Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Dave™ #2 üzenetére

    Igazából most változtattak a megcélzott piacon, így akár még sikeres is lehetne.
    Csak rá kéne feküdni mondjuk az Edge böngészőre, hogy közelítse kicsit tudásban (legalább) a Chromiumot, pl. legyen több és jobb bővítmény hozzá.
    De valahogy Microsoftnál az utóbbi időben több nagyon jó kezdeményezés is elbukott az érthetetlenül balf@sz megvalósításon, gyanítom ez is pofáraesés lesz.

    (#3) sz.balazs.95
    Az androidos appok nem egy UWP-s app szintjén vannak, hanem köröket vernek rájuk. Mondom ezt kb. 3 év WP8, WP8.1 és W10 for Mobile használat után. Az alap rendszer hiába jobb, ha az UWP-s appok csak elvétve érik el az androidos párjuk funkcionalitását, sebességét, megbízhatóságát. Pedig a rendszer és a kezelőfelület nagyon jó volt.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz pzstm #64 üzenetére

    Mondjuk ő nem valami vadi új, az OS aktív támogatási ciklusának vége után megjelent hardver támogatását kifogásolta, hanem ha jól értem az USB 2.0-ét is. Azért az eléggé komoly probléma, natív támogatásnak kellett volna lennie már rá jóval korábban is.
    Win 10 sokkal jobb már ilyen téren, mondhatni végre felzárkózott a linux disztribúciókhoz... mert ismerjük el, hogy ezt azért sokkal jobban és egyszerűbben megoldották a linux kernel háza táján.
    Ubuntu 12.04 már simán felismert és használhatóvá tett minden hardvert a laptopomon 2012-ben, egyedül NVidia drivert kellett telepíteni, de azt is csak a játékok és a virtuális gépek miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Timer #80 üzenetére

    És mégis hogyan lehet elvárni, hogy UNIX alapon ingyen megkapd ugyanazt nagyvállalati környezetben, amiért egyébként jelenleg nagyon súlyos pénzeket kell fizetni a Microsoftnak?! :U
    Semmi sem lesz ingyen. Akkor se, ha egyébként OpenSource és ingyen beszerezhető. Mert vállalati környezetben utána még kell a profi support, vagyis vagy felpumpálod a saját IT részlegedet és megoldod házon belül, vagy fizetsz egy erre szakosodott cégnek.
    Nem értem, hogy ez miért lehet érv bármilyen UNIX ellen... legyen ingyen, legyen olyan jó, mint a drága zárt megoldások (amik igyekeznek magukhoz láncolni), és utána ingyen legyen hozzá pro support ingyen az OSS devektől? Gondolom akkor az ilyen cégek hozzájárulnának pénzzel, szakértelemmel, eszközökkel az upstream fejlesztésekhez, ha már ingyen kapják? Aha, persze... biztos azért basszák a fillért ilyen helyen, hogy utána adakozzanak.

    Én nagyon szeretem a linuxot, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy sosem lesz képes a Windows teljes kiváltására. Főleg azért, mert jelenleg a zárt rendszerek többnyire mesterséges eszközökkel láncolják magukhoz a felhasználókat és ha valamelyik cég vagy végfelhasználó kilép ebből a vendor lock-olt körből akkor komoly hátrányok érik, de döntő többségben nem a FOSS rendszerek és szoftverek hibájából.

    (#81) hallador
    +1,
    sajnos igazad van, mondjuk én nagyon nem örülök ennek a folyamatnak (és gondolom te sem).
    Személyes véleményem, hogy az otthoni felhasználók 80-90%-a számára sokkal jobb választás lenne egy linux-alapú rendszer a windows helyett. csak egyszer be kell állítani, utána meg használhatja gondtalanul.
    Egyébként érdekes, hogy ahogyan egyre többre képesek az informatikai eszközök, úgy butítják lefelé az átlag felhasaználóknak szánt rendszereket-szoftvereket, az "éppen elégséges" szintre, lsd. Chrome OS.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák