Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gomba

    senior tag

    Akkor leírom, hogy egy ilyen "balek" (különösen #13 figyelmébe ajánlom), mint én miért és hogyan jut arra a gondolatra, hogy egy ilyen laptopot vegyen. :D Nekem a 15-ös van belőle, FULL HD-s, 960M 4 gigás, i7-tel.

    Ezelőtt egy Dell XPS15-öm volt, azt cseréltem erre. Sajnos az XPS már 3,5 éves volt, kilehelte a lelkét, minden baja volt már, túl sokat kellett volna rákölteni már. Még tavasszal volt a csere szóval megvan egy pár hónapja.

    A következők voltak a szempontok nálam:

    - lehetőleg minél "erősebb" legyen, mivel desktop helyett is akarom használni bizonyos feladatokra. Core i7-et akartam mindenképp (az XPS i5 volt egyébként)
    - legyen háttérvilágított a billenytűzete, mivel van amikor este/éjszaka dolgozni akarnék rajta akkor ne vakoskodjak. (itt szempont lett volna, hogy ez ne piros legyen, viszont ebből mint a mellékelt példa mutatja le kellett mondanom)
    - IPS panelt szerettem volna FULL HD felbontással (4K-t ekkora méretben feleslegesnek gondolom, ereje meg emúgy sincs meghajtani, mivel nyilván nem a windows desktop a lényeg 4K-n)
    - Nvidia videókártyát akartam bele, itt is minél erősebbet (tudom ez szubjektív, de az utolsó Radeon-om az a 9700 Pro volt 2002/3-ban, hű azt de szerettem :D, azóta viszont sosem volt és ez így most jó nekem, megmaradt a szép emlék...)
    - NE nézzen ki gamer laptopnak. Ez is szintén nagyon erősen szubjektív, de a ROG-ok, Alienware-ek, meg ilyen egyéb agyoncsicsázott piros, tiszta króm stb gépek nekem nem tetszenek. Néha dolgozni is "elviszem" a gépet dolgozni is, ott pedig azért - amellett, hogy nekem nem is tetszik - nem annyira vállalható az echte gamer laptopok kinézete. Üzleti laptopoknál viszont az a teljesítmény, amelyet ez a gép tud, nem igazán ezen az áron van, de azokból is fentebbiek közül mindig hiányzott valami, egyszerre nem voltak meg (vagy aranyáron)
    - akksi időben 3 óránál többre semmilyen esetben sincs szükségem (amikor viszont ilyenre van, akkor is maximum böngészés szintű terhelésre kell gondolni)
    - legalább 3 usb 3-as port, HDMI, displayport is jó lett volna, de az nem volt must-have.

    Felhasználás:

    - zeneszerkesztés, készítés és minden egyéb ehhez. Tehát: Ableton 9 sok VST-vel, Maschine, Traktor stb.
    - játék alkalmi jelleggel (főként strat és sim): Cities: Skylines, Civ5, Train Fever. Persze amikor kijött a Far Cry 4 akkor is végignyomkodtam, de az ilyen FPS TPS jellegű cuccok, csak egy egy megjelenés után 1-2 hétig jellemzőek, aztán megunom. Viszont ha vannak ilyenek, akkor azok legyenek elfogadható minőséggel játszhatóak.
    - munka (ez inkább csak CPU és RAM a sok futó cucc miatt, de egyébként semmi extra)
    - és persze "netezés"

    Fentebbiek nekem megvoltak ebben az Acer gépben. Először én sem akartam Acert, mivel én sem tartottam sokra... Inkább Dellt, Lenovo-t, HP-t nézegettem, ASUS-om volt régebben, de nekem túl "bazáriak", így azokat viszont nem feltétlen szerettem volna. Aztán elkezdtem nézegetni élőben is a gépeket, olvasgatni stb. Láttam az összes említett ASUS, Lenovo Y50 stb "gamer" laptopot, nézegettem a Dell új XPS-ét (de az új 15-ös akkor még nem volt itthon kapható) stb. Élőben ez tetszett a legjobban és a belbecs az megfelelő volt számomra. Elegáns a megjelenése. Ha lekapcsolod a billentyűzet háttérvilágítását, akkor meg nem mondod, hogy játékra (is?) termett, azonban ilyen letisztult külső mellé már a piros háttérvilágítás sem zavar.

    Szemlélyes vélemény (ne vitatkozzunk rajta :) ): Szerintem aki hardcore játékos az ne laptopot vegyen, hanem építsen egy gépet. Ha napi szinten játszanék én is azt tenném. De amint látható egy minden területen használható gépet kerestem, én ebben találtam meg. Hogy én vagyok-e a célcsoport vagy éppen találkozott a személyis igényeim összesége az Acer által kitalált célcsoport igényeivel azt mindenki döntse el maga...

    Ha van konkrét kérdésetek a gépről akkor szívesen válaszolok.

    Ép hardverben ép szoftver

  • Gomba

    senior tag

    válasz Mydgard #62 üzenetére

    Garancia oldalról (ha számít döntésben):
    Az Acer-re 3 év garancia van. (legalábbis nekem annyi, ahogy nézem még most is) illetve valami prémium gari is van hozzá, jön a futár elviszi ingyombingyom (bármit is jelentsen :D ).
    Ahogy nézem az Asus-ra (legalábbis ahonnan linkelted) 2 év garancia van.

    Ép hardverben ép szoftver

  • Gomba

    senior tag

    válasz Iampityu #105 üzenetére

    Én (paraszt) úgy gondolom, hogy erre való a 3 éves garancia, annál tovább úgysem tervezem használni.
    Egyébként én már majd' fél éve nyúzom mindenféle hiba nélkül.

    Ép hardverben ép szoftver

Új hozzászólás Aktív témák