Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • retesz147

    addikt

    válasz -NOKIA- #848 üzenetére

    de sajnos ezeknél az új telefonoknál a naponta töltés a trendi...max 2 nap....de akkor szinte semmire nem használtad napközbe.....

    Xiaomi 13 eu dev...

  • sysrq

    őstag

    válasz -NOKIA- #848 üzenetére

    X2-02 Nincs 3G, WLAN nincs, GPS nincs, ezt hasonlítod egy 4.3-as kijelzős telefonhoz?

    Keresek Thermalright 1150 lefogatót

  • BrianDK

    tag

    válasz -NOKIA- #848 üzenetére

    Minden bántás nélkül, de hogy a túróba lehet összehasonlítani egy "buta"telefont egy "okos"telefonnal? Az előbbi kategóriát olyanoknak találták ki, mint pl. édesanyám, aki már nem akar ilyesmiket megtanulni, és annak is örül, hogy az internetet felhasználói szinten elsajátította. Az okostelefon annak való, aki szeretne egy multifunkciós készüléket, aki szereti hogy egy készülékben egyesül a GPS, az internet képes eszköz, a filmnéző ketyere, a zenehallgató ketyere, a dokumentum néző-szerkesztő ketyere stb.
    Kompromisszumokat kell kötni. Nekem már az egy kártyás okostelefonom sem bírta egy napnál tovább egy töltéssel, max. ha nem használtam. Ehhez képest egy korábbi hozzászólásomban leírtam, hogy 36 óránál is többet bírt ez a telefon, amikor csak átlagos használat érte. Nekem nem gond, ha minden este rá kell tolni a töltőre. Jelenleg 3 okostelefon van használatban a lakásban, a párom Galaxy Minije a legkevésbé töltés igényes, de max. 48 óránként azt is fel kell tenni töltőre. Viszont borzalmasan kicsi a kijelzője és gyenge a processzora. Úgy sejtem egy Angry Birds is megizzasztaná, ha egyáltalán elindulna rajta.
    Emlegetted a Galaxy S 5.0-t. Csak azt felejted ki belőle, hogy az nem mobiltelefon, csak egy jól felszerelt médialejátszó. Benne van a fényképezőgép, tud internetezni és zenét, filmet lejátszani, de max VOIP telefonálásra képes - ha arra képes, sajnos annyira nem ismerem, de azt tudom, hogy SIM kártyát nem lehet beletenni, ebbe viszont mindjárt kettőt.
    Úgy veszem észre, ahogy azt már más is megemlítette, hogy nem olvasod a fórumot, sőt még inkább úgy látom, hogy csak azokat az információkat veszed észre a fórumban, melyek azt erősítik, hogy miért nem jó ez a telefon. Olvastad a hozzászólásomat, miszerint még sosem szakadt le az én telefonom a hálózatról? Mindkét SIM kártyám eléggé friss, egy kék és egy piros és még egyik sem szakadt le SOHA, pedig a munkám során aztán használva van a telefon rendesen telefonálásra, amikor pedig nem dolgozom - és néha meló közben is - adatkapcsolat és egyéb dolgok kapcsán. Itthon megy a Wifi, bárhol máshol vagyok, megy az adatkapcsolat. Egy hete van meg, de még nem fagyott le, pedig 0-24 órában be van kapcsolva. Jah... az akkuidőhöz ez is hozzátartozik, nálam max. 5 percre van kikapcsolva a telefon egy nap, mert az okostelefonokat nem árt néha kikapcsolni, de egyébként ezen vagyok elérhető leginkább, ezért mindig be van kapcsolva.
    Szerény véleményem szerint egyik MyAudio koncepció sem lehet ellenfele, csak a Phone 4S, amit szintén novemberre ígértek. Ez hozza ugyanazt a hardvert, mint a 997D és méretben sem egy ping-pong ütőre hajaz, csak egy jó méretű okostelefonra.

    Félre értés ne essék, én sem kapok pénzt az Alcateltől, hogy népszerűsítsem a terméket. Mindenki azt veszi, ami tetszik neki de hogy a fórum elvette a kedved a készüléktől, hát az elég gáz, mert akkor tényleg csak azokat a hozzászólásokat olvastad, amik azt erősítik, hogy neked ez nem jó. Hát akkor nosza rajta, vedd meg bármelyik korábban említett telefont. Gondolod, hogy azokat nem kell majd naponta tölteni? 5"-os kijelzővel? Biztos vagy benne, hogy nem lesz szolgáltatás kimaradás a telefonon? Ez sok tényezős dolog. Bemész egy alagútba és máris megszűnik a térerő, de még a GPS szolgáltatás is. Bemész egy panelház liftjébe a földszinten és lehet, hogy megszűnik a térerő, de a 10. emeleten jobb lesz, mint bárhol máshol, főleg ha még átjátszó állomás is van a közelben.

    Tegnap majd' 2 órát neteztem rajta Wifin, mielőtt elaludtam volna. Egyetlen pillanatra sem vesztette el sem a kék, sem a piros hálózatot a telefon. Szóval, akinek ilyen gondja van, az cseréltessen SIM kártyát, de minimum frissíttesse a szolgáltatóval, és sztem meg fog szűnni a probléma...

    iPhone 7, Redmi Note 9

  • Plebi

    senior tag

    válasz -NOKIA- #848 üzenetére

    Azért egy x2-02-t ne hasonlítgassuk az okos telefonokhoz. Tudom az is az valamennyire. Az a telefon teljesítményben és tudásban a közelükben sincs, ha csak nem azt nézzük, hogy a telefonunk tudjon hívást fogadni, indítani és sms-t küldeni, fogadni. Ilyen igények mellett egy sima nem "okos" két szimes kell neked, mert azokban általában az aksik elbírják egy hétig.

    Nekem jelenleg még egy motorola defym van. Ott is sokan írták, hogy jaj csak egy napig megy, ha reggeltől estig lógok rajta, pfúúúj a kukába való. Nekem normál használat mellett, most már elmúlt rég a varázs, napi 10-30 perc telefon, netezgetés, email szinkronizáció és elmegy 2-3 napot. Ha navigálok, nyomkodom orrba szájba akkor 1 nap. Amik most nagyon jók teljesítményben, azok az új ionos telók, a tesztekben is jól szerepelnek e téren.

    Abban biztos vagyok, hogy nem első napos, hetes újdonság mámorában ez az alcatel is el fog menni 2-3 napot.

    Második és egyben céges telóm egy samsung xcover, 1 hét üzemidő, mindent kibír, de az nem okos telefon.

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

Új hozzászólás Aktív témák