Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolflaci

    csendes tag

    Hajdanán... volt csak a pc. Nem volt más platform, amire fejleszthetni lehetett volna, így pc-re optimalizálták a szoftvert ameddig csak bírták... volt idő amikor 2 mb-os videokártyámon játszottam, pedig azt a vidikarit nem is játékra szánták... De a játékszoftvergyártó megtalálta a módját, hogy írja meg rá... Kezdetben csak lelkes önmegvalósítás volt, ingyen.... aztán elkezdtek pénzt kérni érte, ami alapvetően nem baj, hisz jár a pénz, ha valaki szellemi tulajdonát használod... De mindig van olyan aki nem akar pénzt adni semmiért... És jött a varez... Pc-n könnyebb varezolni az átlag embernek, nem kell hozzá a vasat bűvölni és már más tehetséges emberkék feltörték a játékot és csináltak hozzá ami kell...

    A játékírás manapság csak pénzbevételi forrást jelent a nagy cégeknek, így én teljesen jogosnak tartom azt, hogy annyit fordítanak az átportolásra amennyit onnan kapnak. Ez a hír tipikus példája ennek. Tudom ez egy ördögi kör: Nem fizetek mert szar a játék, szar a játék mert nem fizetek, és megint. De a start a nem fizetéssel kezdődött. Szóval a "hamár játékra nem költenek a gamer-ek akkor költsenek a vasra" mentalitás jogos, de ez oda vezet hogy a pc-s játékipar ki fog halni, és a pc marad egyszerű munkagép, mivel az úgyis univerzásis hardver.

    Én azt mondom hogy ha a tipikus pc címek kijönnének konzolra, és lenne a konzolhoz normális bill + egér támogatás akkor a pc-nek befellegett (játék téren). Persze nem egyböl 0%-os lenne a játék a pc-n de hamar eltünnének.

    Azt várom már igazán, hogy valamelyik konzolgyártó + játékkiadó meg merje lépni azt, hogy egy stratégiai tipikusan bill + egérrel játszható játékot (vagy adjisten fps-t) kiadjanak konzolra, normális bill + egér támogatással. Ez esetben többé nem vennék játékra pc-t.

    [ Szerkesztve ]

    I love computer troubleshooting.

  • Wolflaci

    csendes tag

    válasz kovsol #177 üzenetére

    Igen, régen is voltak konzolok, de akkoriban minden platformra inkább külön fejlesztettek játékot.
    De ma ha egy kiadó kiadja ugyanazt a címet xboxra psre és pcre akkor oda költ legkevesebbet ahonnan a legkevesebbet kapja vissza.

    I love computer troubleshooting.

Új hozzászólás Aktív témák