Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz riszter #1061 üzenetére

    Köszönöm a tanácsokat!
    Én ezt csináltam a sony solámmal és ott nem jött elő az, ami az alcatelnél elő-elő jött egy darabig.
    Jó, jó, de mi jött elő? Vagy nem teljesen értem, amit mondani akarsz, de szerintem én vagyok a hüjje. :))
    Az a helyzet, hogy még teljesen időben vagyok a frissítéssel: semmilyen app nincs telepítve a gyáriakon kívül, kontaktok csak azért vannak fent, hogy meglegyenek, de le vannak mentve több helyen is, fényképet pedig csak próbaképpen csináltam. Azaz bármikor csinálhatok factresetet adatvesztés nélkül, nincs is ezzel gond. Csak nem akarok belefutni valami olyan hibába, amit nem tudok visszacsinálni. Én óvatos duhaj vagyok, inkább a "ha működik, ne piszkáld!" iskola képviselője, ezért pl. hardver firmware-t, BIOS-t is általában akkor szoktam frissíteni, amikor a régi verzióval valami már nem működik. Ez is valami ilyesmi. De előbb-utóbb biztos meglépem. Főleg, hogy navigációra még nem használtam, de kelleni fog, és írták többen, hogy a gyári szoftnak vannak vele gondjai. A kamera is jó lenne persze, ha javulna a frissítéssel, de amennyit én telefonnal fényképezek, ahhoz gyakorlatilag az a minőség is tökéletesen elég, amit a gyári tud.

    Hogy én is adjak a tapasztalatokból, bár viszonylag keveset nyomkodom, nem vagyok egy hardcore user:
    Egy fagyást tapasztaltam, akkor viszont elég intenzíven volt használva előtte. Valamiért teljesen belassult, és újraindítás után a Droid logónál megállt, de odáig is nehezen jutott el. Akksikivétel kellett. De legalább rájöttem, hogy a hátlap leszedése annyira nem is vészes. :D Egyébként az indulás villámgyors, meg úgy általában, minden. Igaz, nekem kevés az összehasonlítási alapom, csak butatelefonjaim voltak eddig. Talán ezért van, hogy bármilyen, ennél kisebb darabot kézbe venni már totál furcsa. Mintha az összes többi gagyi lenne, pedig csak a kijelzőjük kisebb. Mégis, azért van benne valami egyedi elegancia, nemcsak a méret, hanem a dizájn miatt is. Bár azért jó tudni, hogy a nagy készülékházban nem egy őskövület dolgozik, hanem egy olyan hardver, ami röhögve lenyom sok jóval drágább divatcuccot.

    Akksi: tegnap reggel vettem le a töltőről. Azóta mérsékelt használat, pár hívás, sms, böngészés, beállítások nyomkodása, időszakos wifi és folyamatos BT a kihangosítóhoz. Az automata kikapcsolást 00:00-06:00-ra állítottam. Mivel még a beállítgatós szakaszban tartok, nem akarom terhelni a keijelzővel az akkut, ezért a fényerő folyamatosan alacsonyra van állítva. Így most 74%-nál van a töltés. Szerintem teljesen rendben van, felesleges miatta aggódni. Ha egész nap rajta lóg az ember, akkor ne csodálkozzon, hogy minden este kanócra kell tenni. Normális használattal viszont sztem 3, szélsőséges esetben 4 napot is ki lehet húzni egyetlen töltéssel. Melyik hasonló tudású telefon akksija teljesít ennél lényegesen jobban?

    Térerő: nem tapasztaltam szakadást, a másodlagosnak, csak beszédre/sms-re használt Tmobile időnként ingadozni látszik, de nem sokkal jobban, mint a vadiúj Vodkafon, amin az adatforgalom megy. Egyik sem vészes, de a 8 év körüli Tmobile (céges) SIM helyett már igényeltem egy újat, biztos, ami biztos alapon. A Tmobile nem elérhető adatforgalom közben, ezt átirányítással hidaltam át.

    Összességében szeretem. Felüdülés a C5-ös után használni, de már csak ránézni is. :C Az Androidot még szokom, vannak érdekes, nokiás szocializáció után fura logikájú megoldásai. Nem rossz, csak más. A Symbian-hoz képest viszont az ergonómiája ég és föld. Látszik, hogy direkt ilyen használathoz tervezték. A C5 tudása a 997D-ről nézve nem is látszik, a menürendszere viszont bonyolultabb, mint az utóbbié. Nem tudom, az új Nokiák mit tudnak (azt látom, hogy nekem nem tetszenek dizájnilag), de köszönöm, én inkább menni Droid. :DD

Új hozzászólás Aktív témák