Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jack Hunter

    csendes tag

    LOGOUT blog

    Engem is elkapott most kicsit a nosztalgia.Nekem walkmanmobilom volt az Ericsson jóvoltából, természetesen volt Nokia, aztán Siemens Me75, valamilyen Alcatel, aztán noname olcsó nyomógombosok.Mekkora menőség volt infrán küldözgetni a zenéket! ( Meg a meztelen csajokat :B )Később volt egy ütésálló CAT nyomógombosom is,nem szerettem. Aztán mi volt még? Ja, Lumiám is volt, amit végelgyengülésig használtam. Arról Motorola Defy+ ra váltottam, amit hülye fejjel eladtam, mert szörnyen megtetszett a dupla képernyős Yotaphone 2. Vagány volt a hátlapot beborító e- ink kijelző, akkoriban olyan szokatlan készülék volt, mint a mostani hajíthatós telefonok. Viszont ezen kívül semmi extrát nem tudott felmutatni, és szörnyen melegedett. Vettem helyette használtan egy nyomógombos Nokia 6070 et, ami mellé nemsokára jött a Saomi 9 se. A kicsi Nokiát sokáig nyúztam, végül az is elhasználódott. Vettem helyette egy modern nyomógombos Nokia zenetelefont, hát sehol sincs sem minőségben,sem tudásban az előzőekhez képest. De telefonálni jó, és sajnos nem akar megpusztulni. Nemrég cseréltem a Xiaomit Xiaomira, de arról már írtam. Sajnos nem mentettem meg semmit az utókornak.

    Az, hogy mennyi időt töltünk a képernyő előtt, nem csak rajtunk múlik. Sajnos bizonyos mértékig rá vagyunk szorítva. Gondolok itt az online számlákra, ami azért kényelmesebb, de ott vannak a webáruházak, amik szintén hasznosak, és saját tapasztalat alapján jó is hogy vannak, mert minőségi, mennyiségi műszaki cikket alig árulnak már a boltok. Jó, vannak ilyen üzletek, de nem minden kisvárosban, és egy egyszerű turmixgépért nem feltétlenül érdemes 50- 100 kilométereket utazni. Nem is olyan rég még a teszkóban is lehetett hifit venni, most meg már a médiamarkt, euronics nál sincs akkora választék. A kiszolgálás színvonaláról meg ne is beszéljünk.
    De elkanyarodtam. Ott az iskola, az online ellenőrzőkkel, a munkahelyi kapcsolattartás messengeren, e-mailben, a home office melók, amik megkövetelik a képernyőidőt. És tény, hogy egyre kiszolgáltatottabbak leszünk a médiának, tény, hogy egyre több időt pocsékolunk el az életünkből, de vajon mi történne, ha egyik napról a másikra lekapcsolnák a netet?

    Csak nevess, ne vedd túl komolyan!

Új hozzászólás Aktív témák