eszembe jut egy .PDF-et vagy .XLS-t átküldeni az üzletfelemnek, az nem feltétlenül felkészületlenség.

    "Gondolom, a munkahelyeden is igényeltél az IT-n még három-négy különböző klaviatúrát a fiókodba, hogy nyugodtan cserélgethesd, ugye? :) "

    Na ez a tipikus homokba dugom a fejem hozzáállás az iPhone-osok részéről. Ami iOS-en nincs, az nem is kell, mert hülyeség és hülye az is, akinek igénye lenne rá... :U
    Androidon találtam egy olyan fasza soft-keyboard progit, amivel kényelmesen, az ujjaimra tudtam szabni a billentyűk méretét álló- és fekvő módban egyaránt. Beállíthattam a numerikus billentyűket, a hosszan nyomás idejét, korrekt magyar kiosztást kérhettem, volt smiley szerkesztő, testre szabtam az országkód végződést is, beállítottam, hogy milyen erős legyen a rezgéses visszajelzés, kerestem kevésbé idegesítő billentyű hangot és ha már ott volt, hát választottam egy nekem jobban tetsző skin-t is az egészre.
    És nevetni fogsz, de én szóltam bent az IT-snek, hogy szar a notebook-om billentyűzete, hadd válasszak egy másik gépet. Kaptam.
    Másfelől pedig nem hiszem el azt sem, hogy adott esetben nem vennél magadnak egy 4000Ft-os billentyűzetet és vinnéd be az irodádba, ha nem lenne más megoldás. És még akkor is megtehetnéd, nem úgy, mint én az AppStore-ban...

    Amúgy ezt nem értik meg sokan: az Android nem arról szól, hogy minden hülye naponta változtatja a háttérképet, csengőhangot, billentyűzetet, a rezgés erősségét meg a CPU sebességét. Nem. Egyszer kiválasztjuk, beállítjuk és használjuk. Mert ki lehet választani, be lehet állítani...
    Az más tészta, hogy sokan örömüket lelik ebben és naponta szórakoznak vele. De mondjuk megtehetik...

    "Számolja. Talán ki kellett volna próbálni. ;)
    Ha meg nem, akkor megkérdezed, főleg úgy, ha cikket írsz... Lásd, ébresztős kérdés."

    Kipróbáltam és működött. De annak tudatában, hogy az iOS mennyire zárt rendszer, kétségeim merültek föl hirtelen, hogy ha netán kilövöm a programot, az még tovább fut-e legalább szolgáltatás szinten? Mert ugye az iOS sem az a klasszikus multitask rendszer, ahogyan az Android sem, de ott legalább tudom, hogy root nélkül is futtathatók háttérben futó rezidens processek. Amúgy ez egy blog bejegyzés, ráadásul nem is hátrányként volt megemlítve, hanem fölmerülő kétségként.

    "De, tudsz. Visszatöltésnél ráadásul megkérdi, melyiket szeretnéd föltenni."

    Az nem rendszerkép. Androidon egy rootolt, függetlenített, akárhogyan széthackelt, idejétmúlt rendszert is vissza tudok állítani. Ráadásul egyetlen kézzel fogható fájlból, amit kényelmesebben lehet archiválni vagy biztonságba helyezni, mint egy iTunes mentést, amit visszamásolva a mappájába talán föl sem ismer.
    Az aláírt iOS verzióról meg ne beszéljünk.
    Most ezt az állapotot, JB-elve, beállítva, belakva, Cydia-s alkalmazásokkal kompletten el tudom menteni?

    [ Szerkesztve ]

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • sixpak

    nagyúr

    válasz Fancy-boy #442 üzenetére

    Igen a 6233 volt az. Nekem van egy működő példányom belőle, csak sajnos az akksija elég tré. Jobb híján a gyerekek szoktak vele játszani, zenét hallgatni. Azt lehet vele, soha nem hallottam még telefonból olyan hangokat kijönni, mint abból. A Defy is jól szólt, de a 6233 lába nyomába nem érhet.
    De a legalja a mostani Xperia Ion, aminek annyira gyalázatos a külső hangszórója, hogy néha szégyellem amikor csörög. Na jó, ez barokkos túlzás, de tényleg sz@r. Ettől függetlenül nem cserélném el, még két Iphone-ra sem:-)

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

  • agabe

    addikt

    Még eszembe jutott, hogy az írás nem objektív.
    Nem olyan szempontból, hogy direkt egyik rendszert részesíti előnyben a másikkal szemben, de teljesen természetes, hogy mindenki saját szemszögéből látja a dolgokat, és a legjobb szándékkal sem tudunk teljesen objektívek lenni. Próbálja ki bárki :)
    Nehéz egy ilyesmit írni, és nagyon kevesen vannak akik egyáltalán látják is mindkét rendszer jelenlegi állapotát a jelenlegi csúcs készülékekkel. (még Kapanyél is picit le van maradva a galaxy note-tal, hiszen van abból már 2-es verzió is, de még az sem olyan jól működik, nem olyan frissek rá a szoftverek mint amit nexus 4-nél tapasztalhat a felhasználó)

    A "vitával" kapcsolatban:
    fsb1000 írta, hogy Kárpát Medence, meg hasonlók ... ezt hagyjuk. Külföldi fórumokon is hasonlóképpen reagálnak az ott jelen lévők...mindenki oda van, hogy itthon milyen rossz az emberek hozzáállása.
    Semmivel nem rosszabb mint máshol (sőt lehet jobb is), csak valaki valamikor kitalálta (jó régen), hogy Magyarország amolyan "depis" és azóta sokan elhiszik ...hát a francokat az.
    A sajátunkkal nem egyező vélemény nem elfogadása nem csak itt jellemző...ez sajna emberi sajátosság amire a nyugati civilizáció még rá is erősít, így ezen nem is kell erőlködni, úgysem tudjuk elfogadni azt ami ellentétes gondolatainkkal ;)

    (#464) sixpak:
    egy telefon helyett kettő nem is lenne jó...dupla gond :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Zebu

    addikt

    Mondjuk igen, IOS backup restore jópofa dolog, az tetszik. Androidon root nélkül nem találtam hasonlót, tényleg szépen felépíti a készüléket egy wipe után. Igaz a 3G APN nevet sosem állítja vissza! :) Viszont régebbi IOS-re visszatérni már kacifántosabb mutatvány... Nem is tudom lehet-e olyat..

    Az is biztos, hogy egyik tanult kollégám nagyon frappánsan megfogalmazta a dolgot. Király az Android oprendszer úgy általában, ha van egy kis technikai vénád, és elbíbelődsz vele. Azoknak szerencsés választás, akik szeretnek "buherálni". :D Nem szószerint idéztem, mert ő buheratelefont mondott, de ebben a kontextusban ezt nem érzem teljesen helytállónak. Mindenki itélje meg maga! :K

  • Kapanyél

    őstag

    válasz agabe #465 üzenetére

    Próbáltam objektív lenni, ez sok helyen nem sikerült. Az tény, hogy elfogult vagyok, mert nagyon szeretem az Android-ot. De úgy gondolom, hogy megtettem az első, sőt második lépést is az iOS irányába, egyáltalán nem utálattal tekintek rá, pont hogy szeretni akarom és megismerni, kihozni belőle a legtöbbet.

    Ami érdekes, hogy a hozzászólók többsége iPhone user. Tehát pont nem azok, akikről szól az írás. Azon is meglepődtem, hogy a takarítást megelőzően is alig volt egy-két olyan figura, aki trollkodott, de ők sem a rendszert szidták. Szóval az iPhone öntudat valóban létezik, hiszen a tévedésekkel együtt sem volt olyan véres a mondandóm, ami indokolná a sok fogadatlan prókátort.
    Sokan, iOS-t használók nem gondolnak bele, hogy nekik milyen volt a találkozásuk az Androiddal. Legtöbbjüknek nem is volt (a kolléganőm/anyukám telefonjának beállítását ne nevezzük annak, masszívabb használatra gondolok!), aki pedig találkozott vele, nem is állítja, hogy rettentően rossz volt.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Mr. Teddy #445 üzenetére

    Szerintem a címlapos írásokról senkinek sem kéne azt gondolnia, hogy "kész tény".

    Nem is olyan rég egy PH! neves cikkíró cikkének kommentjei között felbukkant egy enyhén burkolt kérdés, hogy lehet az hogy az ő eredményei és következtetései eltérnek a többi netes/elfogadott tesztoldalétól. Akkor a laza válasz kb annyi volt hogy ö örül, hogy tudott újat mutatni.
    Szóval érdemes a leszűkített horizonton túl is tájékozódni.
    Ez a cikk egy speciális eset, mert szerintem a szerző szándéka nem elsősorban egy műszaki tájékoztató, vagy teszt volt, hanem felhasználói élethelyzet kissé szubjektív leírása.

    Meg egyfajta légypapírrá is vált... döngjük körül mint a húst a légy... ahogy a költő mondaná.
    Ha elejétől olvasod a kommenteket - mint külső szemlélő - akkor nagyon szépen le lehet követni, hogy egyes kommentelők belépésével kezd fagyosodni a légkör, és az álláspontok egyre merevebbek lesznek.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz Kapanyél #467 üzenetére

    Én például nem használtam androidot, csak párszor volt a kezembe egy-egy ilyesmi készülék. Általában az iOS vs Android témában a haverok visszajelzése, tapasztalatok alapján szűröm le, hogy érzésre melyik is jobb. Azt tudom, hogy aki ismerősömnek iphoneja van, azok közül 10-ből 8 tuti hogy ha visszamenne az időben, újra megvenné, illetve ezt követően is iphonet venne. Androidos haverjaimnál sokkak, sokkal több bosszűságot látok. Apró bug-ok, amik ha kijönnek, felrobban az ember. Egyik haverom fogda a telefonját egyszer és belevágta a hóba, mert asszem hívás közben kifagyott vagy mi. Unokatesóm telefonja szemem láttára produkálta azt, hogy beszéd közben átváltott kihangosító módra. Persze az is lehet, hogy az androidnál a sok olcsóbb kategória viszi el az embereket arra a gondolatra, hogy maga az os nem kiforrott, és bugos. Lehet ha csak a csúcskészülékeket nézzük, nem lennének ilyen hibái.

    Például én is úgy vagyok, hogy iphoneról nem váltanék másra, és lehet inkább lenyelem az i5 számomra nem tetsző részeit, mintsem ismeretlen útra induljak, aminek a végén senki nem garantálja az elégedettséget. Főleg nem a haveri tapasztalatok alapján.

    @fsb1000: Nem olvastam végig a fórumot, csak bele-bele olvastam. De igazából én is azért szóltam a témához, mert éreztem a cikk egyes részein, hogy pontosításra szorul pár dolog. Pár olyan ténynek leírt részt tartalmaz, ami nem egészen helyes, és majd a cikkiró is idővel rájön, hogy ez nem hiányosság, hanem picit másképp van mint droidon. Mivel címlapos írás, illetve igen kényes témában született, sokan képesek ezt a szubjektív írást tényként felfogni. Szóval a lényeg, hogy fenntartásokkal kell kezelni a cikket. Illetve természetesen a ph-n kívül is tájékozódni kell, csak pl. egy szintetikus procitesztnél olyan nagy eltérések nem lehetnek. Persze lehet mindent több oldalról vizsgálni.

    [ Szerkesztve ]

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz Kapanyél #467 üzenetére

    Azért ha jobban belegondolunk ez az Iphone Vs. Android hitvita kb 2-3 éve nem másról szól, mint arról, hogy az Androidos emberkék mindenkit fanboyoznak, aki iPhone-t használ. Ez különösen igaz az olyan országokra (pl. Magyarország), ahol valóban státusszimbólumnak számít egy almás teló. Nekem volt mindegyik. Windows 6.5, Android, Blackberry, Windows Phone, Nokia Symbian, de a legvégén mégis az almásnál ragadtam le.
    Nem állok le a hitvitába, mert értelmetlen. Tessék kipróbálni, s ha tetszik, akkor lehet használni is.
    Meg sem tudom mondani mikor láttam utoljára igazi iPhone fanatikust, talán még az elsö iPad elött. Azóta inkább csak Android örültek vannak, akiket mindig valamilyen késztetés fog arra, hogy minden fórumon bizonyítsák, hogy az Apple milyen szar. Így volt ez, amikor jött az elsö almás teló, vagy ha valaki még emlékszik, akkor az elsö iPad bemutatása után mindenki rajtuk röhögött, hisz ilyen gépre senkinek sincs szüksége. A többit meg azóta tudjuk....
    Mielött valaki belémveszne nem, ezzel nem az Androidot szídtam, csupán a sok idiótát, akik foggal körömmel harcolnak és köpködik egymást a semmiért. Mindegy melyik oldalon.

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz nord_ #458 üzenetére

    nekem ugyan nincs fent, de a munkatarsam szinten robotos telojan vhogy fut az iGo
    nekem PNA-n van fent csak, ha meg vmi hirtelen kell, es a PNA eppen pont nincs nalam, a googlemaps default-bol fent van amugy is a robotos telomon gyarilag, utat megtervezni az is tud, mobilnetem meg van, belefer az adatforgalomba nyugodtan :K :P :DDD

    több drón kell ;P

  • agabe

    addikt

    válasz Kapanyél #467 üzenetére

    Nem bírálat volt részemről a szubjektivitás :)) és valóban érezhető a törekvés az objektivitásra, csak nem könnyű dolog.
    Észrevenni kisebb / nagyobb hibákat, ( vagy annak vélt dolgokat ) sokkal könnyebb mint összeállítani egy ilyen leírást.

    (#469) Mr. Teddy:
    Nagy valószínűség szerint pont az az ok ismerőseidnél amit te is írtál ...alacsonyabb kategóriás androidos készülékekkel sokkal nagyobb a szívás, viszont ha olyanok nem lennének sokan még mindig csak néznék távolról az okostelókat.
    Ha magad részéről nem váltanál olyanra amit nem ismersz az nem rossz dolog, hiszen sokszor valóban fölösleges jól működő dolgokat nem használni...de azért a felfedezés öröme sem rossz dolog :)

    (#470) Jaffafa:
    No igen... fanatikusok fölösleges energiákat tolnak egy-egy ilyen témába egymás ellen, pedig fölösleges, és kis nyitottsággal rájönnének lehetnek érdekes, jó dolgok az épp "utált" rendszerben is, és amíg nem próbálták nem tudhatják melyik jönne be jobban (lehet, hogy ugyanaz amit most használnak...de ugyanúgy akár megtetszhet egy másik is)

    [ Szerkesztve ]

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Mr. Teddy #469 üzenetére

    szerintem meg az unokatesod csak siman megerintette a kihangositas gombot a kijelzon, aztan eloadta magat... :K :DDD

    több drón kell ;P

  • Bull1

    aktív tag

    válasz Mr. Teddy #469 üzenetére

    Unokatesóm telefonja szemem láttára produkálta azt, hogy beszéd közben átváltott kihangosító módra

    Sztem hozzáért a kihangosító gombhoz nem ? Az a képernyő jobbalsó részében van, asszem én is hozzáértem egyszer véletlenül, bár nem beszéd közben.

    (#473) hobizoli
    Okés, egyszerre... :D

    [ Szerkesztve ]

    Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Kapanyél #463 üzenetére

    Ha van 20GB-nyi zenéd az elmúlt 10 évből (mármint azóta gyűjtögetve), amik nincsenek feltöltve ID3 tag-ekkel

    Ja kérem, káoszból az iTunes sem tud rendet teremteni önállóan :D
    Persze, ha legalább annyira rendezettek a zenéid, hogy adott albumok mappánként rendezve vannak, akkor a mappát behúzva az iTunes-ba annak rögtön létrehoz egy lejátszási listát, amit kijelölve két kattintással kitölthető minden adata és album borítót is lehúzza hozzá, ha jól töltöd ki.

    Persze hogy lehet kivételeket hozni, de arra gondoltam, hogy a populáris alkalmazások közül az androidos verziók már fejlettebbek, funkciógazdagabbak.

    Én ezt pont fordítva tapasztaltam meg, főleg, hogy a legtöbb alkalmazást előbb iOS-re készítik el és azt portolják Androidra, néha eléggé lebutítva azt. Mondjuk én iPad-et használok és eleve érthetetlennek tartom, hogy annak az alkalmazásnak, aminek iOS alatt van smartphone-os és tabletes UI-ja is, Androidra csak a smartphone-os felületet készítik el, jó pár funkciót kihagyva.

    Most, hogy kipróbáltam direkt újból, látom, hogy hosszan kell nyomni az archívum dobozka ikonját, akkor előjön egy menü, amiben törölni is lehet...

    A beállításoknál megadható, hogy archiválás, vagy törlés legyen az alap ikon (tableten, ahol van hely mindkettő kint van [link]), de Androidon is hasonló, ott is csak egyik állítható be gesztusra, pedig jó lenne, ha irányhoz lehetne kötni, hogy egyik irányba húzva archivál, másikba meg töröl. Semmi sem tökéletes :)

    Androidon találtam egy olyan fasza soft-keyboard progit, amivel kényelmesen, az ujjaimra tudtam szabni a billentyűk méretét álló- és fekvő módban egyaránt.

    Részben igazat adok, mert nekem is hiányzik a Swype iOS-en, de vicces, hogy folyamatos írásnál iOS-en nem gépelek mellé, akár több oldalnyi szöveg beírásakor sem, de Androidnál, akárhogy testre szabom a billentyűzeteket, a pontossága akkor is gyengébb lesz (viszont a Swype-nak történő magyar diktálás nagyon bejön :) ).

    Az nem rendszerkép. Androidon egy rootolt, függetlenített, akárhogyan széthackelt, idejétmúlt rendszert is vissza tudok állítani.

    iOS-en nincs rendszerkép mentés (ami érthető, mert a jailbreak-et nem fogják támogatni, mint ahogy a régebbi rendszer visszatöltését sem támogatják), mert a használt backup megoldás rendszer verziótól függetlenül működik, szemben az Androiddal, ahol csak image mentés az ami korrektül működik, rendszer szintű, vagy akár külsős megoldás, ami 100%-osan ment mindent és azt rendszerverziótól függetlenül vissza is tudná állítani, úgy, hogy minden működjön is.

    Az aláírt iOS verzióról meg ne beszéljünk.

    Inkább legyen aláírt OS verzió, mint az a frissítési rémálom, ami az Androidot jellemzi, ha nem referencia készülékkel rendelkezel (még a Nexus készülékeknél is vicc, hogy régiónként eltérően frissíthetők az eszközök, míg iOS esetén egyszerre megkapja világszerte az összes készülék, pedig lényegesen nagyobb készülékszámról van szó).

  • Misi1979

    őstag

    válasz Kapanyél #467 üzenetére

    Nem a rendszert szidták, hanem az azt használókon gúnyolódtak. Trolling level 100. Szinte vártam, hogy mikor jön elő, hogy SJ maga volt az Antikrisztus és az Itunes az eszköze, hogy romlásba vigye a sok hipstert.

    Én anno egy S1-re voltam 2 hétig rákényszerülve. Nem tudtam megszeretni, még megszokni sem, pedig az tényleg egy kényszerhelyzet volt. Utolsó napokban már a dobozában pihent és inkább okostelefon nélkül mászkáltam.

    S2-vel önként vállaltam egy rövid együtt töltött időt. Kollégám szívott vele, újraindult a zsebében, nem tudott hívásokat fogadni, viszont nekem tetszett a készülék nagy kijelzője és az amoled..akartam egy esélyt adni neki. A market számomra katyvasznak tűnt, sok program el sem indult, főleg a tweakek, utilok. Érdekelne, hogy nálad milyen programok működtek jobban, szebben, több funkcióval droid alatt.. én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, olyan érzés fogott el, hogy "na, droidra is készítsük el gyorsan az adott programot, bár úgyis lewarezolják majd".

    Az, hogy a fb-ban nem tudod törölni a beszélgetéseket, érdekes probléma, most megnéztem, tényleg csak archiválni lehet. Mondjuk még sose töröltem facebook-beszélgetést, de el tudom képzelni azt a helyzetet, amikor szükség lehet rá. Vagyis.. ööö.

    A cikked végén található felsorolás meglehetősen impozáns. Csak kár, hogy tele van butasággal, csúsztatással, tévedéssel. Olvasás közben is az volt az érzésem, a prekoncepciód erős, az a cikk minden lesz, csak objektív nem - egy csontot dobsz majd az android vs ios tábor elé. Nincs gond ezzel, én is mosolyogtam a sok csúsztatáson, trollon.

    Felsorolás, hogy mik stimmelnek a listádon - szerintem.

    - első használat előtt (újratelepítés után) aktiválni kell a készüléket - ez így van.
    - nincs FM-rádió - dettó
    - nincs egyszerű fájl másolgatás - dettó, bár megoldható, már 3g-nél is volt JB program, amivel pendrive-ként használhattad a mobilod általad megadott tárhely-méretét
    - nincs alapvető hálózatkezelés (LAN) - ezt nem igazán értettem. Rádugom a gépre, bekapcsolt hálómegosztással és lan-kapcsolatként érzékeli a gép. Hogy a gép netjét használd kábelen keresztül, anno volt arra egy program, szerintem most is megvan.
    - nincs szabványos videó hívás - erre nem mernék megesküdni, bár még a facetime-t sem használom.
    - a legtöbb normális alkalmazás fizetős - számomra ez inkább előny.
    - nincs flash (sok bank weboldalán a belépés flash-alapú) - ez pl tényleg zavar! Pl Unicredit, heló!
    - a rendszer fájlrendszere teljesen izolált a külső forrásoktól, nincs átjárhatóság semmilyen szinten - heló, JB, ssh a barátod, bár a fenti pontnak is örülök, hisz kevesebb baci-lehetőség van, ugye ez androidnál elég markáns pont.

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz agabe #472 üzenetére

    pontosan ezzel van a baj, hogy sokan a legalja, proliverzios Android-s keszulekek alapjan itelik meg a rendszert, hogy vazzeeeg, nem fut rajta semmi, meg akad, meg lefagy, meg jajde szar a kijelzoje is stb

    vegyetek egy Galaxy S vagy annal modernebb robotos keszuleket, es bazzeg, azon megy minden ahogy kell
    hihetetlen, nem?
    mondjuk nem is 30-40k-ba kerul, hanem 80-100k-ba, de azert megsem 200k, mint a konkurencia

    PC-ken sem az alaplapi integralt VGA-val kell nekiallni az aktualis legujabb FPS jateknak fullHD-ban, mert nem arra talaltak ki igazabol azt se

    több drón kell ;P

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Misi1979 #476 üzenetére

    - a rendszer fájlrendszere teljesen izolált a külső forrásoktól, nincs átjárhatóság semmilyen szinten - heló, JB, ssh a barátod

    Ez csak fél igazság, a jobban megírt alkalmazások képesek átadni adott állományt egymás között (pl. így lehet egy e-mailben kapott Word doksit megnyitni QuickOffice-ban, vagy Pages-ben). De a gépről történő közvetlen fájlmásoláshoz sem kell jailbreak, mert egy iExplorer minden varázslás nélkül látja az alkalmazásokat és tudsz a Dokumentum mappájuk alá másolni.

  • agabe

    addikt

    válasz hobizoli #477 üzenetére

    Már a csúcs androidok is elértek a 200ezeres határhoz, de való igaz 100körül (vagy kicsit felette) kapható pár olyan ami jól működik (sajnos itthon a sokat emlegetett nexus4 hivatalosan csak drágábban).
    Nekem most a méretükkel van bajom (túl nagynak tartom őket állandó zsebben hordozásra), de ez csak az én szubjektív megítélésem ;), nomeg nem telefonon szoktam jellemzően netezni / játszani amihez kellene a nagyobb kijelző... felhasználási szokás függő is nagyon kinek mi kell jobban.

    [ Szerkesztve ]

  • Z0mbi

    senior tag

    válasz Misi1979 #476 üzenetére

    hu van azert itt valami amit tisztaznunk kell... a mit portolunk mire egy kicsit fordult. Ezt ugy mondom hogy mobil alkalmazas fejlesztessel is foglalkozo cegnel dolgozok. Erosen erzodik hogy a droid magasabb prioritast elvez 2 eve kb az iOS el szemben. Egyszeru magyarazat: eladott darabszam.
    (kicsit olyan ez mint a PCs jatekok... amik mar regota konzolos platformrol vannak portolva ezert is olyan ratyi legtobbjuk ;) )

  • brumi1024

    veterán

    válasz Z0mbi #450 üzenetére

    2 éves a telefonom, nem használtam rajta elöl fóliát és egy darab karc nincs rajta. Igen a a gorilla glass is törik ha leejted, kötsög Apple nem tudja megváltoztatni a fizikát. Rendkívül komoly érveket sikerült összeszedned.

  • 7Heads Drago

    veterán

    Üdv
    Nekem tetszik az írás. És nagy ívben tojok a fanokra.
    Nekem egy Xperia neo-m van. Azért választottam ezt mivel szabadságot ad mindenben. Persze egyúttal ez neki a hátulütője is. Sajnos a lagok engem is zavarnak, viszont ami sokkal inkább zavar hogy ez nem telefon. Lassan eljutunk oda hogy a telefont megtalálni és megérteni a legnehezebb bene. És ez szerintem nem csak az androidra igaz. Mulatságos látni ahogy sokan előveszik a különböző telefonjaikat és egy régi "telefonon" egyszerű művelet mennyi ideig tart nekik. Pedig téli van spéci gombokkal, teljes klaviatúrával a telo. Valaki írta hogy szeretné egy 4" kijelzős droidos telót, ami nem fagy és esetleg nem naponta tölt. Én kiegészíteném még azzal is hogy a maradjon elsősorban telefon, sok extrával.
    Miért is mondom ezt? Csak egy egyszerű művelet: sim kártya névjegyzék. 70k-ért cserébe bekapcsolom a telot és semmit se lát a simből. És csak a telóra másolt neveket tudom hívni és menteni is csak oda tudok. Nem rég megadta magát valami a teloban és ment szervízbe. És az elmúlt fél év teloszámait benyelte a rendszer. Persze lehetett volna menteni mem-re vagy pc-re. De nem ezt szoktam meg. Én úgy próbálok védekezni a lassulás ellen hogy nem telepítem agyon a droidot, csak amit muszály. Maga az okostelo kifejezés se illik rá, sokkal inkább a mini pc telo funkcóval. Persze erre rá lehet mondani, hogy akkor minek ezt vettem. Mert kell a net, az android szabadsága, testreszabhatósága. A többit meg bevállalom.
    Azokat az embereket meg csak sajnálni tudom, akik telo típus alapján ítélkeznek mások fölött.
    Egyenlőre én a hibával együtt is Dart Vader teloja melett maradok. Apple Skywalker nem az én világom... ::))))

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • sixpak

    nagyúr

    válasz agabe #465 üzenetére

    Ne érts félre, nekem a világon semmi bajom az Iphone-al és általában az Apple termékekkel. Egyszerűen csak nem merek venni, mert félek, hogy annyira jó, hogy én is olyanná válok mint némelyik (de korántsem mind) Apple user itt a fórumon..hehe.
    Komolyra fordítva a szót, mielőtt a mostani telefonomat megvásároltam volna, nagyon sok készüléket megnéztem. A legfontosabb dolog számomra a méret (3,5-4" kevés nekem) és a design volt. Rátaláltam az Ion-ra, ami design terén gyakorlatilag szarrá veri az Iphone-t és a mérete is megfelelő (nekem). Nyilván ezzel lehetne vitatkozni, de nem szeretnék, egyrészt mert a szépség szubjektiv, másrészt pedig ebben a topikban ez öngyilkosság lenne ( és mindegyik másikban is, ahol többségben vannak a konfekció öltönyös, android hater Iphone userek, természetesen tisztelet a kivételnek).
    Tehát mégegyszer a téves következtetések és a félreértések elkerülése végett, jó készülék az Iphone, de sokaknak az android is ugyanazt nyújtja, mint kétszer annyiba kerülő vetélytársa. Pláne egy magamfajta térdgatyás, nyúlott trikós tahónak....:-)

    https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

  • Xero

    nagyúr

    válasz Kapanyél #463 üzenetére

    "Ha van 20GB-nyi zenéd az elmúlt 10 évből (mármint azóta gyűjtögetve), amik nincsenek feltöltve ID3 tag-ekkel..."

    Na itt van a kutya elásva. Nekem 150GB zeném van az elmúlt tizen x évből, természetesen normálisan tagelve. A világon semmi probléma nincsen vele. Gyönyörűen rendezett, kereshető, smart playlistekkel még jobban szűkíthető stb stb.

    Ahogy legtöbbször, úgy most is az derül ki, hogy a legtöbb problémát az iTunes-al kapcsolatban az ilyen-olyan zenék rendezetlensége okozza.

    Egyébként nem feltétlenül kell auto szinkront használni. Az iPodomon én sem használok. Ami kell azt átrántom playlistként, vagy akár trackanként is és kész.

    "Ugye alapból behúzza a GMail-es fiókot is a céges Exchange-em mellé. Itt balra elhúzáskor csak Archiválás van. Ha megnyitom, akkor a középső kis ikon is csak archivál."

    Exchange-el beállított GMail fiók kiválóan töröl. Nyilván ez Téged már nem boldogít, de szerepeljen azért a tény.

    "Telefonról telefonra? Vagy idegen PC-re, vagy PC-ről? Vezeték nélkül? iTunes nélkül? Mobilnet nélkül?"

    AirBlue Sharing 5$ Cydia-ba. Teljes értékű BT-t kapsz utána.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Misi1979 #476 üzenetére

    Én anno egy S1-re voltam 2 hétig rákényszerülve. Nem tudtam megszeretni, még megszokni sem, pedig az tényleg egy kényszerhelyzet volt. Utolsó napokban már a dobozában pihent és inkább okostelefon nélkül mászkáltam.

    Visszatekintve, gyári ROM-mal valóban türelempróbáló volt használni, CM 10/10.1-gyel viszont egészen más a helyzet. Azt mondanám, hogy mostanára (ICS + felfelé) az Android már felnőttnek, kényelmesnek mondható. (Csak azért nem kockáztatom meg a felhasználóbarát kifejezést, mert a más-más platformot használók akár vérre menően eltérően értelmezik ennek a definícióját.)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Z0mbi

    senior tag

    válasz brumi1024 #483 üzenetére

    tapasztalat nem fizika. es nem kell ehez se fizikusnak lenni hogy belasd: mivel merev a kerete (fem) ezert nagyobb feszultseget egyenesen az uvegre viszi. A tapasztalat meg az hogy tobb ismerosom van akinek kuka volt a kijelzoje emiatt mint ismerosom SGS X el...
    Ez komoly erv ja.

    Komolyan kezd az az erzesem lenni hogy az iOrultek klubbja kezd olyan agymosott lenni mint anno a nokia telefonok rajongoi... Volt sok ismerosom hu ...hogy kotottek az ebet a karohoz hogy ettol nincs jobb es mindegy mit veszek csak nokia legyen rajta.
    Es igen ha figyelmesen elolvasod kifogasoltam is hogy miert a fizikai dolgokrol beszelunk mikor operacios rendszerrol kellene hogy beszeljunk. Ezert teljesen felesleges a kijelzos/dead gripes/mitomenmi probleman fennakadni. De nincs ezzel gond ez is azt a hitemet / feltetelezesemet igazolja hogy alltalaban az a csoport veszi az ehez hasonlo termekeket akik a latszatra/kinezetre adnak mintsem funkcionalitas/ ar ertek arany.
    (ne ertsd felre nem szemelyeskedem...gozom nincs itt ki milyen ember... csakis a tapasztalatom irom le)

  • Xero

    nagyúr

    válasz kisbalázs #439 üzenetére

    Még mindig nem látod a lényeget és nem érted, hogy miről folyik a beszélgetés.

    Idézem mit is írtam Neked legelőször:
    " Kártya nélkül is lehet accountod. Vagy szerinted én rendelkezem francia esetleg új zélandi kártyával? "

    Majd megmutattam, hogy az új zélandi accountomon nincsen kártya regisztrálva. Egyszerűen ott virít a non opció. Ezzel a megoldással nincs szükséged kártyára, de minden ingyenes app-et le tudsz tölteni.

    Egy szó mint száz én értem, hogy miről beszéltem, de ezek szerint Neked nem volt teljesen világos. Továbbra is állítom, hogy kissé mókás az általad kialakított kép a termékről úgy, hogy még egy nyomorult accountot sem hoztál létre, így se App Store, se iTMS, sem pedig iCloud. A frissítésről már nem is szólva, bár ennek vajmi kevés köze van a nem létező accounthoz.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Z0mbi #482 üzenetére

    Én több fejlesztőt ismerek és mindegyik elsődlegesen iOS-re fejleszt, mert egységesebb platform és a felhasználói bázis hajlandó alkalmaázsokat vásárolni.
    Androidnál az eladási számok nem jelentenek semmit, mert főként az alsóbb kategóriás készülékekből fogy, az alacsonyabb ár miatt. Itt meg nincs igazán fizetőképes és fizetni hajlandó réteg. Vagy ingyenes, vagy warez alkalmazások a népszerűek (a könnyű reklámblokkolási lehetőségek miatt a reklám bevételek sem biztosítottak Androidon).

    Erosen erzodik hogy a droid magasabb prioritast elvez 2 eve kb az iOS el szemben.

    Tavaly év végén olvastam egy felmérést, akkor még 4x több fejlesztőt jegyeztek iOS-re.

  • Z0mbi

    senior tag

    válasz Parallaxis #491 üzenetére

    nem az google play ben vasarlohato alkalmazasokra gondoltam elsosorban. Hanem kifejezetten csak ugyfelnek fejlesztett termekrol.
    Pont a minap jott a cikk arrol hogy Merkelek most valasztanak telefont a Nemet kozszolgaknak... guess what... milyen OS lesz rajtuk. (nem iOS de nem is WM8)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Z0mbi #488 üzenetére

    tapasztalat nem fizika. es nem kell ehez se fizikusnak lenni hogy belasd: mivel merev a kerete (fem) ezert nagyobb feszultseget egyenesen az uvegre viszi.

    Teljesen igazad van, ezért is fordult elő, hogy ismerősöm SGS-én kézben tartva végigrepedt a kijelző, mikor a hidegből bement a meleg szobába. iPhone 4/4S-en ilyen nem fordulhatott elő, mert ott nincs fém keret a kijelző körül, mivel az üveg a fém keretre ráfekszik, az nem veszi azt körbe (itt az a gond, hogy leejtve, ha az ütés az üveg élét éri, akkor azonnal törik, mert a GG ez ellen a behatás ellen védtelen).

    alltalaban az a csoport veszi az ehez hasonlo termekeket akik a latszatra/kinezetre adnak mintsem funkcionalitas/ ar ertek arany.

    A svájci bicska rendkívül sok funkcióra alkalmas és ár értékben sokkal jobb, mint egy vadásztőr, de ha svájci bicskával mész vadászni, akkor a legkevesebb, ha kiröhögnek :)

    Az Android tipikus svájci bicska, mindenre alkalmassá tehető, de igazából semmiben nem kiemelkedő. Ahogy itt valaki írta, nem más mint egy buhera rendszer, ami nem gond mert ezért szeretjük, de ne essünk át a ló túloldalára, egy smartphone a hétköznapokban nem arra való, hogy barkácsoljunk vele, hanem arra, hogy mint minden hétköznapi használati tárgy, vagy műszaki eszköz csak tegye a dolgát és működjön, bármennyire is unalmas ez egy idő után. Ezért van az, hogy az iPhone ennyire sikeres, képes volt a hétköznapi emberek életébe elhozni a smartphone-ok világát úgy, hogy ehhez nem kell "pilótavizsgát" tenni.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Z0mbi #493 üzenetére

    Banki, pénzügyi szektorból a BB kiszorult és nem az Android szorította ki, hanem az iOS és bizony oda is egyedi alkalmazások készülnek, nem is kevés.

    Az USA-ban és Ausztráliában is az iPhone lett a választott készülék a legtöbb helyen a közszolgák számára.
    (Pár hete volt ez is hír.)

    A németek rendszeresen voksolnak a nyílt forráskód mellett, aztán pár hónappal később behúzott farokkal vonják azt vissza. :)

  • Bull1

    aktív tag

    válasz 7Heads Drago #484 üzenetére

    70k-ért cserébe bekapcsolom a telot és semmit se lát a simből. -> Az epic fail... komoly mondom, nem tudom ezek milyen hibák ezek, bár nekem Samum van. A neveket meg nem telefonra hanem Sim kártyára v Google fiókba kell beszinkronizálni, nekem mentés előtt felajánlja a lehetőségeket, alapértelmezett a Google fiók. Telefon memóriája törlődhet, alapszabály...

    [ Szerkesztve ]

    Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

  • agabe

    addikt

    válasz 7Heads Drago #484 üzenetére

    Igazad van a telefonálással kapcsolatban...a régi típusú "nem okos" telefonokkal egyszerűbb simán csak telefonálni, és egy 10ezer forintos könnyű kicsi kütyüvel ez tök jól megoldható.
    Azon nem látod (vagy drágábbakon már igen, de nyögve neylősen) az emailedet, meg sok egyéb korábban csak pc-n / laptopon elérhető dolgot, de ha nincs rá szüksége valakinek (ismerek ilyen IT -s havert is), akkor nem is hiányzik.

    A névjegyzékkel kapcsolatban sajnos te vagy a hibás, mert ha már mini-pc telód van, akkor legalább egyszer kimenthetted volna (leginkább mielőtt elkezdted használni a neo-t )a kártyáról a számokat amiket beimportáltál volna a google accountodba, és azután oda ment volna minden szinkronizáció amikor változtatsz (wifi, vagy 3g azért kell hozzá) ...na onnan nem veszik el valóban soha, és bármelyik új készülékre bármikor 1 perc alatt visszaállítható minden kontaktod aktuális legutolsó állapota (iphone-ra is, androidra is) sim kártyától függetlenül is.. akármennyi készülékre egyszerre ha többet használsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Matthu

    aktív tag

    válasz Kapanyél #463 üzenetére

    Ha bemész a mailfiók beállìtásokhoz, és kikapcsolod az üzenetek archiválása opciót, akkor az emaileknél ha balra húzod az ujjad a mailen, megjelenik a törlés.

  • Ghard

    őstag

    válasz Parallaxis #491 üzenetére

    Tavaly év végén olvastam egy felmérést, akkor még 4x több fejlesztőt jegyeztek iOS-re.

    Ez nem érdekli a felhasználókat(engem biztos nem),a lényeg az hogy mit éreznek ebből,ha droidra fele ennyien dolgoznak de jobbak az appok,akkor utóbbi a lényeg.

    A cikkhez:
    Biztos volt már róla szó,de ha nem: én az órával kapcsolatban nem tapasztaltam késést,pedig naponta droid ébreszt. Ha mégis van ilyen probléma arra nagyon egyszerű a megoldás,be kell állítani hogy mondjuk fél órával ébresztés előtt repülőből lépjen vissza hálózatra és erről ugye automatikusan szinkronizálja az időt.

  • Z0mbi

    senior tag

    válasz agabe #497 üzenetére

    Svajci bicska tema:
    volt hogy azert nem volt szukseg bemennem a munkahelyemre mert van RDP eleres (VPN el) a sgs2 omon. Es igen telon keresztul megoldottam 3 perc alatt. A munkahelyemen meg az is kihivas lenne hogy talaltjak egy telefon toltot az iPhone5 omhoz... nemhogy rdpzek a szamitogepemre halon kivulrol..
    De ez igy igaz mindenki masra hasznalja a telefont. Apamnak elobb vennek iPhonet mint droidot az teny. Az amerikaiak se veletlen hasznaljak kevesebben a droidot... nem alltalanositok de ha valami elmondhato roluk akkor az az hogy a kalapacsot se lehet ott eladni ha nem irod a nyelere hogy itt fogd es DO NOT AIM AT FACE... ;)

Új hozzászólás Aktív témák