Új hozzászólás Aktív témák

  • ruti

    Közösségépítő

    válasz NandoXXL #44 üzenetére

    Én már ez első cikk első oldalát olvasva gyorsan lepillantottam a hsz-ek számára, akkor 60 db volt, és azt gondoltam, biztos megy majd a szétoltás, hogy mennyire gyermeteg a cikk, nem főoldalra való, stb...ezzel szemben addig ott egy ilyen jellegű hsz sem érkezett...

    A mostani második cikkben már egyre többen nehezményezitek a szakmaiság hiányát és a fogalmazási problémákat...

    A bejegyzés tipikusan blog-ba való, és az "idősebb=?=tapasztaltabb" generációt valószínűleg idegesíti ilyet címlapon látni.
    Azonban a cikkírást is valahol el kell kezdeni, és látva a címlapos tartalmak hígulását, megfontolandó, hogy nem érdemes fikázni, mert még ennyi sem lesz.

    Arra vonatkozóan is elmaradt a fikázás, hogy "sokszázezres" a gép, és elmaradt az anyagi körülmények és magyar fizetési viszonyok taglalása is.

    Az alkatrészek (egyelőre ár nélkül szerepeltetve) összeválogatásában nem volt sok kockázat, ez nem adhatott okot a szakmai vitákra, valószínűleg ez is csökkenti a negatív kommentek számát. De még mi?
    Mi adja el a cikket, hogy a pozitív kommentek vannak nagyobb szánban? A "gépösszerakós" cikkek többszáz hsz-t kapnak megjelenéskor azonnal, gigászi flame-eket generálva. Eddig itt csönd van...

    Összességében "felnőtt" fejjel kínos érzés címlapon olvasni az ilyen mélységű cikkeket, de ezek szerint be kell látni, hogy a "nyelvezete" lehet könnyebben talál befogadókra, mint egy nehezen emészthető szakmai anyag. Tény, hogy címlapos cikkekre szükség van, és az írók csak a kritikákból tudnak épülni, a pozitívakat helyén kezelni, a negatívakon pedig nem megsértődni, hanem tanulni belőle. Ha több cikk születik, abból nagyobb számban eshet ki magvas tartalom, tehát semmiképpen ne adjátok fel.

    A gyakorlatban én azt tartanám a jó útnak, hogy a hasonló, beszámoló jellegű bejegyzések blog-ként induljanak, és az ottani visszacsatolásokból, valamint a PH! Vezérkarral való egyeztetés alapján jussanak el a címlapra.
    Rengeteg jól fogalmazó cikkíró szerényen csak blog-nak indítja, pedig tartalmában bőven címlapos az írása. Itt most ennek ellenkezőjével állunk szemben. Nem szégyen továbbá tapasztaltabbaktól véleményt kérni a cikk készrejelentése előtt.

    TL;DR:
    Kicsit elrugaszkodtam a konkrét cikktől, átcsapva a LOGOUT címlapos írásokra vonatkozó általánosításba. Visszatérve: Enter65, jó lesz ez, kellenek a tartalmak, tehát ne add fel, lassan próbálj meg minél több részletben a felszín alá ásni, többet megmutatni, mint ami a terméklapokból is kiderül. Átjön, hogy igényeset akarsz kiadni a kezed közül, ez a jó irány. Tartalom kell még mögé, és jobban kell tudni fogalmazni. Majd kialakul.

    Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Új hozzászólás Aktív témák