Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    szerintem félreszámoltál.
    2x27 fok van töltésre, mivel ha alapul vesszük az elképzelésed, hogy 290V-tól tölt a kondi (ezt nem akarom számolással ellenőrízni, fogadjuk el) akkor 290 től 290V-ig tölt, nem 290 től 315V-ig
    ugyanis a sinus/csúcs lefelé tartó ága is ugyanúgy pozitív, tehát tölteni fog 290>315>290 ív teljes szakaszán.
    ez alatt a csökkenő ív alatt a töltőáram azonos, a kondi így nem töltődik 315V fölé, de a leadott áramot pótolja az egyenirányító, így nem esik a kondin a feszültség, mivel a kondenzátoron akkor esik a feszültség, ha
    - a leadott áram nagyobb a betáplált áramnál
    - megszűnik a tápellátás.
    tehát 27fokot tölt, 27fokot nem tölt, de nem is esik, majd utána fog esni a fesz.

    ezután jön az, hogy a szekunder oldalakon is meg van pufferelve, így ott sem esik oly gyorsan a fesz, csak ott félhullámonként 54 fokon keresztül lesz 10khz-es tüskesor a töltőáram.

    a többi szerintem teljesen korrekt.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz #27483136 #13 üzenetére

    régi melóhelyemen a konzervgyárban (szegedi) 4db 1MW trafóállomás volt a betáp, hurkolt hálóban, folyamatos wattőrrel a túlfogyi ellen, és folyamatos cosFI figyelés trafóházanként 1-1 25kVAr konditeleppel :) az tudott szépen ketyegni.

    csak egy a hiba. a trafóház és a belső irodaház közt akkor is rossz volt az áramellátás minősége, mert nem helyben javították, hanem csak egy ponton.
    félúton ettől még lehetett 0.6 a cos FI :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz #27483136 #15 üzenetére

    egyszer fél évig jártam szegedről pécsre a zsolnay porcelánhoz gépet javítani, mert rendre leállt a csomagoló gép. (persze full PLC vezérelt)
    többször ott voltam, jó volt.
    egyszer végre produkálta a leállást, semmi hiba, csak leáll. nosza vezérlés csere.
    ujra rossz pár hét múlva. újabb panel, újabb hiba.

    ekkor kezdtem gyanakodni a szomszéd helységben lévő nagyfesz teremre, mivel ott tesztelték 200-400-700kVon a szigetelőket, mert ott az készült.
    de miután kiderült, teljes faraday kalitkában van, nem lehet az a hiba. és akkor is leáll a cucc, mikor nem is üzemel a szoba.

    na, egyszer végre úgy sikerült odaérjek, hogy egy órája megy hiba nélkül a gép, egyszer csak leáll. start, fél ciklus, stop. ezt játszotta sorra. de legalább stabilan. ez volt péntek 14óra. hál. fesz: 165V. hmmmmmm.

    megoldás: valahol a másik épületben a betápon nulla sín beégett, és amíg ment az égető kemence 100kW körüli telj-en, addig áthúzott, és volt 230V. ahogy leállt a kemence, vagy a szabályzó levette a teljesítményt, abban a pillanatban elment az ív, leállt a kötés, és leesett a fesz 160V körülre, mert a földelés fele akkora áramot bírt csak :)

    ne tudd meg mit izzadtam mire megtaláltuk infrahőmérővel a kötést....

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák