Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kriza

    őstag

    Nekem idol 2s van, ás ugyan nem jöttek szoftveres problémák (még), de az akksiját harmatgyengének találom. Ehhez képes az utódban még ezt is sikerült csökkenteni. :W

    Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

  • Kriza

    őstag

    Úgy tűnik, hogy pár napja sikerült eltörnöm az érintésérzékeny üveget a kijelző előtt :W Kicsit meg is lepődtem, hogy üvegből van, nem műanyagból (szétszerelésnél meg azon lepődtem meg, hogy milyen nagyon vékony ez az üveg). Több szervizet is felhívtam, és a javítás költsége annyi lett volna, mint a telefon ára (céges előfizetés). A hivatalos szerviz meg még árat sem volt hajlandó mondani, csak ha elviszem (vagy elküldöm) a telefont, és 3000 forintért bevizsgálják (nyilván nem lettek volna olcsóbbak ők sem a független szerviznél). Szóval úgy döntöttem, hogy megpróbálkozok az érintésérzékeny felület cseréjével magam, mivel lehet venni csak ezt a részt is (3500HUF) kijelző rész nélkül.

    Az eladó korrekten leírta, hogy neki sem sikerült a csere, mivel a TFT nagyon vékony és sérülékeny.

    Nem tudom, hogy sikerült-e ez a csere már valakinek az életben, de én utólag nagyon reménytelennek tartom. Talán huszadik alkalommal már lenne esélyem jól megcsinálni. Eleve elég reménytelen a telefon szétszerelése elsőre: nem a hátlapot kell leszedni, hanem kibújtatni a telefon elejét a külső keretből, mivel a hátlapra ragasztott áramkörök a hátlap lefeszítésével szétszakadnak, ráadásul a hátlapot tartó műanyag karmok is mind széttörnek. Az alaplap levétele viszonylag egyszerű, de a kijelző rész ragasztott, a teherhordó maga a törékeny üvegfelület, amire a kijelző mintegy nejlonként van felragasztva. Ezt még ha sikerül is szétszedni, akkor már soha nem lesz a régi újból összeszerelve, mivel a ragasztó nem fog ugyanúgy.

    A lényeg az, hogy a telefon meghalt a műtőasztalon. :O Rest In Peace, mert egyébként meg voltam vele elégedve, gyorsan és biztosan tette a dolgát. Lehet ugyan venni kijelzőt és érintőfelületet is egyben, aminek a cseréje jóval egyszerűbb (és az alkatrész ára kb. a fele a szervizköltségnek), de én ezzel már nem vesződök, mert a siker ott sem garantált.

    Ezeket a telefonokat már nem javítgatásra tervezték: ha a kijelző eltörik, akkor jó eséllyel gazdasági totálkár. Szóval vigyázzatok!

    Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

  • Kriza

    őstag

    válasz skylinerold #520 üzenetére

    Telenornál nem láttam ilyet... Az utódjára kötnék.

    Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

Új hozzászólás Aktív témák