Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Timer #43 üzenetére

    Ja, úgyrádrúgja a TEK az ajtót, h még a Marinéni polcáról is leesnek a lekvárok ;] :R

    Amúgy Liberóoffice rulz...

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Воланд

    titán

    válasz Timer #43 üzenetére

    Office365-ben egy user öt gépre telepítheti fel a saját email címével az office-t. Többre mondjuk nem is tudja, mert öt felett nem tudja aktiválni, amíg nem törli le egy másik gépről.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz Timer #46 üzenetére

    Mondjuk sem az eredeti hsz szerzője, sem én nem beszéltem az általad felvázolt "megoldásról"....

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz Timer #48 üzenetére

    Nálunk kb 40%-al több az aktivált Office, mint a userek száma, szóval én meg ebből indultam ki. :B

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • hallador

    addikt

    válasz Timer #80 üzenetére

    Itt már nem erről van szó, hanem arról, hogy az Otthoni felhasználónak aki NEM!!! játszik/dolgozik/használ Windows specifikus programokat! Annak a Windows mint olyan nem kell! A google a google apps-al lefedi a legtöbb kívánságot, sőt a levelezés, naptár és egyéb funkciókat is.

    Az, hogy valaki annyira hozzászokott a Windows-hoz, hogy nem képes semmire sem váltani, nem érdekli, nem célja, mert úgyis feltelepíti szomszéd "informatikus" sanyika, ami vagy működik vagy nem az egy dolog.

    Itt alapvetően a jövő a lényeg, ha valakivel megtaníttatod azt, hogyan lehet fele annyi erőforrással megoldani valamit, akkor az nem akar majd, sokkal bonyolultabb eszközökkel szenvedni, most az történik, hogy a felnövő generációt már nem a Windows-ba nevelik bele, hanem egy könnyebb, egyszerűbben használható nyilván butább rendszerbe, de ha ez a butább rendszer: olcsóbb, hatékonyabb, gyorsabb, használhatóbb a kisembernek, akkor nincs miről beszélni... Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • pengwin

    addikt

    válasz Timer #80 üzenetére

    És mégis hogyan lehet elvárni, hogy UNIX alapon ingyen megkapd ugyanazt nagyvállalati környezetben, amiért egyébként jelenleg nagyon súlyos pénzeket kell fizetni a Microsoftnak?! :U
    Semmi sem lesz ingyen. Akkor se, ha egyébként OpenSource és ingyen beszerezhető. Mert vállalati környezetben utána még kell a profi support, vagyis vagy felpumpálod a saját IT részlegedet és megoldod házon belül, vagy fizetsz egy erre szakosodott cégnek.
    Nem értem, hogy ez miért lehet érv bármilyen UNIX ellen... legyen ingyen, legyen olyan jó, mint a drága zárt megoldások (amik igyekeznek magukhoz láncolni), és utána ingyen legyen hozzá pro support ingyen az OSS devektől? Gondolom akkor az ilyen cégek hozzájárulnának pénzzel, szakértelemmel, eszközökkel az upstream fejlesztésekhez, ha már ingyen kapják? Aha, persze... biztos azért basszák a fillért ilyen helyen, hogy utána adakozzanak.

    Én nagyon szeretem a linuxot, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy sosem lesz képes a Windows teljes kiváltására. Főleg azért, mert jelenleg a zárt rendszerek többnyire mesterséges eszközökkel láncolják magukhoz a felhasználókat és ha valamelyik cég vagy végfelhasználó kilép ebből a vendor lock-olt körből akkor komoly hátrányok érik, de döntő többségben nem a FOSS rendszerek és szoftverek hibájából.

    (#81) hallador
    +1,
    sajnos igazad van, mondjuk én nagyon nem örülök ennek a folyamatnak (és gondolom te sem).
    Személyes véleményem, hogy az otthoni felhasználók 80-90%-a számára sokkal jobb választás lenne egy linux-alapú rendszer a windows helyett. csak egyszer be kell állítani, utána meg használhatja gondtalanul.
    Egyébként érdekes, hogy ahogyan egyre többre képesek az informatikai eszközök, úgy butítják lefelé az átlag felhasaználóknak szánt rendszereket-szoftvereket, az "éppen elégséges" szintre, lsd. Chrome OS.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Timer #80 üzenetére

    Mondjuk azt világossá tehetnéd, hogyan jönnek ide a UNIX-ok, ráadásul miért várod el ingyen az ugyanolyan környezetet, mikor a UNIX-ok is fizetős termékek.

    https://www.coreinfinity.tech

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Timer #85 üzenetére

    "éppen a pingvin pártiak alapvető érve ez az "ingyenesség" az MS termékekkel szemben" - ez azért elég régi mese, kb azokból az időkből, amikor 10+évvel ezelőtti Ft-értéken(!!) került ~60eFt-ba egy windows, ingyenes frissítésről (pl win2k->xp) meg szó se volt. Ráadásképp akkoriban a géppark nagyrésze lego-PC volt, amire teljes licenszet kellett venni, vagy bolti OEM-et, ami jóval drágább pl egy dell/hp laptop OEM rendszerénél. Win7 óta ha az ember megfelelő időpontban a megfelelő terméket választja, aprópénz, frissítés meg ingyen van.

    Mostmár más a téma:
    1. biztonság - hiába mondják, hogy a win10 milyen szuperbiztos, meg hogy a felhasználó a hülye, mégis dömpingje van a ransomware-eknek. Ezek ráadásul lényegesen jobban fájnak, mint a régen gyakori startlap-átírós/reklámfelugrasztós adware-ek. Így, hogy adok a biztonságra egy komplett 3rd party "kutyafalka" vigyáz a gépre, lévén a defender semmit sem ér (jellemzően defender-használók nyafognak a vírusirtós topikban, hogy beszívták a ransomware-t).

    2. stabilitás-megbízhatóság: nekem éveken keresztül az volt a win mellett az érvem, hogy nem kell a driverekkel ügyeskedni, ha van egy belakott rendszerem akkor szép rendszeresen frissítve évekig elél <- ez volt a win7 "menyország". Hosszú idő után win10 Annyversaryn láttam újra kékhalált - de itt kb olyan gyakorisággal, mint anno win95-ön!!!

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Timer #90 üzenetére

    win10-nél ugyebár macerás bármyilen letöltött drivert felügyeskedni. Ha fel is raktad, előszeretettel cseréli régi/hibás verzióra. A gond az, hogy megszakadt a szokásos "OS fel, max 1-2 hónap driverproblémákkal küzdés majd évekig gondtalan használat" ciklus. Lesz@rom a párhavonta kitalált fícsöröket, stabilan fussanak a progik, és persze legyenek biztonságban az adatok.

    Biztonság: nem mondom, a win10-et is biztonságban lehet tartani, csak elég munkaigényes VAGY extrán kell fizetni érte.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Timer #96 üzenetére

    gen, cserébe kettő naponként járhatnál a gépre, hogy telepíts ilyen bővítményt, meg olyant, mert nem megy ez, nem játszik le azt, stb.

    Ezt most melyik rendszerről írtad? Mert pl. a böngészőbővítmények ugyanazok mint Windows alatt, tehát ha ott megy a telepítés akkor itt is, és alapból lejátszik szinte mindent (amit esetleg nem arra ott a VLC, szemben a Windows 10-zel, ami szerintem mondjuk egy Flac-re vagy Ogg-re szét fogja tárni a kezét. De nem fog tudni mit kezdeni egy rar vagy 7zip fájllal sem. Ott pedig mehetsz supportálni, a te szavaiddal élve.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Timer #106 üzenetére

    RTL-t nem tudom, mert TV-t max TV-ben nézek, de M1 híradó? Most komolyan? :D Meg silverlight? Használ még valaki olyat?

    "Microsoft announced the end of life of Silverlight 5 in 2012. In 2013, Microsoft announced that they had ceased development of Silverlight except for patches and bugfixes.[citation needed] Microsoft has set the support end date for Silverlight 5 to be October 2021.[6] Silverlight is no longer supported in Google Chrome since September 2015.[7] Since Microsoft Edge does not support plugins, it also does not support Silverlight."

    Ubuntura pont annyi vagy még egyszerűbb felrakni egy böngészőt, mint Windowsra. Pl. Vivaldi.com, letölt, duplakatt, hitelesítés és telepítés. De ugyanez Opera, Chrome esetében is, Chromium meg benne van a Szoftverközpontban. ÁNYK is van igen, mert JAVA alapú, tudod. CEWE is van Linuxra, igen.

    Windows 10-ről váltottam és nem hogy akadályozva nem vagyok semmiben, de sokkal gördülékenyebb minden, pl. rendesen működik a kereső, tudom méretezni a panelt és az indító ikonjait, nagy DPI-s kijlezős is normálisan néz ki minden tartalom és még sorolhatnám. Biztosan én vagyok nagyon ügyes.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Timer #108 üzenetére

    Pont most cáfoltam meg a prekoncepcióidat, hogy könnyebb lenne ez meg az Windows alatt. Feltelepítesz egy Windows 7-et, és alig tudod valamire használni, még egy sima PDF-et sem tudsz megnyitni, hogy mást ne említsek. Windows 10 alatt már jobb a helyzet, de még ott is elég sok mindent kell telepítened utólag. Hogy ki mit használ mindenkinek a saját dolga, de ettől még Windows alatt az átlagembernek nem lesz egyszerűbb az élete, mert aki annyira laikus Windows alatt sem tud telepíteni semmit, aki meg nem, annak Linux alatt is (legalábbis népszerűbb disztrók alatt) kb. ugyanannyira "bonyolult", csak mondjuk nem setup.exe a telepítő neve, hanem Vivaldi.deb, ha nincs benne a szoftverek között. A prekoncepciókkal van a baj, azokat kellene leküzdeni.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Timer #110 üzenetére

    Az Office-t ne keverjük ide ebben a formában, mert a saját formátum miatt nyilván korlátozott a kompatibilitás. Egy átlagosnál picit komplexebb Exceltől az Office Online is összecsinálja magát, de mondhatnám azt is hogy a 2003 is mérsékelten kompatibilis a 2010-zel vagy a 2013-mal. Az új WINE-nal már megy az Office 2013 is Linux alatt, a 2010 pedig eddig is ment. Onnantól meg nincs semmi kompatibilitási gond. Otthonra egyébként is felesleges a nagy többségnek az Office, de ettől még ott van majdnem minden gépen, nyilván teljesen legálisan.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Timer #110 üzenetére

    Sajnos van benne igazság, amíg az iskolában arról szól a számtechóra, hogy full analfabétából MSwindows+MS-office elindításra képes félanalfabétákat képeznek, addig nem nagyon fog a helyzet változni.

    Az ember saját magának+a nagyon szűk családnak (ahol amúgy is te telepítesz mindent) kereshet jobb megoldást, de "lerázós" üzemmódban, amikor az unokatesó jön, hogy "tedd már rendbe a gépet", akkor tényleg csak a már meglévő minimáltudásra érdemes alapozni. Nem véletlen ugye a M$ iskolabeetető és kalózkodást elnéző hozzáállása.

    #111: "ott van majdnem minden gépen, nyilván teljesen legálisan." <-:DDD

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • King Unique

    titán

    válasz Timer #106 üzenetére

    Ha Windowshoz szokott usereknek az u betűset rakod fel, akkor nincs min csodálkozni...Egyébként nem értem mért erőlteti mindenki azt, másról tán nem hallottak? Előbbi rétegnek sokkal jobb választás egy Linux Mint.

    (#109) Dave™:
    Az átlagnak, akik windowsos környezetben nőttek fel, azoknak nyilván könnyebb. Valamint, ami még fontos, hogy ha bármilyen problémája akad, akkor a közvetlen ismeretségi köréből is nagy valószínűséggel tud neki valaki segíteni. Ellenben a másik OS használatával kapcsolatban már korántsem biztos, sőt. Egyébként a váltásra vonatkozó kijelentést sem kell eltúlozni, mert még ha vannak is apróbb eltérések az egyes W verziók között, nyilván annyira nem lesz más használni őket, mint egy másik platform rendszerét. És ez most értendő az átlagra, nem a saját példákra kell hivatkozni. A 8-ban van natív PDF-támogatás (modern app) és azért dob a modern felületre. De attól még seperc alatt felpakol rá az ember akármilyen külső programot, ami nyilván desktopon fogja megnyitni a PDF fájlokat. Akár még egy ingyenes Sumatra is megteszi.

    (#112):
    Ennél a sokszor felemlegetett oktatási példánál azért valamit általában tenni is kell ám az adott félnek, ha azt akarja, hogy az ő szoftverét és megoldását használják. Egyesek ezt meglépik, mások meg a sült galambot várják...Szóval innen nézve nincs min csodálkozni és nem feltétlen kell a beetetés és társai jelzőkkel dobálózni. Nem mellesleg a kereslet is számít, hogy ilyen téren milyen szoftverek ismeretére érdemes a képzésben figyelmet fordítani. Illetve a korábbi / mostani cikk alapján a G. is lépett és nem a sült galambot várták ők sem. De persze az ő megoldásuk nyilván főleg a hardverrel együtt értendő kedvező ára miatt lett népszerű, nem feltétlen azért, mert a rajta futó OS all in one annyival jobb, mint a másik három platformé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák