Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz Vladi #4 üzenetére

    A paksi erőmű pontosan addig fog működni, amíg a reaktor üzemeltetői úgy nem döntenek, nem szeretnék elkapni a vírust, és otthon maradnak a családjukkal.
    Figyelj, én egyáltalán nem várom a világvégét, és nem katasztrófafilmet nézek, hanem híreket olvasok. Olaszországban van 70 fertőzött, a boltok már ki is fosztva. Pénteken még semmi baj nem volt, most meg már karantén, katonaság, kijárási tilalom az érintett városokban.
    Mondom, én nem verekedni szeretnék majd a kajáért, hanem inkább betáraztam itthon alapvető dolgokból.
    Hát igen, régen ugye az ember magának megtermelte a kis ennivalóját, az áramot meg max világításra és tévénézre használta. Nagyanyámék idejében is ez volt, de talán még a szüleim is 30 évvel ezelőtt el tudták volna magukat látni hónapokig. Akkoriban a fő funkció a létfenntartás volt (ugye a földművelés ezt a célt szolgálja). Most már az evés mellett kell az autó, nyaralás, mobiltelefon, számítógép stb. Ehhez pénzt kell keresni, ami földműveléssel nehéz.

    Tibiajax: köszönöm. Én is nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz. Nagyon remélem, április környékén ez is felszívódik, mint egy szimpla influenza, ha már folyton ahhoz hasonlítják.

    t72killer: sajnos a városi ember egy járványnak (és a hatásainak) sokkal jobban ki van szolgáltatva. De még mi vidéken is. Nekem sincs semmi állatom, semmit nem termelek egy-két konyhafűszeren kívül a kiskertben. Ilyen esetben a legjobb valami elszeparált farmon élni :)

Aktív témák