Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz szabi__memo #30 üzenetére

    Bocs, de nem attól vagy programozó, mert annak mondod magad, vagy mert OKJ-s képességeddel "'programozóként" dolgozol. Pont az ilyen önjelölt programozóktól hemzseg a világ a megélhetési hackerektől. Hozzád hasonlókkal dolgoztam épp eleget, aztán lehetett utánuk takarítani a szart az általuk nevezett csodálatos kódokban. Hónapokig takarítottuk a xart utánuk, hogy rendbe legyen téve az általuk okozott "programozás".

  • Shyciii

    veterán

    válasz Graphics #32 üzenetére

    "Ráadásul nem túl komoly munka frissítéseket csinálni."

    Ezzel tökéletesen bemutatkozott. Többet árult el magáról, mint szükséges volt.

  • Shyciii

    veterán

    válasz szabi__memo #34 üzenetére

    Arra a fullos LineageOS-re gondolsz, amire havonta jön ki újabb verzió a javításokkal? Az tényleg fullos, jah. A fullos az, ahol nem javítás jön már, hanem csak security patch. A lineageOS fórumokon meg minden egyes új verzióra jönnek a problémára bejelentések. És ez a folyamatos hibajavítás a LineageOS 17.1-esre is igazak, amik Android 10-es alapúak. A mai napig javítgatják, holott már Android 12-nél tartunk. Hát ennyire fullosak a LineageOS-ek, szal győzködd csak magad.

    "Pl Samsung S4-re azért még mindig hivatalos LOS 18.1 (Android 11). Egy-két ember megcsinálja, nem kell ehhez több tízezres Samsung fejlesztői gárda"

    és igen, újra bebizonyítottad, hogy halvány fogalmad sincs ezekről :DD
    Azaz 1-2 ember nem csinálja a LineageOS-t, hanem portolja, fordítja hivatalos dokumentáció alapján az eredeti LineageOS-t.
    jah és hogy mennyire stabil: szombati bejegyzés:
    "So I'm having a weird issue on my SCH-R970 S4. I installed the lineageos recovery and rom easily. Everything worked fine for about an hour, then the phone powers off by itself and boots into recovery telling me that lineageos is corrupt."

    Az egészet újra kellett húznia, hogy működjön. Jah atomstabil fullos a LineageOS.

    Részemről ennyi is, mert épp elégé látható, hogy a levegőbe beszélsz, mikor fogalmad sincs sem a programozásról, sem a folyamatokról, sem magáról a LineageOS-ról, és hogy milyen módon kerülhet unofficial, vagy official állapotba más készülékre. Tipikus fotelhuszár vagy, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz GreenGoblin #38 üzenetére

    Attól függ mire használod, és mennyire használod ki. Én Motorola Defy óta használok időnként LineageOS-t (akkor még CyanogenMOD volt), és már ott is előfordultak gondok, hogy voltak olyan verziók, amik OpenGapps-al nem működtek megfelelően csak MicroGapps-al, és ehhez is kellett idő, mire rájöttek. Aztán bizonyos funkciók nem működtek, fontok eltolódva, térközök hol nagyobbak lettek bizonyos programok esetén, hol kisebbek. Hol kiszedtek belőle funkciókat amik a régiben benne voltak, mert nem tudták az új verzióra megcsinálni csak hónapokkal később, hol a megszokott programok nem akartak rendesen futni, csak akadozva, hol az API akadt össze olyan programokkal, amikkel pl vezérelni lehet más eszközöket, vagy egyszerűen automatizálni lehetett volna a készüléket. Pl ilyen gond volt a Tasker-el is jópárszor, ahol kiderült, hogy maga a Tasker-rel semmi baj, viszont a custom rom volt a ludas (régebben meg ugye sok custom rom a CyanogenMod-ra, majd LineageOS romra épült, vagy az ő repoját használta). nem véletlen, hogy most már sok custom rom, nem a LineageOS-t veszi alapul.
    Nem véletlen, hogy a LineageOS mindig legalább 3/4-ed évvel le van maradva a gyári szoftverhez képest (és akkor most keveset mondtam). Lásd LineageOS 17.1. Mostanában fog igazán abba a stabil állapotba végre eljutni, ahol már nem kell hibajavításokat eszközölni az eredeti kódon. És ez Android 10-es, miközben addigra lesz olyan készülék, ami a hivatalos Android 12-őt már meg fogja kapni. Nincsenek csodák továbbra sem. Az aki alap dolgokra, úgy mint telefonálás, üzenetküldés, facebook, instagram, fotózás (bár ez sem mindig igaz, mert a gyári lineageOS camerája egy marék fos amikor legutóóbb néztem, úgyhogy lehet gcam-ozni) annak elég tud lenni a custom rom, de aki már komolyabban használja a telefont, mint pl Tasker, NFC-s fizetés úgy, hogy mindig(!) működjön, banki appok ne akadjanak meg a safetynet-en, hogy ne kelljen mókolni, hogy más eszközöket vezérelne mobilról, annak a custom rom hol jó, hol nem, mert bizony frissítésről frissítésre megszívatja magát. Én ezért álltam le hosszú évek óta a custom romokról. Max már csak custom kerneleket használok.

Új hozzászólás Aktív témák