Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz Tim82 #75 üzenetére

    A Doom szaggatott? Nekem emlékeim szerint folyamatosan ment egy 386 SX40-en 4 MB rammal (azt tudom, hogy 2 MB-tal el sem indult, részben ezért is bővítettem).
    Az én listám: Dos Navigator, Norton Commander, Win 3.1, arj, rar
    Játékokból kicsit összemosódik a 386-486-Pentium korszak, de amik szerintem ezen a gépen mentek: Wolfenstein 3D, Doom 1-2, Commander Keen, Sim City, Sim Farm, Operaiton Wolf, Summer/winter olympics, Ski or Die, Prehistorik 1-2, Dune 2, Warcraft, Prince of Persia 1-2, Mortal Kombat, Ufo 1-2, Stunts, Alien Breed, Larry 1 VGA kiadás, Cool Spot, Golden Axe, Iron Man (vagy valami hasonló volt a címe, nagyon egyszerű rallys játék), Super Cars, Syndicate, Pinball Fantasies, Worms.

    A legjobb játékélményeim nekem is egy Amiga A500-hoz köthetőek. Egyik gyerekkori barátoméknak volt, nála játszottunk az alábbi játékokkal: Apocalypse, North & South, Lotus, Swiv, Brutal Sports Football, Settlers, Moonstone, Mega lo Mania, Cannon Fodder.
    Most az emlékek hatására elő is szedtem a WinUAE-t, és rögtön belefutottam egy problémába: használja valaki Xbox 360 gamepaddel? North & South alatt sehogy sem megy az egységek váltása gamepaddel, hanem mindig a billentyűzeten kell a shift-et nyomni, ezt valaki át tudta már hidalni?

  • adalbert1

    veterán

    válasz Tim82 #88 üzenetére

    Akkor lehet, hogy a CPU vagy a későbbi hozzászóló által említett videokártya lehetett a szűk keresztmetszet.

    Tegnap a 386-os listából kihagytam a Colonizationt és a Scorched Earth-öt, mindkettő korszakalkotó játék volt.
    Ajánlom amúgy egy abandonware oldal végigböngészését (ez kicsit szürke zóna, ha valamelyik moderátor wareznek értékeli akkor kiszedi), itt pl. év alapján is lehet keresni, ami 95 és régebbi, azoknak a 90%-a megy 386-on is.

Új hozzászólás Aktív témák