Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz buvartacsko #205 üzenetére

    Nyilván így van. Aki itt a fórumon panaszkodik rá, azok nyilván ütik verik a gépet vagy full analfabéták. Kicsit szélmalom harc ez a részedről. A középkorban voltak ilyen lovagok is. Hajrá :))

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • joey04

    titán

    válasz <Lacy85> #355 üzenetére

    a magasröptű vitátokba nem szólnék bele, de az egyértelmű tévedésekhez azért hozzászólnék. Az, hogy csak Type-C van az új gépeiken nem azt jelenti, hogy Apple only termékekkel jársz csak jól, már csak azért sem, mert PONT az iPhone-t nem tudod hozzá csatlakoztatni, csak átalakítóval... A Type-C ugyebár nem egy almás formátum, mindenki használhatja és fogja is. Tudom, hogy tudod, de tisztázni kell, mert az irományod viszont azt sugallja, hogy ez egyedi, csak az alma által használt csatlakozó, amivel bezár a kis univerzumába. Pedig nem így van. A másik, hogy az Apple mindig is ezen az úton ment, hogy hamar kukázta a régi szabványokat és erőltette az újak terjedését. Ennek van előnye meg hátránya is, de nem lehet egyértelműen kimondani, hogy ez jó vagy rossz. Én ha lenne rá pénzem és lenne szükségem ilyen gépre, akkor inkább támogatnám és gyorsítanám az új szabványok használatát még ha ez kellemetlenségekkel és átalakítókkal jár, mint a langyos vizet támogassam, hogy olyan gépet vegyek, amin ugyan van 1-2 újabb csati, a többi viszont régi, ami kétségtelenül a jelenben SOKKAL komfortosabb, de nagyon visszaveti a fejlődés ütemét. Ez mindenkinek a szabad választása. Ez nem jó vagy rossz döntés, ez egy koncepció, vagy tudsz vele azonosulni vagy nem, de nem egyértelműen pozitív vagy negatív dolog semmiképpen. egyébként ott inkább az a baj, hogy elvették az sd kártyát, hdmi csatit is, valamint a saját magsafe megoldásuk sincs már, aminek az előnyeit nem adja vissza az új csatlakozó.

    az meg de, nagyon gáz, ha mac pro-t írsz simán, amikor laptoporól van szó. ebben az egyben totál igaza van. volt itt olyan agytröszt, akit évekig kísértett a "14"-os plasztik mac pro" kifejezés és társai. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz #44630784 #228 üzenetére

    Így az esetek többségében az a vicces helyzet áll elő, hogy egy átlag mac tulaj a gép teljes élettartama alatt kevesebbet költ hardverre, mint egy pc felhasználó.
    Ezt nem tudom honnan veszed. Ha jól megtervezett géped van nem kell rá költeni. Főleg nem évente. Ha bemész a tescoba akkor meg ne csodálkozón az illető, hogy kakit vett. Mellesleg az almás gépekbe se más van mint a Pc-kben. Csak egy 1000-szer lepróbált gondosan megtervezett rendszer, jó Op rendszerrel és piszok kevés csatlakozóval.
    Amúgy meg felesleges sztem a vita. Én már maradok windowson, és nem fogok még 300.000 elkölteni csak azért hogy legyen egy rágott almám. Aki meg megengedheti magának vagy fizeti neki a cég csak vegye meg az Apples cuccokat. Piac gazdaság van. Ha zsebben marad a lé az nekem se lesz jó. :) :) :)

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz joey04 #402 üzenetére

    Az Apple univerzumot itt úgy értettem, hogy egész addig nincs semmi gond, amíg Apple only termékeket használsz otthon. Mivel ezek ugye szinte mindent elrendeznek egymás között vezeték nélküli kapcsolaton, és nem kell semmit rádugni a laposra. Nem a Type-C szabvány miatt írtam. :)

    Amúgy ja, ez ilyen tipikus Apple húzás, hogy "jóvan gyerekek, mától csak ez van, de azért vehetsz hozzá 50 ezerért egy átalakítót, mert úgyis kelleni fog, ha használni is akarod a gépet".
    Amúgy én csak azt látom, hogy mindenki szív vele, meg anyázik miatta.
    Ha ezt mindenképp meg akarták lépni, akkor nem pont a pro usereket kellett volna elsőként lesz@patni, mert épp ők azok, akik 1000 féle eszközt használnak, épp ők azok, akiknek baromira hiányzik az sd kártya olvasó, stb.
    És épp ők azok, akik elég drága eszközöket használnak, amit valószínűleg egy nyamvadt laptop baromsága miatt rohadtul nem akarnak kidobni.

    De nekem igazából teljesen mindegy. Eddig sem tudtam azonosulni ezzel a "sz@pass Apple, én élvezem" szemlélettel, meg ezután sem fogok.
    Jobban szeretem azt választani, amit valóban szeretnék, és nem azt, amit egy ilyen sznob cég rám erőltet.

  • joey04

    titán

    válasz <Lacy85> #404 üzenetére

    minden terület védhető vagy támadható hogy miért ott vagy miért ne ott. a pro user kellemetlenségek árán (átalakító) de használhatja az eddigi eszközeit. a pro user aki ebből él, hamarabb tud venni újabb eszközöket. a mezei user jóval ritkábban vált mondjuk monitort, külső vinyót, stb-t, vagy nagyobb macera a problémára megoldást találni. szóval itt is mehetne pro és kontra az érvek. ennyit a pro szériáról. a többire no comment, mert az tacskó stílusa egy az egyben csak a másik oldalról. picit többet vártam tőled, mint ezt a fröcsögés amit a normális hangvételű kommentemre írtál de ez van. mindig tanul az ember.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz joey04 #405 üzenetére

    A komment második fele az csak egy személyes vélemény volt az Apple-ről.
    Sajnos nem csak én látom így, és sajnos nem csak én veszem észre, hogy a nagy innovatív vállalatból egy pofátlan pénznyelő lett, akik durván túlárazva akarják eladni a cuccaikat a névre alapozva.
    Ráadásul lassan már minden szegmensben csak sereghajtók lesznek, mert a konkurencia mindenhol elmegy mellettük szép lassan. :R
    Ez meg nem fröcsögés, hanem tény.
    De ha valakinek ez kell...

  • buvartacsko

    addikt

    válasz <Lacy85> #404 üzenetére

    te tényleg tejlesen write-only üzemmódban vagy, fel sem fogtad azt amiket mi mondunk, azok akik használják, és érdekes mód senki nem érzi magát szopatva.

    vagy menjek megint vegyek egy lenovo thinkpad business class nbd gari gépet hogy évente jöhessen 2x házhoz a szerviz? akkor nem leszek hülye, csak most hogy elégedetten tudom használni a macbookom? :)

    miben megy el mellettük a piac? ransomware fertőzésekben? szar skálázásban nagyobb felbontáson? szar frissítési rendszerben? "aztsetudjukmerrehaladunk" felfogásban (lásd ms) ...

    annyira jó hogy ti 0 tapasztalat nélkül meg tudjátok ítélni hogy mi a helyzet.

    "jóvan gyerekek, mától csak ez van, de azért vehetsz hozzá 50 ezerért egy átalakítót, mert úgyis kelleni fog, ha használni is akarod a gépet".

    nem, nem csak ez van, mert egy maxos 2015-ös Retina MacBook Pro is használható lesz jó ideig még, és azon is van mindenféle port, de aki Pro user, az megveszi magának az újat és tud venni hozzá fillerékért adaptert is arra a pár évre ameddig teljesen át nem áll a piac.

    ne magadat nézd ahol 6-7 évig spórolsz egy hp pavilion 15-re ami max 250 ezer forint volt, aztán szarozod mögüle a milliós MacBook Pro-kat amik mindenben sokkal jobbak mint a sajátod. :)

    arról nem is beszélve, ha valami szopatás akkor azok a hp konzumer gépei, ilyenkor mindig jót nevetek. (igen tudom, mert a családban is van meg a baráti körömben is, szerencsére kevés, de mind szidja)

    "Amúgy én csak azt látom, hogy mindenki szív vele, meg anyázik miatta."

    nagyon rosszul látod, mert már régen túl lépett ezen mindenki, és akinek szüksége van a gép képességeire, az megvette hozzá a kellő adaptereket, aztán használja boldogan. az hogy láttál logout.hu-n egy TBMC írást nem jelent még semmit.

    és ULTRA nagyon gáz hogy nem pontos neveket írsz le, mert ebből is lejön, hogy egyáltalán semmi de semmi fogalmad sincs róla hogy miről beszélsz, mert még csak nem is ismered az apple termékpalettáját egyáltalán, csak a levegőbe beszélsz meg amit néha itt a magyar fórumokon látsz. fel tudod fogni, hogy semmilyen közöd és fogalmad nincs a témáról amibe okoskodsz? nem érzed gáznak?

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz buvartacsko #407 üzenetére

    "te tényleg tejlesen write-only üzemmódban vagy, fel sem fogtad azt amiket mi mondunk"

    Dehogynem, felfogom én. Csak nem a vak fanok hülyeségeire adok. Ezért meg bocs. :D
    Ahogy egy másik fórumon írta egy hozzád hasonló: "ha az apple kiadna egy kupac szart alma logóval, azt is megvenném". :D
    Ilyen emberekkel szerinted lehet érdemben vitázni?
    Bármit csinál az apple, a fanok mindig megmagyarázzák, hogy az úgy jó. Hát akkor élvezzétek. :R

    Érdekes módon azok az apple felhasználók, akik objektíven tudnak gondolkodni, soha nem azt mondják, amit pl. te. Nagyon furcsa, nem?

    Ebből a nagyképű stílusból meg már baromira visszavehetnél. Csak azért, mert meg tudtad venni az Apple legolcsóbb gépét, még ugyan olyan szürke egér maradsz a hétköznapokban.
    Kiváltságos csak a marketingben leszel. :U

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz <Lacy85> #406 üzenetére

    Ezzel a "személyes" véleménnyel azt állítod, hogy a többiek olcsóbban jobbat adnak. Ezáltal idiótának nézed azt, aki a cég termékeit veszi. ezáltal engem is, hiszen ki az a barom, aki drágábban szarabb terméket vesz. gondolhatod mi az én "személyes" véleményem akkor ezek után rólad... gondolkodj el ezen, mielőtt tényeket fogalmazol meg. na jó vitát a haveroddal, a véleményetek által (túlárazott sznob szar vs kussoljál a szar 200k-s hp-val) meg is érdemlitek azt a stílust amit egymástól kaptok. :R
    stílusosan egyik kutya másik eb.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Parallaxis

    addikt

    válasz emvy #398 üzenetére

    Nem, miert? Melyik resze tunik viccnek szamodra? (CPU teljesitmenyre gondolok, alapvetoen.)

    Ha nem viccnek szántad, akkor elég érdekes elképzeléseid vannak egy 18 magos Xeon prociról, amit beelőz a két éves desktop géped :D

    Maradjunk annyiban, hogy az iMac Pro a legtöbb PC-s desktop worksatationnal szemben is versenyképes lesz mind teljesítményben, mind árazásban.

  • emvy

    nagyúr

    válasz Parallaxis #410 üzenetére

    Na, mondj konkrétumokat. Miért tartod lehetetlennek?

    while (!sleep) sheep++;

  • Parallaxis

    addikt

    válasz emvy #400 üzenetére

    Igen, es olcsobb volt 2015-ben, mint amennyiert 2017 vegen az iMac Prot fogjak dobalni.

    Mesélj méééég :)

    Mondjuk esetleg konkrét típust és procit... tekintve, hogy az iMac Pro procija most lett bejelentve és még egyetlen másik gépben sem érhető el.

    az iMac Pro jo kis jatekszer, de a megjelenesekor mar nem igazan lesz felsokategorias workstation.

    Elsőként használja ezt a processzor konfigot az Apple, a többi gyártó később fogja csak megkapni, szóval nagy nagy butaságot írsz, de mindegy.

    Az árazáshoz meg csak annyit, hogy bőven olcsóbb lesz, mint a hasonló tudású PC-s workstationok (pl. Dell) és még egy kiemelkedő minőségű kijelző is benne van az árban, amit a PC-hez még pluszban kell megvenned.

    A kevésbé optimalizált hardver/szoftver megoldásokról ne is ejtsünk szót.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz joey04 #409 üzenetére

    Abszolút nem nézek én hülyének senkit.
    1000 oka lehet annak, hogy valaki ezt a platformot választja / használja.
    Vannak bőven olyan szoftverek, amik csak OSX-en vannak (zeneszerkesztő, videó szerkesztő, stb.),
    rengeteg olyan ember is van, aki X évvel ezelőtt az Apple-re voksolt (tök jogosan, mert akkoriban körberöhögte a konkurenciát kb. minden platformon), és megszerette, nem akar váltani, elégedett, ezen van mindene, stb.

    Nem azt mondtam, hogy szarok az Apple termékek, hanem azt, hogy manapság már megkapod ezt máshol is, sokszor olcsóbban. Ez meg megint tény.
    Amíg az elmúlt években az Apple ráment a maximális profitra, addig a konkurencia meg szép lassan lelépi őket.
    Jobs óta azért nem keveset változott a cég.

    Az Apple community meg bőven tett azért, hogy úgy legyenek kezelve, ahogy. Ez meg ugye akinek nem inge...

    "gondolhatod mi az én "személyes" véleményem akkor ezek után rólad..."
    Remélem ebből nem lesz sértődés, de erre kb. annyit tudok mondani, hogy van pár ember az életemben, akinek adok a véleményére.... a mondat végét a fantáziádra bízom. :)

  • emvy

    nagyúr

    válasz Parallaxis #412 üzenetére

    A 18 magos Xeon teljesítményéről elég jó előzetes képünk van, tekintve hogy jó ideje van 18 magos CPU a piacon, és generációk között nincs jelentős teljesítményugrás. Az árazásról légyszi ne kamuzz, annyit tudunk, hogy a 8 magos verzió 5000 dollárnál fog kezdődni.

    Az Apple lehet , hogy ezt a konkrét SKU-t először fogja megkapni, de ezer éve vehetsz PC-t ennél erősebb CPU-val. Ha azt mondod, hogy az Intel előhúz egy eddig sose látott, drámai ugrást jelentő architektúrát, és csak az applenek ad belőle, akkor sírva kirohoglek. :)

    (Nekem dual E5 V3 van itthon egyébként, több, mint 18 maggal, a dual socket rendszerek teljesítménye más, mintha ugyanazt beletolod 1 socketbe. Emellett nem vagyok limitálva 128G memóriáig, asszem 512 fér bele.)

    while (!sleep) sheep++;

  • joey04

    titán

    válasz <Lacy85> #413 üzenetére

    hanem azt, hogy manapság már megkapod ezt máshol is, sokszor olcsóbban. Ez meg megint tény.

    attól, hogy többször leírod, még nem lesz tény. max vélemény, de annak is pökhendi. ebben az esetben pedig: van pár ember az életemben, akinek adok a véleményére.... a mondat végét a fantáziádra bízom. :)

    Az Apple community meg bőven tett azért, hogy úgy legyenek kezelve, ahogy.

    ahogy ti haterek is. ok és okozat.

    na off

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • buvartacsko

    addikt

    válasz <Lacy85> #413 üzenetére

    egyetértesz-e a következő állítással:

    szerinted csak az, és tényleg csak is az lehet objektív user aki fikázza és az apple minden lépését megkérdőjelezi?

    igen / nem

    nyugodtan húzd alá a tacsszkrínen a helyes választ.

    én elismerem az apple hibáit, de számomra jóval kevesebb van, mint ami windows alatt volt az ottani fél millás brand gépekkel, és sokkal jobban kézre állnak a cég termékei: miért vagyok én ettől hülye?

    esetleg az is hülye szerinted aki nem jobb, hanem pl bal kezes? nem lehet hogy mindenkinek más a gondolkodása, mindenkinek egy másik filozófia jön be? ettől hülye lesz valaki?

    hülye az akit zavar, hogy olyanok mondanak teljesen alaptalan fikákat akik nem is használják az adott rendszert egy szakmai informatikával foglalkozó fórumon?

    a különbség köztünk, hogy én nem tartalak hülyének amiért mást használsz, és mást sem.

  • #96349952

    törölt tag

    Durva, hogy a topic a nyomokban azért fellelhető és tetten érhető Apple-fasizmusról kezdett el szólni... Mintha nem ez lett volna a cikk alapvetése, hanem az a megalapozatlan ostobaság, hogy a Win felhasználók tömegei fognak hamarosan átállni Apple OS-re. De miért is??? Meg honnan ez az adat?

    Írtam már, nálunk itthon van mindkét platform, de nekem Win után az Apple nagyon behatárolt, szűkös. Lehet, hogy az oprendszere hibátlan és atomtámadás-biztos (nem lehet, tényleg az), de ettől még marhára nem érzem, hogy nekem most fel kéne adnom a Win által biztosított, gyakorlatilag korlátlan szabadságot. (Aki meg nem képes megbirkózni egy telepítési procedúrával, rendszer felépítéssel és időnkénti minimális szintű karbantartással az 2017-ben digitális analfabétának számít szerény véleményem szerint.)

    Egy (egyébként Apple-fan, minden cucca tőlük van) kollégám ezzel kapcsolatban azt mondogatja, hogy azért (is) annyira népszerű pl. az USA-ban az Apple, mert rém egyszerű használni, gyakorlatilag elpusztíthatatlan és nem ejti zavarba a felhasználót a szoftverkínálat sokszínűsége, van egy keretrendszer, azon belül lehet mocorogni, aztán halihó. Így a kevésbé informatikus beütésűek is nyugodtan tudják használni, és nem kell attól rettegniük, hogy mit csináljanak, ha esetleg felhasználói beavatkozást igényel valami, mert ilyen igazából nem lehetséges. Tudom, hogy ez roppant előítéletes és sarkított, de ő mondja, nem én... És hogy ez mit sugalmaz, az már nem az én dolgom-bajom.

    Egyébként meg hát na, van akinek ez jön be, van akinek meg amaz. Most akkor kimegyünk az utcára és eljátsszuk a Fradi-UTE meccsek utáni rajongói találkozót? :D Ne már, egyébként sem fordult elő soha az életben, hogy két, merőben eltérő állásponton levő ember közül bármelyiket is meg lehetett volna győzni bármiről. Most sem fog. Mindenki (én is) mondja a magáét, minősíti a másikat azért, mert az nem ért egyet vele, és ez így megy, amíg a világ meglesz.

    Az Apple jön be? Jól van baszki, használd. A Win? Egészségedre, hajrá! Felejtsük már el ezt az újkori inkvizíciót... (Nem fogjuk, de legalább leírtam. :C )

    Az egész emberiség ötvenmillióféle, egymással ellenséges szekértábor összessége. Ezért is tartunk ott, ahol...

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz buvartacsko #417 üzenetére

    Na most akkor linkeld már be légyszi, ahol azt írtam, hogy az apple felhasználók hülyék.

  • Zedz

    addikt

    válasz #96349952 #418 üzenetére

    (Aki meg nem képes megbirkózni egy telepítési procedúrával, rendszer felépítéssel és időnkénti minimális szintű karbantartással az 2017-ben digitális analfabétának számít szerény véleményem szerint.)

    Azért ezt így nem szívesen jelenteném ki. Ha nagyanyám nap mint nap használja a netet, levelezik, sorozatokat néz a gépen, akkor ő azért digitális analfabéta, mert nem tud felrakni egy Windowst, feldriverezni egy gépet, ne adj isten egy hibát megoldani ami a rendszerrel kapcsolatos? Wait, what?

  • buvartacsko

    addikt

    válasz #96349952 #418 üzenetére

    Egy (egyébként Apple-fan, minden cucca tőlük van) kollégám ezzel kapcsolatban azt mondogatja, hogy azért (is) annyira népszerű pl. az USA-ban az Apple, mert rém egyszerű használni, gyakorlatilag elpusztíthatatlan és nem ejti zavarba a felhasználót a szoftverkínálat sokszínűsége, van egy keretrendszer, azon belül lehet mocorogni, aztán halihó. Így a kevésbé informatikus beütésűek is nyugodtan tudják használni, és nem kell attól rettegniük, hogy mit csináljanak, ha esetleg felhasználói beavatkozást igényel valami, mert ilyen igazából nem lehetséges. Tudom, hogy ez roppant előítéletes és sarkított, de ő mondja, nem én... És hogy ez mit sugalmaz, az már nem az én dolgom-bajom.

    ez semmit nem sugalmaz, ez csupán egy tény, hogy az is tudja használni akinek nincs sok informatikai ismerete, és nem mellesleg a power-userek igényét is ki tudja szolgálni. nyilván nem mindenkiét innen, ahogy a windows sem tudja minden esetben kiszolgálni úgy adott az adott usert egy bizonyos feladat esetén mint ahogy egy mac tudná.

    vagy tudná, de neki a windows filóziófája tetszik.

    nem tudom miért sugalmazna bármiféle negatív dolgot az, hogy olyan emberek is tudják használni egyszerűen akik nem értenek a géphez. ez leginkább azt jelenti hogy jól van megtervezve a rendszer. régebben a szkeumorf dizájn idején szerintem még egyszerűbb volt. azóta sajnos/nem sajnos flat lett az egész rendszer külseje ami nekem kevésbé jön be, de összességében még mindig jobban mint a Windows 10 design, ami szintúgy szép, de azért vannak megkérdőjelezhető részei. (persze a MacOS-nek is, de számomra (remélem az összes Apple hater tudja értelmezni ezt a szót) kevesebb)

    az én legnagyobb gondom az, amikor olyanok fikáznak, akik nem használják a rendszert, közelről láttak 1-2 percre, nem működött nekik a Ctrl+C/Ctrl+V kombó aztán konstatálták, hogy ez a rendszer bizony szar. ha már olyan sokan bizonygatják a haterek közül, hogy ez egy szakmai portál, jobban tetszene ha ilyenkor arra törekednének hogy meghallgassák, esetleg megkérdezzék azokat a usereket akiknek van is az egész témában tapasztaltuk, nem pedig azt hajtanák amit szomszéd vérpistitől hallottak.

    vagy ott van a másik, amikor hozzám vágja, hogy én 3 éves Windows tapasztalatokkal rendelkezek (ami szintúgy nem igaz, mert napi szinten használok Win7-et, Win10-et, Linuxot, és a legfrissebb MacOS-t és iOS-t mobilon és tableten is, aztán elmondja hogy márpedig ő használta az OSX Tigert... (ami egy 2005-ös rendszer!!!) :U inkább ez sugalmaz valamit.

    egy jó ideig még én is kedvesebben és segítőkészebben álltam ehhez, de ami mostanában folyik (iPhone óta), az a mérhetetlen fika és trollkodás 0 háttérinformáció, tudás és személyes tapasztalat nélkül az valami valami gusztustalan, és sokan nem veszik észre hogy lejáratják ezzel magukat (igen, tudom hogy én is azzal ahogy reagálok) mert látszik hogy fogalmuk sincs róla miről beszélnek. (persze tudom, láttatok egyszer Mac-et a 2000-es évek közepén) az iPhone előtt is volt fika, de sokkal kevesebb, mert ezek az okos emberek még csak nem is hallottak az Apple-ről addig, néha emiatt azt kívánom bárcsak meg sem jelent volna ez a készülék és még mindig ugyanaz a vállalat lenne az Apple mint 2007 előtt. fáj hallani személyesen is és olvasni is a fórumokon a sok vérpistit akik szerint:

    - "mac-re nincsen játék!!444 szar!!"
    - "ájfónra nem lehet csengőhangot telepíteni"
    - "ájfónra minden csak pénzééé van"
    - "az ájfónba nem lehet dzsekk dugót bedugni"
    - "mindenhez ájtyunsz kell!!!!"
    - "mac-re nincsenek appok, és amik vannak mind fizetősök!!!"

    stb... végtelen a lista.

    és nem, nem csak az Appleről fájdalmas használni, hanem akármelyik másik témáról ahol fogalmatlanul baromságokat állítanak és mindez szándékos teljesen direkt kötekedésben merül ki.

    ha nem direkt így jönnének az emberek be ezek az emberek A szakmai fórumra, hanem hogy megismerjenek más rendszereket, új tudást szerezzenek, esetleg nem tényként írnák le a baromságaikat hanem megkérdeznék, hogy tényleg így van-e akkor azok is (én is) másképpen állnának hozzájuk akik szeretik az Apple termékeiket és ami a legfontosabb: használják is a mindennapokban.

    "kéne adnom a Win által biztosított, gyakorlatilag korlátlan szabadságot."

    számomra ott elbukik a Windows korlátlan szabadsága, hogy nem natív unix alapú rendszer. lehet ubuntut rakni most már de amikor én váltottam még bőven nem lehetett. ezért használtam Mac előtt már évek óta Linuxot, BSD-t a fő gépemen.

    ja és utóljára:

    (Aki meg nem képes megbirkózni egy telepítési procedúrával, rendszer felépítéssel és időnkénti minimális szintű karbantartással az 2017-ben digitális analfabétának számít szerény véleményem szerint.)

    képes vagyok vele megbirkózni, csak otthon már nem akarok, és kedvem sincs hozzá 20+ év után...

    [ Szerkesztve ]

  • FunPro

    senior tag

    válasz joey04 #402 üzenetére

    Véleményem szerint ezek a "fejlődésgyorsító" innovációk szimpla belemagyarázások a felhasználók részéről.

    Nincsen semmi baj a Type-C használatával. Teljesen előremutató, valóban innovatív ötlet LEHETNE, ha nem ebben a formában játszaná ki az Apple. Tegnap már felvetettem (bár úgy tűnt én vagyok a hülye ezért a felvetésért), de miért nem tudnak egy elosztót/átalakítót hozzáadni az eszközökhöz? Kívülállóként én úgy látom (és szerintem sokunknak ez piszkálja a csőrét), hogy szimplán csak azért nem jár hozzá alapból az átalakító/elosztó, hogy még egy kis pluszt legombolhassanak az emberekről. És ha valóban ez van, akkor felmerül a kérdés, hogy valóban a fejlődést szemelőt tartva hozzák meg ezeket a lépéseket, vagy alapból csak az a lényeg, hogy még egy kis pluszt letudjanak szedni valami ürüggyel? Vagy azért nem adnak hozzá, mert ezzel is "erőltetik a fejlődést"? Akkor miért árulják ezeket? Szóval ez így valahogy mindenképp sántít.

    Igaz, aki 300+ezer forintért tud venni eszközöket, annak az a +10 ezer már ugyan nem pénz, nem is foglalkozik ilyen kérdésekkel.

    Ha továbbmegyünk a Type-C-n és a számítógéppiacon, találunk még érdekességeket. Pl.: Az egyedi telefontöltőszabvány sem valami előremutató innováció, mert rajtuk kívül már mindenki egységesített szabványt használ. Tehát itt pont ők vannak "lemaradva" a világhoz képest, igaz, ha egységes szabványt használnának, akkor senki nem venné tőlük a túlárazott kábeleiket.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • buvartacsko

    addikt

    válasz <Lacy85> #419 üzenetére

    nem tudom te mit vennél le ebből.

    "ha az apple kiadna egy kupac szart alma logóval, azt is megvenném"

    ez meg nettó hazugság. ilyet senki nem írt. főleg nem komolyan.

    Bármit csinál az apple, a fanok mindig megmagyarázzák, hogy az úgy jó.

    ez is egy nettó hazugság. nem magyarázom meg mindenre, hogy az úgy jó. vannak dolgok amik nem tetszenek.

    valószínű hogy joey04 sem véletlenül jutott ugyanerre az álláspontra mint amire én

  • buvartacsko

    addikt

    válasz FunPro #422 üzenetére

    Ha továbbmegyünk a Type-C-n és a számítógéppiacon, találunk még érdekességeket. Pl.: Az egyedi telefontöltőszabvány sem valami előremutató innováció, mert rajtuk kívül már mindenki egységesített szabványt használ. Tehát itt pont ők vannak "lemaradva" a világhoz képest, igaz, ha egységes szabványt használnának, akkor senki nem venné tőlük a túlárazott kábeleiket.

    ez nem igaz, mert Android fronton kijön egy telefon 2017-ben microUSB töltési lehetőséggel, a másik meg USB-C-vel.

    Apple fronton 2012 óta ugyanaz a kábel van. Azelőtt 2003-ban kezdték el használni a Dock Connectort.

    Ez alatt a többi gyártó teljesen más szabványt használt, annak idején teljesen sajátot mindenki, aztán miniUSB, microUSB stb stb. az elmúlt 14 évben az Apple egyetlen egyszer váltott csatlakozó típust ami alatt mások már legalább 4x. Semmi baj nincsen a Lightningal, én eddig sosem szenvedtem emiatt hiányt, mindig volt mindenhol egy kábel, ha meg tudom hogy valahol nincs, akkor viszek, ez nem nagy kaland. 10-13 évvel ezelőtt mikor volt Motorolám, meg Nokiám akkor rosszabb volt a helyzet.

    ilyenkor nem értem azokat a vérpistiket akik szerint "az apple még önmagával sem kompatibilis LOL", ugyanaazt a Belkin Lightning Dockot használom 2012 óta, ahhoz képest hogy itt ti azt hajtjátok hogy évente mindenhez új kiegészítőket kell vennünk amivel lehúznak. ehhez képest ha telefont váltok minden évben, akkor még tokot sem kell újat vennem. stb stb...

    ismerősöm viszont most vett Galaxy A5(?) 2017-et, és azon már USB-C van, jelenleg baráti körben ő az egyetlen USB-C csatlakozós user, neki mindenhová vinnie kell a töltőjét, nekem meg sehova mert mindenhol van. ha a barátnője otthon hagyja a Galaxy S7-hez a töltő akkor is megszívja, mert oda sem jó a barátja USB-C kábele... és ezt láttam megtörténni.

    szóval közel sem olyan rossz ez a kábel helyzet mint ti azt hiszitek.

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz joey04 #415 üzenetére

    Laptop oldalon pl. Dell XPS 15 Touch (2100$) vs. MacBook Pro 15 (2800$).
    Telefon oldalon 1000 alternatíva van, ami olcsóbb, mint az iPhone, és semmivel nem rosszabb.
    Desktop oldalon meg 2300$ az alapára a 27-es iMac-nek Corei5, Radeon 580, 8GB Ram mellett... erre talán semmit nem kell mondani.
    Itt egyedül az 5K kijelző, ami so-so, meg azért ez dobhat is az áron rendesen. Viszont ha tényleg valami értelmesebb hardverrel akarod, akkor karcolja az 1 milliót.
    Azt meg döntse el mindenki maga, hogy a 4K helyett az 5K 27"-on megér-e neki X százezer felárat (most pontosan neki nem állok kiszámolgatni, de 27-es 4K monitorral egy combosabb i7 konfig röhögve megáll 5-600 körül).

    Szóval én még mindig ténynek látom, nem véleménynek.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz buvartacsko #423 üzenetére

    Ebből mit vennék le?
    Hogy vérbeli elvakult fanokkal nem érdemes vitázni.

    "ez meg nettó hazugság. ilyet senki nem írt. főleg nem komolyan."

    Akkor leírom még egyszer, mert elsőre nem sikerült valamiért felfogni: Ahogy egy másik fórumon írta egy hozzád hasonló
    Nem itt, hanem másik fórumon. És de, baromira komolyan gondolta.

  • buvartacsko

    addikt

    válasz <Lacy85> #425 üzenetére

    ehhez rakj hozzá egy iMac-nél combosabb i7 configot ami megáll 5-600nál.

    nem értem az 5k kijelzőhöz miért 4k kijelzőt kell hasonlítani.

    3840 × 2160 vs: 5120 × 2880

    szerintem nem elhanyagolható a különbség.. :F

  • buvartacsko

    addikt

    válasz <Lacy85> #426 üzenetére

    nyugodtan olvasd el ezt.

    az én torkomon meg nem nyom le senki akármilyen szart, és nem veszek meg az apple akármelyik termékét, szóval akkor kérlek te se személyeskedj azzal hogy nyíltan egy agyhalotthoz hasonlítasz. köszönöm.

    azért beszélek úgy veled ahogy, mert te is pontosan így beszélsz velem.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz buvartacsko #427 üzenetére

    Oké, akkor ezt is leírom újra, mert látom a szövegértési készség az kb. nulla.

    "Azt meg döntse el mindenki maga, hogy a 4K helyett az 5K 27"-on megér-e neki X százezer felárat"

  • Timer

    veterán

    válasz buvartacsko #421 üzenetére

    "vagy ott van a másik, amikor hozzám vágja, hogy én 3 éves Windows tapasztalatokkal rendelkezek (ami szintúgy nem igaz, mert napi szinten használok Win7-et, Win10-et, Linuxot, és a legfrissebb MacOS-t és iOS-t mobilon és tableten is, aztán elmondja hogy márpedig ő használta az OSX Tigert... (ami egy 2005-ös rendszer!!!) :U inkább ez sugalmaz valamit."

    Csak az a valaki nem azt mondta, hogy azóta nem használt semmi újabbat, ami OSX volt. Hanem azt mondta, hogy akkoriban volt saját Macintosh-a, amit rendszeresen használt, és eladta, mert elégedetlen volt vele. De sz_rjál rá, eddig is ott ferdítettél, ahol tudtál.

    @EclipseGT: hagyd a francba, ma csak azért olvastam vissza, hogy lássam, boldogultál-e az ölebbel és hű barátjával, de nem fogsz. Ő eldöntötte, hogy a Lenovója foskupac volt, ergo minden Windows-os gép az. Milliós MBP-t hasonlít 250 ezres HP-hoz, innentől nincs értelme érvekkel vitázni.

    Jó szórakozást! :K

    [ Szerkesztve ]

  • buvartacsko

    addikt

    válasz <Lacy85> #429 üzenetére

    én meg leírom újra:

    ha az 5k iMacnál olcsóbban UGYANAZT rakod össze, akkor 5k kijelzőhöz állíts össze gépet. kb az egész szakma szerint kurva jó az ár/érték az aránya az 5k iMac-nek..

  • Parallaxis

    addikt

    válasz #96349952 #418 üzenetére

    Írtam már, nálunk itthon van mindkét platform, de nekem Win után az Apple nagyon behatárolt, szűkös.

    Kifejthetnéd, hogy miben behatárolt és szűkös, mert én pont az ellenkezőjét tapasztalom nap mint nap.
    (Igen, én is mindkét rendszert használom napi szinten.)

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz buvartacsko #427 üzenetére

    Na egye fene. :D

    iMac 27:
    Corei7 7th gen., 16GB Ram, Radeon 580 8GB = 1.025.000Ft

    Sima asztali:

    Corei7 7700K, ASUS Z270K, 16GB Ram, ASUS Strix GTX 1080, 500GB SSD + 2TB HDD, HP 5K monitor = 917.000Ft.

    Ergo erősebb (VGA miatt nem is kicsivel), de olcsóbb.
    Én még mindig tényként kezelem. :R

    #431: 10x is leírhatod, akkor is szarabbul jön ki az iMac.

    [ Szerkesztve ]

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz buvartacsko #431 üzenetére

    Ki az az egész szakma?
    Te, meg akik nem látják a fától az erdőt? :D

    Ha annyira jó az ár-érték aránya, akkor miért lehet kb. 200-250 ezerrel olcsóbban összerakni ezt a gépet?
    Mert a 900-ban már a 1080 is benne van, a radeon 580 meg kerül vagy 100 ezerbe.

  • buvartacsko

    addikt

    válasz <Lacy85> #433 üzenetére

    nekem kb 948 ezerre jött ki ez a konfig amit összeraktál, ami azt jelenti hogy nem raktál bele egy egy normális gépházat, nem raktál be tápot, nincs benne wireless egér és billzet kombó... stb. ja kifelejtettük a 2.1 hangrendszer kombót ami elég jól is szól ráadásul az iMac-ben...

    arról meg nem is beszélve hogy az iMacet kiveszed a dobozból és egyetlen egy tápcsatlakozót bedugva így fog kinézni és instant tudod majd használni. addig a pc-det szerelheted össze, telepítheted rá a windowst, lóghatnak mindenhol a kábelek, ha csak el nem rendezed ezt is esztétikusan órák hosszán át... (jut eszembe a windows 10 árát sem látom a te általad összeállított listában. ( ahogy látom ez további 40 ezer forint minimum)

    hol az office ? ezt sem látom a listában. hol van egy jobb minimum videóvágó a listádból? mac-hez az is jár alapból.

    [ Szerkesztve ]

  • Воланд

    titán

    válasz buvartacsko #435 üzenetére

    Pro minek otthoni felhasznalasra?

    hol az office ? ezt sem látom a listában. hol van egy jobb minimum videóvágó a listádból? mac-hez az is jár alapból.

    Irrelevans, ha usernek egyik sem kell.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • AxBattler

    félisten

    válasz buvartacsko #435 üzenetére

    Valóban, de ha K-s proci helyett simát választ, ill. a Z-s alaplap helyett egy jól felszerelt B250-est, akkor már meg is van a normális ház + táp + hangszóró.

    Hivatalos MS Office liszensz alapból jár a Mac-ekhez?
    Mert Libre Office, stb. van ingyen W10-re is, de ha valaki Linux júzer, akkor az oprendszer is ki van pipálva.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • buvartacsko

    addikt

    válasz Воланд #436 üzenetére

    miért lenne irreleváns?

    ha ugyanazt olcsóbban kihozod mint az iMac, akkor bizony rakjunk bele az olcsóbban kihozott PC-be mindent ami az iMac árában benne van... úgy könnyű olcsóbban kihozni hogyha csak 4k kijelzőt rakunk hozzá oprendszer meg office meg 2.1 hangrendszer nélkül, meg egy IGÉNYES MINŐSÉGI gépház nélkül stb..

  • Воланд

    titán

    válasz buvartacsko #438 üzenetére

    Segits mar leci, az akarmilyenhiperszupercsucsmac-en milyen nev alatt fut az MS Office-al egyenerteku irodai programcsomag?

    Es azert irrelevans, mert en pl semmilyen beepitett programot nem hasznalok mac-en a Safarit, meg a terminalt leszamitva. Ellenben van fent ms office. Innentol pont nem erdekel a "professzionalis videovago" (milyen kar, hogy a ceges mac usereknel az az elso lepes, hogy fizetunk nekik elo adobe creativ cloud-ra...) es teljesen felesleges ezzel peldalozni.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz buvartacsko #435 üzenetére

    "nekem kb 948 ezerre jött ki ez a konfig amit összeraktál, ami azt jelenti hogy nem raktál bele egy egy normális gépházat, nem raktál be tápot,"

    Hát komám, sajnos mindez benne volt. :D

    "(I)arról meg nem is beszélve hogy az iMacet kiveszed a dobozból és egyetlen egy tápcsatlakozót bedugva így fog kinézni és instant tudod majd használni. addig a pc-det szerelheted össze, telepítheted rá a windowst, lóghatnak mindenhol a kábelek, ha csak el nem rendezed ezt is esztétikusan órák hosszán át..."(/I)

    :C :C

    Maradjunk a témánál jó? Drágábban szarabb. :R
    Ha megveszel mellé mindent (Windows, Office 365 , billentyű, egér, 2.1 hangfalszett), akkor már jobb a helyzet. Ebben az esetben csak azonos árban kapsz sokkal jobbat. :D

    Na de hallgatok a kollégára, és elengedem én is. iSheep-el ne vitázz, mert semmi értelme. :R
    Na további szebbeket.

  • Snoop-y

    veterán

    válasz buvartacsko #438 üzenetére

    Es akkor most forditsunk rajta egyet es porgessunk elore egy kicsit idoben. 1 ev mulva en processzort cserelek. Te mit csinalsz majd? Eladod az egybesutott iMac-et hogy vegyel egy masikat?

    Ezert varom a rendes Pro-t by the way...

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • AxBattler

    félisten

    + Azoknak, akik el vannak ájulva az iMac dizájnjától, "egyberakottságáról, csak annyit mondanék:
    Dell XPS 27" AIO - 4k touch display, AMD RX 570 8GB, i7, opremdszer, utólag/házilag bővíthető háttértárral, RAM-mal, stb.

    Magyarul ugyanannyi pénzért bizony W10 vonalon is lehet kapni ugyanolyan "élményt". ;)

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • madgie

    titán

    Tök felesleges azon pörögni, hogy a legózott PC 5K kijelzővel mennyiből jönne ki az iMac-hez képest, ameddig az a nyüves Windows képtelen a normális HiDPI skálázásra. Mert almán munka után visszakapcsolsz a kevésbé szemguvasztó módok egyikére, baromira olvashatóvá és arányosan nagyítottá téve mindent, Win10-en meg szégyenszemre ezt nem teheted meg. Minimum öt éve meg kellett volna már ezt oldania a Microsoftnak, de ez olyan náluk, mint a színkezelés, azt sem akarják/tudják értelmesen megcsinálni sok-sok éve, pedig nem lenne bonyolult.

    Persze a Mac-nél meg más van, ami idegesítő, de ez a HiDPI dolog tényleg vérciki, az Apple rég tudja, a Linuxnak is megy már egy jó ideje, könyörgöm, mi akadálya, hogy végre a piacvezető OS-re megoldható legyen?

  • buvartacsko

    addikt

    válasz <Lacy85> #440 üzenetére

    hazudgálj még. :)

    948.433 Ft.

    ebben nincs benne:

    - operációs rendszer ára
    - 2.1 hangfalszett
    - egy normális igényes gépház
    - wireless egér
    - wireless billentyűzet
    - táp
    - webkamera
    - irodai csomag
    - videóvágó, zene szerkesztő ára...

    ezeket mindet megkapod az iMac-el EGYBEN. 952 790 Ft forintért, meg veszel hozzá meg veszel hozzá iPonból még 16GB ramot, és max kijössz 1 millából.

    [ Szerkesztve ]

  • buvartacsko

    addikt

    válasz Snoop-y #441 üzenetére

    Teljesen reális az hogy 2017-ben megveszel egy 7. Gen quad-core 4.2GHz-es i7 processzort, aztán jövőre lecseréled mert kevés... :) :C :C :C :C :C :C

  • FunPro

    senior tag

    válasz <Lacy85> #440 üzenetére

    Azért az erősebb hardver nem feltétlenül jelent jobb teljesítményt.

    Az alma szerintem lefaragja a hardveres gyengeségeit az optimalizált OS-el. Ugyanis az optimalizáción mocskosul sok múlik.

    Játék téren sem azért kell retekizmos hardver, mert a játék azt megköveteli. Szimplán csak csesznek normálisan optimalizálni. Ha pl. PC-re fejlesztenének, nem konzolra, valószínűleg a gépigények is csökkennének VAGY a jelenlegi gépigény mellett jobb tartalmat kapnál. De hozhatnám példának a régebbi amd/intel versenyt, ahol az amd az 1000+1 magos izomprociaival nem tudott jobb teljesítményt kifacsarni egy intel procinál.

    A windows pedig maga is optimalizálatlan. A sok különböző gyártótól származó millió hardvert lehetetlen összeegyeztetni. Ezért tapasztalhatsz random, értelmetlen lassulásokat, fagyásokat, stb.

    Szóval, ameddig csak internetezésre/játékra használod a géped, addig áll az olcsóbb gép/jobb teljesítmény felállás, de ha már ettől feljebb lépünk, lehet jobban jársz egy almával, még ha gyengébb is a hardvere.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • Воланд

    titán

    válasz buvartacsko #444 üzenetére

    Te meg mar megint csusztatsz, ugyanis szo nem volt 1080TI-rol. Ertem en, hogy most itt be kell bizonyitani, hogy az Apple megoldasa a legjobb, meg legolcsobb a piacon, de ez eleg amator huzas volt.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • FunPro

    senior tag

    válasz Snoop-y #441 üzenetére

    Itt sem szeretném az Apple vonalat védeni, de sajnos meg kell tennem. Az ő termékeik híresen értékállók. Persze, ehhez kell az adott közeg is, de egy 1-2 éves Apple cuccot szinte bolti áron el lehet passzolni. Szóval lehet neki sem kell többet költenie egy upgrade-re, mint neked a proci cserére.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • buvartacsko

    addikt

    válasz Воланд #447 üzenetére

    valóban azt benéztem elismerem. nem azt mondtam hogy a legjobb basszameg. azt mondtam hogy igenis jó az ár/érték aránya, főleg ha azt nézed hogy kiveszed a dobozból bekapcsolod és használod. a mezei user nem fog azzal szenvedni hogy össze rendelgesse az alkatrészeket, összerakja, főleg nem akarja majd hogy kábelek lógjanak mindenhonnan. stb... az iMac pont nincs túlárazva. na mind1... én befejeztem.

    szar az apple, hülye aki használja, csak a vindóz pécé a jau, megyek is beszopok valami wannacry vírust, aztán utalgatok bitcoint h visszakapjam az adataimat. én vagyok az elvakult, de az itteni hatereknek nem lehet semmilyen szinten bebizonyítani hogy nem olyan szar az amit soha nem használtak még. és mi vagyunk az elvakultak. :)

  • AxBattler

    félisten

    válasz buvartacsko #444 üzenetére

    Oké, akkor a 367k HUF-ra dobj még rá 200k-t, és meg is van. Az még mindig kb. 400k-val kevesebb a 952k-nál.

    - irodai csomag
    - videóvágó, zene szerkesztő ára.

    Tudtommal ezek is csak hobbiszintű, félig profi megoldások az OSX-ben, ezeket megkapod W10-re is ingyen, hálóról (Libre Office...).

    Dell XPS 27" AIO-hoz mit szólsz?

    (#446) FunPro
    OSX-el szemben a W10-et egy hangyaf@xnyival több hardverrel/hardverkörnyezettel kell "összebarátkoztatni", talán ez is probléma lehet. Még jó, hogy ezért nem kérnek felárat az MS-nél. :B

    (#449) buvartacsko
    Nem írtuk, hogy x@r a Mac, csak pont hogy az ár/érték aránya rakás x@r.
    Brand gépeket (Dell, HP, Fuji, stb) alapból OS-sel szállítanak, azt is elég csak összedugni, és használni, lásd a lenti Dell AIO-t.
    Nem igazán csak maga a gép, hanem a hozzá kapcsolt szolgáltatások teszik túlárazottá. Bővítés valaki?
    Úgy emlékszem, Apple rendszereket is feltörtek párat az utóbbi időben, ill. általános fiókok feltörésénél nem szokták részletezni, hogy abból mennyi volt Win/Mac user.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák