Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    Tetszenek ezek a cikkek, csak azt nem értem, hogy a több oldalnyi techno maszlagot mindenki érti vagy csak én vagyok vele úgy, hogy olvasom, de lényegében halandó ember számára értelmezhetetlen?
    Sokkal jobban tudnám értékelni ha ezeket amit leirt gyakorlati szempontból érthető formában lenne találva akár az előző generációhoz képest vagy az Nvidia párjával össze hasonlítva, hogy el tudja az ember dönteni, hogy melyik gyártó terméke lesz jobb a saját felhasználására.
    Mert ahogy a cikkben le lett írva minden nagyon szép minden nagyon jó, csak az nem derül ki, hogy akkor az Nvidia párja mitől jobb egy elavultabb technikával bizonyos esetekben. Illetve miért nincs játék oldalról támogatva ezen új képességek már abban a ciklusban amikor a kártya megjelenik? Így egy csomó felhasznalatlan eroforras kárba vész illetve nem mutatkozik fejlődés a jatekokban. Vagy lobby érdekből nem az optimális megoldás lesz használva nehogy felboruljon a gazdasági viszony egy kis és egy nagyobb gyártó között ha épp a kisebbnek sikerülne alkotni valami nagyot.

  • repvez

    addikt

    válasz Cifu #434 üzenetére

    Nem érdektelen csak épp nincs érthetően elmagyarazva. És igen erre értettem, hogy gyakorlati szempontból mit nyerünk az adott funkcióval.
    A játék tesztek meg nem fedik le a teljes jatekstilus palettát. Nincs benne szimulátor, nagy területű Sok egységes fps Stb...
    Nem mellékesen régebbi játékok vannak amik esetleg még hírből sem ismerik az új featuret, így nem is mutatkozhat meg annak jótékony hatása a régebbi rendszerrel kapcsolatban. Ezért írtam, hogy az új vgak megjelenése idején már kellene lennie olyan programnak ami támogatja és ki is használja az adott feature-t.

    Az sem derül ki, hogy ha a true audio használatánál nativan támogatja e a hdmi-n keresztül a tobbcsatornas hangkiadasat plusz kábelek nélkül. Mert ezt az alaplapi hangnal sem írjak le a tesztek során.

  • repvez

    addikt

    válasz Cifu #453 üzenetére

    Pedig egy tesztnek pont ez lenne a lényege, hogy minden hasznos funkciót bemutassom. A másik dolog még luxmark és compubench progikat se sokan használnak csak úgy mint a 3dmark tesztprogit ezek is csak egy számot adnak vissza, de nem tudja tőle az ember, hogy 3dmax vagy ps vagy egyéb ismerosrbb grafikai programnál hogy megy. Az említett dcs és Arma viszont pont meg tudná mutatni, hogy hol fogy el az erő a kartyabol, egy reálisabb képet kapva, hogy sok egység nagy látótávolság esetén az említett memória kezelés és töltési idők hogy alakulnak. Nem kell olyan nagy eroforras ehhez a dcs ingyenes, az Arma meg csak egyszer kell megvenni vagy akár tesztre meg kapnak is. A rendszert meg úgyis újra kell telepíteni hozzájuk.

    A többiek hsz-re válaszolva erre akartam utalni, hogy az okos megoldások helyett meg mindig a nyers erőt erőltetik gondolom nv nyomásra, ha nem így lenne akkor már a CPU vonalon is a tobbszalu feldolgozás dominalna a magasabb egyszalu freki helyett, de már lassan 10 éve van tobbmagos CPU, de a legtöbb program 2magnal nem kezel többet, teljesen véletlenül az Intel meg csak most csinál 4magnal több CPU-t, miközben AMD már évekkel ezelőtt 8nal járt.
    De biztos csak én látom az összeesküvés dolgot bele.

  • repvez

    addikt

    válasz martonx #481 üzenetére

    Ez nem egészen így tudom, az AMD -nel fizikálisan voltak elkülönített magok már a kezdetektől az Intel viszont csak szoftveres úton duplázott a ht eljárással.

    Amikor elkezdtek jönni az infók a több magokrol akkor még arról szólt, hogy így külön magok szamolhatjak az ai-t, a fizikát, hangot Stb.. Külön modulkent azóta sincs megcsak próbálkozás se.

    Ha az elején több támogatást kap a tobbszalu feldolgozás, már nagyobb lenne az arány.

    Cifu

Új hozzászólás Aktív témák