Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Szerintem ezzel az MS elkésett ugyanúgy, ahogyan a core-al is. A google a chromeos-el annyira betalált az USA oktatásba, hogy a Windows-nak esélye nincs azt megtörni.

    USA oktatási rendszerének 60 % környékét egyedül uralja a chromeos. Na most arra már annyira senki nem kíváncsi, hogy a Windows UWP vagy anélkül szenvedés az egész a chromeos-hez képest. Arról meg nem beszélve, hogy a Windows olyan vastag mint a Bálna bőr, a maga 15 - 20 Gb-os méretével, teljesen mindegy, milyen gyengébb vasat tesznek alá olyan szenvedés lesz a használata, mint most a Windows 10 & Atom/celeron & Hdd használata vagy inkább használhatatlansága teljesítmény szempontból.

    Ameddig a chromeos egy atomon, vagy egy pentium-on valóban jól fut, addig a Windows :D

    Szóval valahogy nem győztek meg így előre sem ezzel kapcsolatban.

    És akkor az alkalmazások számáról nem beszéltünk. Ott a Windows RT nagyon jó rendszer volt kár, hogy senki nem értette mire jó... Ezzel nagyon hasonló lesz a helyzet szerintem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pzstm #18 üzenetére

    Igen van több forrás is:

    Chromebooks' market share jumped to 51% from 40%. Apple products, mostly iPads but also laptops and Mac desktops, declined to 24% from 32%. Windows-based machines remained steady at 23%.

    Ez egy éves hír.

    Sixty Percent of U.S. Chromebook Sales Are for Education, Report Concludes

    Frissebb nincs de a K-12-ben a ChromeOS növekszik. Elsősorban az IOS-t másodsorban az MS-t ütötte ki 2014-ben. Azóta csak nő, szerencsére.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Воланд #52 üzenetére

    Valóban nem a win ára miatt, hanem a microsoft otromba viselkedése is benne van, meg az is, hogy vannak cégek, akik nem csak azzal foglalkoznak, hogy lehúzzanak másokat, hanem a user igényekkel is. A PC eladások lehetnének simán feljebb is, csak éppen a google, meg az apple szép szeletet vágott ki belőle/előle, na most a chromeos és az android igen olcsó, meg van ahol ingyenes, az IOS szintén, ehhez képest az MS szoftverek nyögvenyelősek, lassúk, nagyon, bonyolultak, és még drágák is. Nem csoda, hogy a PC piac helyett a mindennapi otthonokban lassan a használható dolgokat kezdik alkalmazni, nem a "neked ez jó mert én azt mondom" típusúakat. Erre a google routere... Szerintem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pzstm #54 üzenetére

    Igen, megmagyarázhatnád, miért kell egy Windows 7-nek 30 GB-ot foglalni, miért van az, hogy állandóan szopni kell a driverekkel, ma telepítettem kettő 6 éves gépet, nem kell mondanom, hogy csak letöltött driverekkel megy a windows, ja miért van az, hogy 4 órája a windows semmit nem csinál csak frissít, ja és miért van az, hogy miden szart külön kell rátelepíteni, ami ráadásul zabálja a helyet, erőforrásokat?

    Na akkor majd ha megválaszoltad, hogy egy chromos-en ez miért kb 20 perc, akkor majd Made my day lesz.

    Igen tudom mindenkinek van otthon:
    - System Center, amivel 30 perc alatt telepíted. :D
    - Van otthon Enterprise Windowsa :D
    - Mindenkinek kell Office Pro PLus :D
    - Ja és mindent le lehet tiltani a Windows-ban a második pont miatt :D
    - Mivel a system centerbe integrált telepítőőkészletbe miden drive benn van a Windows drivert, nyomataót megismer :D

    Ja nem ezt egy home usernek végig kell szopnia minden telepítéskor...

    Arról ne beszéljünk, ha nincs ssd a gépben akkor aztán ha legendásan gyors a windows, de mivel még 64 GB-os SSD esetén is a felét zabálja el a windows nagyon praktikus :DDD

    Tudom tudom Gál Tamás megmagyarázta 2016-ban az erőforrás ingyen van.... :DDD

    Szopatásból jeles.... Használhatóságból nem... Arra ott a van minden más :R

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pzstm #54 üzenetére

    Ja meg a másik, a szoftver regisztrációs téma, ma sikerült beaktiválni két áttelepített windowst röpke 10 perces telefonálás darabonként, meg egy háború és béke begépelése számokban.

    Ez nem nyögvenyelős vazzeeee ezt így kell :DD Tudom tudom legyek hálás, hogy a microsoft megengedi 50 000 -ezerért, hogy át tudjam telepíteni egy másik gépre is a windowst.

    Ma ezt kétszer játszottam ,el mert a Windows 7 nem akart aktiválni, pedig nem volt már másik gépek :D Ez tök kényelmes szerintem is tudom tudom sccm :D

    Ehhez képest benyomsz egy email címet és megy minden... :D Mennyivel rosszabb már nem :), Ja és ezzel az össze applikáció adat megjelenik a másik gépen, pedig mennyire jobb egy napot elba.... 2 windows telepítésre biztonsági mentéssel, windows update-el, driverekkel szopással, és még csak 30 GB-ot foglal nem 5 - 10 GB-ot.

    Mennyivel jobb ecsééémmm...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #59 üzenetére

    Nincsen benne számomra semmilyen nélkülözhetetlen funkció, illetve W vonalon a 8.1/10 bőven megfelelnek az igényeimnek.

    Nyilván, ha valaki megvett egy Windows 7-et ami ugye támogatott, 2020-ig, akkor majd jól lecseréli csak azért
    mert a Microsoft, vagy épp szerinted neki, vagy neked ez sokkal jobb?
    Természetesen. :B

    (#71) pzstm

    Az indokolt eset, hogy van egy Windows ami értelmes, akkor azt ki ne adjuk már nagy közönség számára, a végén még nem fog menni a prism rendesen.

    (#64) pzstm

    Nyilván, akinek van egy gépparkja, és ugye Magyarországot nézem, akkor nem, nem fogják a komplett gépparkot 3 év múlva cserélni, hanem 6 - 8 évente, akkor a Windows 7 SP1-et vásárló cég, nem fogja kidobálni a szoftvereket, csak azért mert a Microsoft szerint "Nem biztonságos", "Nem hoz elég bevételt, már", "nem generál elég forgalmat az NSA számára", ugyanez vonatkozik az Office-okra is. Szóval azért persze értem én, de a vetítőgép szerepét hagyt meg GT-nek.

    (#73) King Unique

    Hülyeségeket ne beszélj kérlek, a Windows 7-ben elég sok driver volt/van, csak a WU-t nem használja hatékonyan, valamint a ha megmutatja neki, hogy itt egy .inf, akkor utána hirtelen megtalálja a WU-n is. Tehát a driver detektáló képessége nem az igazi.
    De legalább meg lehet nézni mi hiányzik neki a Hardware Ids alapján. Nem rossz a Win hét csak ahogyan írod koros, De attól még nem kellene az MS-nek ugyanazt eljátszani mint a Windows XP-vel, a Win Xp-re is felpakolták az összes Win 7 fukcionalítással bíró updatet, hirtelen a Win XP is 25 GB lett, most ezt csinálják a Windows 7-el is...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Timer #80 üzenetére

    Itt már nem erről van szó, hanem arról, hogy az Otthoni felhasználónak aki NEM!!! játszik/dolgozik/használ Windows specifikus programokat! Annak a Windows mint olyan nem kell! A google a google apps-al lefedi a legtöbb kívánságot, sőt a levelezés, naptár és egyéb funkciókat is.

    Az, hogy valaki annyira hozzászokott a Windows-hoz, hogy nem képes semmire sem váltani, nem érdekli, nem célja, mert úgyis feltelepíti szomszéd "informatikus" sanyika, ami vagy működik vagy nem az egy dolog.

    Itt alapvetően a jövő a lényeg, ha valakivel megtaníttatod azt, hogyan lehet fele annyi erőforrással megoldani valamit, akkor az nem akar majd, sokkal bonyolultabb eszközökkel szenvedni, most az történik, hogy a felnövő generációt már nem a Windows-ba nevelik bele, hanem egy könnyebb, egyszerűbben használható nyilván butább rendszerbe, de ha ez a butább rendszer: olcsóbb, hatékonyabb, gyorsabb, használhatóbb a kisembernek, akkor nincs miről beszélni... Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #87 üzenetére

    Az a baj, hogy amint nem tudsz valamire választ adni elkezdesz végletekben beszélni ami nem baj, csak minek... Ugyan ki mondta, hogy azt mondtad, hogy nincs ebbe vagy abba driver? Senki rajtad kívül. Az meg hülyeség, hogy a Win 10-ben több lenne, többet tud letölteni nem ugyanaz. Ugye ugye érvelni nem, magyarázni arról ami nem hangzott el annál inkább...

    Nem kell meggyőzni senkit, nézd a jövő eldönti. Jelen pillanatban annyit tudunk, hogy a fejlettebb világban a K-12-es oktatásban a ChromeOs a nyerő. Tehát senkit nem érdekel, hogy szerinted a Windows jó,, ha fele olyan kezelhetően van ingyen jobb is... Ja hogy neked jobb a windows na az a te dolgod...

    A Cikk arról szól ha jobban elolvasod (elolvastad?), hogy egy adott területen pont nem a Windows a nyerő... Az pedig, hogy szerinted meg neked igen, az pont nem érdekli a k-12-es oktatás... Meg engem sem...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #102 üzenetére

    Valamint telepítés után egyből USB 3.0 sebességen működnek az USB 3.0 portok, van vezetékes net és wifi is. Ja, és nem kell PS2 egérrel / billentyűzettel sem szórakozni. Valamint ezekhez eleve nem kellett semmit letölteni és nem, a WU sem tölti le őket külön. Valamint telepítésnél nincsen ilyen hibaüzenet és pl. alaplapi SATA drivert, vagy mást sem hiányol a telepítő. Illetve nem kell patchelni sem stb.

    Akkor azért van az, hogy egy Dell Vostro 5459-nél a Windows 10 nem megy fel, csak a gyári Dell által customizált verzió? Aminél pontosan ezt a hibaüzenetet kapom egy sima oem Windows 10 esetén? Meg azért van az, hogy egy Kaby Lake gépen nem ismeri az intel WiFi-t a Windows 10? Az, hogy neked amióta létezik a Microsoft csak olyan gépeid vannak (Természetesen!) aminél minden drivert megismer a Windows bármelyik verziója, nem azt jelenti, hogy ez a való világban is az összes gépnél így lenne. Szóval nem kellene általánosítani, meg ismét szélsőségekben gondolkodni.

    Ne is mond megint !!!Direkt!!! olyan gépet találtam ami nem esik bele a Microsoft marketing anyagába, meg olyan hardvert is. És ezt mind azért, hogy most jól ellent mondhass, hogy bizony ez nem is így van, csak ez a gép, meg a másik x * 10, meg az a pár (száz) hardver igazából a mátrix univerzumon kívül létezik csak, és nem is valós dolog a microsoft szerint, hiszen ott még soha nem láttak ilyet :) :R

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák