Keresés

Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz freeknight #1 üzenetére

    kapsz egy nagy +1 -et, kiérdemelted.

    de szeretnék most a jövőbe látni valahogy, csak legalább egy pillanat erejéig, vajon mi fog történni. lesz-e ebből tényleg valami hát...eléggé rossz

  • Vladi

    nagyúr

    válasz freeknight #1 üzenetére

    "Fontos dolgok maradtak ki a listáról, ráadásul naivan feltételezi, hogy lesz csapvíz és elektromos áram."

    Kicsit túlszaladtatok már itt fantáziával. :DDD Vagy túl sok posztapok filmet néztek. Vagy túl keveset.
    Egyébként néha mintha már várnánk a következő világégést, hogy reseteljük a civilizációt. :F

    "z elektromos szivattyúkkal vigyázzatok, ha nincs áram, a kútból se fogsz tudni vételezni vizet."

    Hát dehogynem. Lecsatlakoztatot ról a szivattyút és.... emelgeted fel - le - fel - le... rejszmesterek előnyben. :DDD

    "Elektromos sütő/főzőlap kb ócskavas lesz egy pandémia esetén,"
    Hogy mivan? Paksot szerinted csak úgy lekapcsolják a főkapcsolójával? :F

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • válasz freeknight #1 üzenetére

    Hm...teljesen igazt kell adjak neked, mert ezt érzem én is, amit leírtál! Jól tetted, hogy így rá tudtál készülni. Az én asszonyom is pont olyan, mit a leírtakban. Csak a pénzt nézi. Mondtam is neki én is, hogy ha menekülni kell akkor miattuk fogok meghalni, mert ő nem tud futni az anyjától, mert bevárja, én meg ugye őket várom, és ezért én is velük halok :D

    (#6) muszurkefal:

    "Minap Index főcím: újabb 2 halálos áldozat. Az egyik 88, a másik meg talán 84 éves volt.
    Mint minden vírus, ez is elsősorban a gyengébb immunrendszerűekre veszélyes, idősek, gyerekek, betegek. Legalábbis a halálesetek közülük kerülnek ki többségében szerintem."

    Ez így igaz! DE! Én még nem szeretném elveszíteni a drága kis mamámat és a papámat, egy hülye vírus miatt, amikor még élhetnének pár évet. Úgy látszik neked nincs idős szeretted.

    "Vuhan esetében is tudni kellene a terület átlagos halálozási adatait viszonyítási alapnak."

    Bizony, hogy kéne tudni. De ehelyett mit hallasz Dél Koreáról is, meg Olaszból is? Hogy már meg is haltak az első betegek! Azok pedig nem a betegség első fél napján halnak meg. Minden ország takargatja a fertőzötteket, különösen most Irán és Kína! És ezért lett baj. Ja, és jobb félni és megelőzni, mint megijedni!

    Nem beszélve a gazdasági helyzetről: le fog állni minden! Munka, termelés, stb.

    ""A vírusok terjedési képességét az úgynevezett reprodukciós indexük alapján határozzuk meg. Az esetek halmozódása és szóródása alapján kiszámolták a koronavírus reprodukciós indexét is, 2,6-ra jött ki, vagyis egy fertőzött átlagosan 2,6 fogékony embernek adja tovább a kórt. Könnyebb elképzelni, hogy ez mit jelent, ha tudjuk, hogy az influenzavírus reprodukciós indexe 1,8-1,9 körül van, a nagyon fertőző kanyaróé viszont 20. Ennek a koronavírus a közelében sem jár." Qubit"

    Ha nem fog mutálódni! És, tegnap mondták, hogy egy kínai a rokonától 34 nap után kapta el, mással nem érintkezett!

    [ Szerkesztve ]

    https://gamergep.hu/

  • Stylerr

    addikt

    válasz freeknight #1 üzenetére

    Hu, azért ez elég sötét így. Mármint úgy tűnik, hogy te konkrétan a legrosszabbra készültél fel. Szerintem azért nem lesz ennyire drámai a helyzet.

  • cskamacska

    addikt

    válasz freeknight #1 üzenetére

    "Lehet paranoidnak titulálni"

    Preppingnek hívják, és egy hobbi. :)
    r/preppers

    Nálunk nem nagyon elterjedt, mert Magyarországon legdurvább megrázkódtatás ami érhet, az egy 4 órás áramszünet, vagy hogy egy-egy útszakasz járhatatlanná válik akármi miatt és +20 kilométert kerülni kell. :) Amerikában, ahol a szélsőséges időjárás pár évente a komplett környéket eltüntetheti házastól-mindenestől, sokkal nagyobb tábora van.

    Így készülj a háborúra blog

    Az hogy a világvégét váró dilisek is beleesnek a csoportba, az már a műfajjal jár. :))

    Amúgy az MRE (katonai / katasztrófavédelmis konzerv kaja) kóstolgatás is egyfajta mellékága ennek.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • #81556480

    törölt tag

    válasz freeknight #12 üzenetére

    nem katasztrófafilmet nézek, hanem híreket olvasok

    sejtem melyiket

    XDDDDDDDDDDDD

    itt vagyok olaszországban. Mondd már meg hol vannak kifosztva a boltok, mert én tegnap vásároltam be milano mellett. Előtte velence mellett voltam. Ott is volt étel meg ember is. a gyárak is működnek mert fuvarozunk. Nincs leállva semmi.

    Rettegjetek csak nyugodtan, én hálistennek most rászántam magam hogy törlöm a fb.omat, plusz ide se nagyon járok már fel a sok gyökér miatt. Szerencsére a valóságban még nyugalom van. Rettegjen nyugodtan az internet ( fb nyiregyen hallottam csoportban egy nyugger 2 hete : ki lehet még menni a koronavírus miatt a piacra ? ;] )

    [ Szerkesztve ]

  • #81556480

    törölt tag

    válasz freeknight #40 üzenetére

    ó de kár, akkor nem tudom meg melyik bot van kifosztva :((

  • válasz freeknight #1 üzenetére

    A probléma csupán annyi, hogy:
    1: vírusról van szó, fél év, és lecseng.
    2: a szokásos, évente megrendezésre kerülő influenza partyban többen halnak meg mint ebben fognak összesen.
    3: autóbalesetben is többen halnak meg egy évben mint ebben fognak összesen
    4: banális dolog, de épületekben a lépcsők miatt többen veszítik életüket, mint ebben összesen fogják.

    Ez a koronavírus most felkapott dolog, az éves influenza pedig tervszerűen jön, az miatt nem pánikol senki.
    Erre a közösségi média még rá is játszik, sztori, lájk, és nézettséggyűjtésre tök jó.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • samujózsi

    tag

    válasz freeknight #64 üzenetére

    Az a gond, hogy nem lehet tudni, mennyi a valódi fertőzött.
    Úgy értem, nem tudhatod, nincs-e két nagyságrenddel több ember, akin tünetmentesen vagy enyhe megfázásként megy át a vírus.
    Inflluenza esetében úgy tudom, nem a diagnosztizált eseteket számolják, hanem az orvoshoz fordulók száma alapján adnak egy becslést a valódi betegszámra. Nem?

    Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

  • Agostino

    addikt

    válasz freeknight #64 üzenetére

    kétharmaduk nem szorul intenzív ellátásra

    ahogyan a kungflu esetén sem. nagyon gavallér módon kezelve a számukat: 20%-uk. ez sem kevés, de nem is 60%. igen, ez a ~20% javarészt idősek és egyéb betegségben szenvedők teszik ki.

    minden orvos full protective bodysuit-ban nyomja

    igen, mert ha elmegy melletted egy beteg, bár van esélye, hogy elkapd, még mindig kisebb, mint a dokiknál, akik mellett ezer ilyen megy el. nekik pedig a munkájuk része a betegekkel foglalkozni.

    ezzel a vírussal nem az a baj, hogy mennyire halálos vagy sem. az a baj vele, hogy gyorsan fertőz, ezért minden arányosan nagyobb számban jelenik meg és egészen egyszerűen legyűri az egészségügyi rendszereket. a kapacitások betelnek, megnő a halálozási arány, hiszen nincsen sem lehetőség sem idő minden betegekkel foglalkozni. de még egyszer mondom, nem azért, mert a vírus kioszt egy csicskalángost hanem azért, mert gyorsan terjed és hirtelen rohadt sok eset jelenik meg az ellátórendszerben.

    a betárazásról: tök jó dolog és hasznos, ez tény. de: 1.) mi van ha elfogy a kajád? mert el fog fogyni. 2.) ha tényleg ilyen kurva nagy gáz lesz, remélem fegyvered is van otthon, mert ha egy kétségbeesettebb ember rájön, hogy neked van kajád, neki meg nincsen, nyugodt lehetsz benne, hogy mindent megtesz, hogy neki legyen és neked ne.

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • válasz freeknight #64 üzenetére

    Arany drága hipohonder barátom.
    Had kérdezzem meg tőled, hogy tulajdonképpen mitől félsz?
    Mezei influenzánál azért nem látsz hazmat suitban lófráló embereket, mert az hagyományosan minden évben jön. Ott is minden egyes évben kicsit másabb a cucc! Csak egy kicsit, de másabb. Olyankor miért nem félsz? (amúgy minden influenzát elemeznek a laborokban, és ott abban mozognak :) )
    Ellenben minden évben rendszeresen bezárják a kórházakat amikor jön, az nem tűnt még fel?
    Most nincs bezárva egy sem. Ha így nézzük, akkor a mezei influenza ugyanúgy, ha nem még inkább veszélyesebb, nemde?

    El volt mondva, de leírom ismét:
    Azért vannak karantén alá helyezve részek, mert:
    1: Egy bizonyos víruscsaládon belüli új mutáció része ez, ami törzset bár ismernek, de ennek az újnak a tulajdonságait még nem. Ez nem azt jelenti, hogy most kispistike átalakult terminátorrá és szétbassza az emberiséget, mert ez viszont biológiailag nem lehetséges.
    2: Ha viszont szabadon hagyják terjedni, akkor meg a népek sipákolnának, mert a népek mindig sipákolni akarnak valamiért, ahogy Te is teszed most. Kurvajó dolgotok van, a civilizáció a seggetek alá tol mindent, ezért a triviális dolgokból csináltok elefántot, vagy kékbálnát, hogy legyen mitől rettegni. Ez pszichológia. Aztán lehet posztolni, meg lájkokat gyűjteni, ezt már leírtam.
    3: Ha hagynák terjedni, és esetlegesen a szabályrendszer rosszabbik végén van a vírus (azaz, mondjuk ha a törzs 0.5 és 3 százalék halálozás között mozog, ez meg pont 3-as), azt politikailag és szakmailag nehéz lenne megmagyarázni, ráadásul komoly gazdasági kiesés, és a közbizalom erőteljes csökkenéséhez vezetne (fűtené ezt a lásd: kettes pont vége). No, nem a politika irányába, mert abban szerintem épeszű ember nem bízik, hanem mondjuk a járványügy, az orvosok, stb felé, és pont ilyenkor, amikor a sok (lásd kettes pont) agyhalott oltásellenes barom sikeresen ássa, és egyre jobban ássa alá a közbizalmat az orvostudomány irányába, akkor ez szakmailag nem megengedhető. Maradjunk annyiban, hogy nem (csak) hülyék ülnek a who tetején (sem).

    Had kérdezzek meg tőled pár dolgot.
    Napsugárzástól nem félsz? Csak azért kérdezem, mert az uv előszeretettel barmolja szét a dns láncot (is), és ez okozhat bőr, és ebből egyéb áttétes sejtburjánzást (aka: rák)
    Élelmiszerekben maradt vegyianyag-maradványoktól sem félsz? Csak azért, mert az emberiség eddig kb 110-120 ezer féle vegyi anyagot hozott létre, ezeknek az emberi szervezetre gyakorolt hatása 98-99%ban ismeretlen, és ami igazán bajos, hogy ezek sose járnak egyedül, viszont kombinált hatásuk a szervezetre egyik esetben sem ismeretes.
    Bútorok vannak a lakásodban? Nagy részük ragasztós ám, ami még évekig párolog kifele... ágyneműk egy része égést megakadályozó anyaggal kezelt, és lehet, hogy napi x órán át abban fetrengsz, és szívod be akár tüdőn, akár bőrön keresztül... folyékony szappannal mosol kezet? Tusfürdő? Csak azért kérdezem, mert a bőröd elég sok mindent képes felszívni, és fel is szív :) ami pedig megy a véráramba...
    Városban laksz? Ha igen, akkor a gépjárművek által gyártott koromtól sem félsz? Csak azért, mert a korom rendelkezik méretéhez mérten a legnagyobb felülettel, rengeteg cuki szénhidrogén-maradvány elfér rajta, és az újabb autók koromszemcséje olyan kicsi, hogy nem a mi általunk látott fizika, hanem a kvantumfizika szabályai szerint mozognak (azaz lehet ugyanabban az időszeletben egyszerre két helyen). Simán, kérdés nélkül átteleportálódhatnak a sejtfalon, és mivel totál random a történés, elképzelés sincs arról, hogy miként szimuláljuk ezt, arról meg pláne nincs, hogy az emberi szervezetben ez miként fog hatni.
    Nade nem folytatom, pedig lehetne jó sokáig.

    Maradjunk annyiban, hogy rettegésed teljes mértékben érthető, de értelmetlen.
    Nincsenek gyíkemberek (ha mégis olvassa, akkor elnézést kérek, nem kell jogvédőkhöz fordulni), a Föld sem lapos, az orvosközösség sem hülye.
    Ahogy a tudósközösség sem.
    Épp ezért a klímaváltozástól sokkal jobban kellene félned, már csak azért is, mert Lombardia (É.Olasz) tavaly megfertőződött egy 3 éves kislány maláriával, úgy, hogy soha el nem hagyta a tágabb értelemben vett környezetét/tartományát.
    A melegedés miatt például jönnek felfele a lepkeszúnyogok is, amik (bár még Magyarországon nincs ismert eset), de egy tökjópofa cuccot terjesztenek, röptét nem hallod, csípését nem érzed, se közben, sem utána. A cucc viszont csak évek múlva jelentkezik :) Ja, nekem napokba került kiderítenem ezt, miután nem tudtam, hogy miakurvaaanyja repked a fürdőben hetek óta, és hiába ütöm le, másnap megint újak vannak... aztán kiderült ami kiderült. (balaton mellett lakom)
    Stb stb stb.

    Szóval hidd el, hogy ez a vírus-aggódás egy szenzációhajhász dolog, ami bár nem azt jelenti, hogy nem kell ellene tenni semmit, de túlaggódni sem szabad, mert ez is olyan kb mint "erősebb" influenza.
    És pont.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Egon

    nagyúr

    válasz freeknight #1 üzenetére

    Nem olvastam végig a topicot, de az alapvető probléma a gondolkodásotokban az, hogy még mindig túl optimista, és nincs felkészülve arra, hogy mi van akkor, ha rosszabb is lesz mint a karantén: mi van ha nem tudják fenntartani a közrendet, és elindulnak a fosztogatások?
    Ajánlott irodalom a Zombi túlélő kézikönyv (nem röhög!): az alapgondolat nyilván fasság, de maga a hatásmechanizmus simán elképzelhető a koronavírussal is, és pl. elég jó gondolat az is, hogy milyen fertőzöttségi fokig jó stratégia a bezárkózunk és meghúzzuk magunkat, és hol van az a pont, amikor menekülni kell...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Rive

    veterán

    válasz freeknight #398 üzenetére

    ...diktatúra... hirtelen bevállal egy 50 millió embert érintő karantént.

    Így utólag már rá lehet mondani, hogy a kezdeti elb@szott bagatelizálás után azzal a zárlattal nagyon ésszerűen jártak el. Nagyjából az egész országból át tudták így csoportosítani a forrásokat az érintett területre, kezelhetővé téve ezzel a helyzetet - ha nem így csinálnak, akkor az egész országban egyszerre dőlt volna ki az ellátórendszer, tartalékok nélkül.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz freeknight #398 üzenetére

    Rosszul érzed. Ha pszichológus vagy válts gyorsan szakmát, mert az lesz a veszted, nem a vírus, vagy a karantén.
    A rák nem komoly, a dohányzás ami a csapból is folyik, az aids, a tavalyi és a 2016os ebola??? Soroljam még?
    Egészséges félelem mindenkiben van, minden betegséggel kapcsolatban. De ez már túlzás, amit itt műveltek. És épeszű embereket próbáltok meg "átképezni"
    Olyanról hallott már valaki, hogy karanténban éhen halt volna valaki??? Ha igen, akkor nem mindegy, hogy a vírus vagy az éhség öl???

    [ Szerkesztve ]

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz freeknight #398 üzenetére

    Európában az állam magára hagyta az embereket: szépen kikalkulálták, hogy a büdzsének szuper, ha a vírus elviszi a pénzbe kerülő nyugdíjasok és betegek felét és hagyják végigmenni a kontinensen. A melósokat meg lehet rángatni a családtagok elvesztése utáni érzelmi sokkban, kilő a gazdaság.

    Ki venné észre, hiszen "demokrácia van", és "mindent szabad"...

    Ja, még arra is alkalom nyílik, hogy kínai mintára nyirbáljnak kicsit a szabadságjogokból.

    Vesd ezt össze: olasz kormányzat betiltja az összes focimeccset, tömegrendezvényt, leállítja a tömegközlekedést, stb-stb: kultúrember másnap felégeti rómát, merthogy ő éppen nem lázas.

    #400: a számokra majd év végén térjünk vissza. És igen, a 82éves nagypapa elvesztése is szomorú, ha még tölthetett volna 10évet a dédunokáival.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Alg

    veterán

    válasz freeknight #398 üzenetére

    A pánik önmagát gerjeszti.

    Ha ugyanez 30-40 évvel ezelőtt történik, amikor még nem tud mindenki mindenről azonnal tájékozódni, nincs közösségi média és egyebek, akkor elkönyvelték volna hogy idén a szokásosnál erősebb influenzaszezon volt, max utólag kiderült volna hog valójában egy új vírus bukkant fel. A kjnaiak is leszarták volna az egészet.

    A mai világban viszont, mikor bárhol bármi történik már másnap mindenki tud róla, mindenki félti a hírnevét meg a szavazóit, tolni kell mindenhol hogy mi megvédjük a zembereket. A kattintásvadász média meg a FB-birkák meg csak olajat öntenek a tűzre a folymatos pánikkeltéssel hogy jajj megint meghalt 5 ember Olaszországban.

    Itt is megy a rengeteg ökörség, hogy állítsa be mindenki a PB-tűzhelyet meg vegyen hektoliterszámra palackozott vizet mert nem lesz villany meg víz. Most komolyan gondolkozzatok már el azon miket írtok itt.

    Nyilván egy új, eddig ismeretlen vírust nem kell félvállról venni, de ami ma a világban mindenfelé megy az enyhén szólva túlzás.

    Tegnap láttam egy videót egy olasz nyugdíjas bácsikáról, neki volt igaza mikor értetlenkedve azt mondta hogy a világháború kitörésekor nem volt ekkora pánik...

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • myckey

    veterán

    válasz freeknight #398 üzenetére

    -

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • medica

    senior tag

    válasz freeknight #1 üzenetére

    Ha ez mind bejönne inkább fegyvert szerezz. Az influenza 0,1%-ban halálos, ez a típusa a koronának jelenleg 3,4%-ra jön ki de nem megbízhatóak az adatok.

    Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

  • andor80

    senior tag

    válasz freeknight #1 üzenetére

    "Én erre a bevásárlásra már a vuhani karantén kihirdetésének másnapján sort kerítettem, nevezettek paranoidnak, de eddig úgy tűnik igazam volt"

    Miben volt igazad?
    ....

    [ Szerkesztve ]

    Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

Aktív témák