Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sparks

    senior tag

    válasz beyruth82 #7 üzenetére

    Nekem van Mi Band 2-m is meg ez is megérkezett múlt héten. Nekem bőven megért ennyit (EUSTOCK beszerzés, így magyar garis), nem váltanék vissza semmiképp. Az, hogy kinek éri meg és kinek nem, az nagyon változó lehet...

    Ha most felveszem a 2-est, akkor olyan érzésem van, hogy az egy pici játékszer ez meg egy komoly műszer.
    Egyébként a cikkben írt dolog, hogy az értesítések nem tűnnek el a telefonról nálam másképp van.
    SMS-ek, üzenetek szövegei átjönnek szinte teljesen (most megnéztem egy Messenger üzenetet és 83 karaktert simán elolvashattam az órán - emaileknél küldő neve és a cím olvashatók) és ha elolvastam, elhúzom jobbra és a telefonról is törlődik az értesítés. Tehát 2 irányú a kapcsolat. Válaszolni nem lehet, nem is lenne életszerű az óra képernyőjén pötyögni, de ez nem zavaró. Egyelőre EU verziót használok, majd lehet átállok a másikra, ha nem kapunk belátható időn belül egy frissítést, amivel a MiFit menne nekünk is.

    A pontosságáról annyit, hogy a GPS hibátlan, sokkal pontosabb adatokat produkált, mint a OnePlus 3 a zsebemben, pedig az sem rossz. Barométer is van benne, így a magasság adatok is hibátlanok. A Strava oldalon kielemezve egy mérést még az is látszik rajta, hogy néhány méterrel magasabbra kerültem, amikor felmentem a Margit hídra és lejjebb, amikor megérkeztem a szigetre. A pulzusmérése az esetleges, nem bíznám rá az életem. Általában azt láttam, hogy szerintem jócskán felémér, de majd ma vagy holnap tervezem tesztelni a Polar mellkaspánttal összehasonlítva.

    Nagyon tetszik, hogy sok féle óralapból választhatok és bár évekig nem hordtam órát, nagyon tetszik, hogy ismét van ilyen a kezemen, nem zavar, kényelmes és az én izlésemnek igen megfelelő a kinézete is. Én nagyon sokat gyaloglok, túrázok, kocogok, ezek tarckeléséhez ez a kis eszköz hibátlan móka.

    Az üzemideje nálam napi 1-2 óra trackeléssel kb. 4 nap volt, de mint írtam, múlt héten érkezett, így erről nincs sok tapasztalatom, majd pár hét után jobban látszik a dolog.

  • sparks

    senior tag

    válasz <Adamsky> #15 üzenetére

    Azt láttam, hogy 1ó52p alatt úgy kb. 10% fogyott el sport módban (ilyenkor GPS, pulzusmérés mennek folyamatosan). Tudni kell, hogy sportolás közben, ha nem nézem a kijelzőt, akkor az infók nem változnak rajta, ha magam elé emelem, akkor frissít mindaddig, amíg fel van emelve a kezem. Ilyenkor ugye többet fogyaszt. Szóval ha nem végig lesem a kijelzőt, hanem csak rá-rá nézek, akkor szerintem 16-18 órát el kéne menjen kb. GPS-el, de ez csak sacc erősen. Az óra maga azt mondja, hogy szerinte most 86%-os töltöttségnél 30 órát tud sport módban elketyegni, ami szerintem túlzás:

    Endomondó egyelőre felejtős, EU verzióval csak Strava van. Kínai szoftverrel (és ennek van az XDA-n egy angolosított verziója) működik a MiFit is, az meg szinkronizál Google Fit-tel is. De hogy Endomondóval mi lesz, az passz.

    [ Szerkesztve ]

  • sparks

    senior tag

    válasz <Adamsky> #15 üzenetére

    Csináltam egy 1 óra 10 perces mérést. Végig ment a GPS és olyan 3 százalékot evett összesen, így elképzelhető bőven a 30 óra is egy menetben.
    Azonban megnéztem a pulzusmérést és leginkább a lottóhoz hasonlít: szerintem csak tippel, de mindig mellé lő :DDD Polar H7 mellkaspánttal vetettem össze és már menet közben látszott, hogy siralmas, amit mér. Amikor 95-100 volt a pulzusom, akkor szerinte az 130-140 :Y volt. Amikor meg kicsit megmozgattam magam és felment 130-ra, na akkor Huami feljegyezte, hogy 90-et ver a szívem :D Vicces. De nem is számítottam másra, még olyan csuklós pulzusmérőről nem hallottam, ami legalább megközelítené egy ilyen H7-es öv szintjét. Lehet, hogy nyugodt körülmények között nagyjából jót mutat, de edzés közben teljesen használhatatlan. Próbáltam szorosra venni, próbáltam a csuklóm aljára tenni, de ugyan az. Szóval, aki abban reménykedik, hogy pontos pulzusmérési eredményt kaphat ettől az eszköztől, az inkább ne ruházzon be rá, mert csalódás lesz.

    Viszont mindezekkel szemben, a kalória fogyasztásom egészen jól megmondta, összevetve a Polar szoftverével, a Polar órával és átlagos tapasztalattal is :)

Új hozzászólás Aktív témák