Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Bevallom őszintén engem is a puszta kíváncsiság vezérelt mikor beszereztem az Acer Iconia W4-820-at. Három-négy hónapig lényegében azt használtam mindenre de rájöttem pár dologra:
    - Kevés még a 64Gb is tárhelynek. A minimum a 128 amivel már érdemben lehet kezdeni is valamit.
    - Kevés a 2Gb RAM
    - Kevés a 8" a legtöbb dologra
    - Win8-on kívül mással nem kompatibilis (Ubuntut rá lehet szenvedni, de nem éri meg a vesződést)

    Szóval a következő állomás számomra egy 10"-os billentyűzetes tablet lenne 128Gb belső tárhellyel SDXC 256Gb-ot támogató bővítőhellyel, 4Gb memóriával. És igen... KETTŐ DARAB USB PORTTAL! (Napalmmal mennék neki a gyártóknak azért mert csak 1db-ot tesznek szinte az összes tabletre.)

    Bár belegondolva én még 13"-os verziót is életképesnek tartok. Nem rossz a vas, megy rajta szinte minden amit nem Designer/Developer/HCGamer ember szeme megkíván, de sajnos a limitációk amit mesterségesen beleraknak, vagy épen a túl magas ár gátat szab.

    Egyelőre ami szimpatikus kikacsintás a megfelelő irányba az ASUS T100 aminek a "talpában" van egy 500-as vinyó, meg fért rá egy USB port is.

    De ez... 1Gb RAM? A Win8.1 alapból megeszik belőle 350-et szűz telepítés után. Teszel rá pár dolgot, akkor már 400-500MB-nál járunk. Megnyitod a Chrome-ot és hupsz... el is párolgott a memória.
    Persze ha akarod csinálhatsz neki 4Gb-os lapozófájlt... ja de akkor az 40Gb-os lemez 10%-át már el is pazaroltad...

    Túl sok kompromisszum, túl sok vesződés még az átlag felhasználásnak is. Egy ilyen tablet igazán csak marketing célokra jó a laptop és a csíptetős irattartó helyett. A 2Gb-os verzió már jobb, az már több mindenre jó, de még mindig korlátokba ütközöl néha-néha. 3-4Gb-al már nem lenne semmi gond. De persze valamit majd ki kell adni nyáron is a népnek hogy "Much Innovation, Such Technology".

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Ed3r_X_ #29 üzenetére

    Crysis 3-at nem akarnál véletlen egy 8"-os tableten futtatni? De csak ha a háttérben bedobok még valamit a Sony Vegas-ba, mert úgy az igazi... nem igaz? ;]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Ed3r_X_ #33 üzenetére

    A négy giga RAM tényleg nem lenne hátrány. Meg a 128-as tárhely se... akkor azonnal felcuppanna egy 64bites rendszer is. Asztali gépemben csináltam egy 40 gigás partíciót a Win-nek és 6gb a szabad, úgy hogy lényegében semmi nincs a gépen egy Office-on és pár alap, pár megás programon kívül.

    Ezért is állok kétkedve a 16Gb-os meg 32Gb-os tabletekhez. Szerintem alap a 64Gb... na onnan lehetne indulni egészen 512-ig. Persze a körítés maradhatna (plusz egy USB3-as port).

    Nem értem miért olyan nehéz egy ilyen gépet összerakni, úgy hogy az árcímkére nem dobunk egy 2x-es szorzót, csak a poén kedvéért. :F

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák