Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #23 üzenetére

    "de munkára pedig továbbra is ott tartunk, hogy egy két-három generációval régebbi brand SFF gépet veszel jó SSD-vel és boldogan élsz, míg meg nem halsz"

    Attól függ, hova, meg milyen munkára. Azért vannak helyek, ahol sokat lehet profitálni az új technologiákból vagy a fizikailag nagyobb hardverből. Ha nagyon biztosra akarsz menni, szerintem egy generációt elég visszamenni (persze van, ahol többet is), de előtte ki kell számolni, hogy hosszú távon ár/értékben végül megérheti-e a régebbi vas.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Cifu #23 üzenetére

    1. Egyértelmű, de csak részben, mert a hűtés és hőmérséklet szempont mellé venném az életszemléletet: Ugyanazon termelékenység mellett válaszd a jobb hatékonyságot. Többek között ezért tolják az ESG felügyeletet. Meg azért is, hogy majd a férfi járhasson tangás szoknyában a munkahelyen, hogy ne érezze magát elnyomva... :DDD
    Ha már régi sff brand gép szóba került: Nem véletlen, hogy nagyon sokszor találni bennük 90+, Gold, Platinum tápegységeket.

    2. 7900X cikk alatt én csak olyan felhasználókra asszociáltam, akik kihasználják a nagy teljesítményt. PL. aki upgrade után 1/2 - 1/4 idő alatt tudja majd lerenderelni a napi munkáját a korábbi gépéhez képest. Szóval nem azokra gondoltam, akik elvannak a munkájukhoz a sub 100k-150k használt kategóriával is. (Pl. vágók profitálhatnak belőle. A profik tuti, hogy nem nvenc-ben renderelnek, hanem CPU-ból, mert a lassúság ellenére jobb lesz a minőség. De majd megkérdezem... GTX 10 sorozatig biztos, hogy ló*zart nem lehet paraméterezni a nvenc-en.)

    3. Eddig nem figyeltem fel rá, lévén, nekem csak hobbi. Ez van. :B Minden esetre, a piaci igény értelmezését árnyalnám: A piaci igény valójában verseny a versenytársak között, nem pedig a fogyasztó a vállalattal szemben támasztott igénye és ez nagy különbség. Ha mindkét cég 10-20% alacsonyabb feszültségekre lőné be a CPU/GPU termékeit, a félvezetők optimálisabb szintjére, akkor a fogyasztó szimplán ezekből választana. Ezt a fajta eszetlen versenyt nem keresleti oldal diktálja, hanem a kínálati. Szóval a keresleti oldal kb. nem tud mit csinálni, ő így is úgy is a kínálatból próbálja kiválasztani a számára megfelelőbbet.

    4. Ésszerű fogyasztási keret? De azt tudjuk, hogy ez erősen relatív fogalom. Amit eggyel fentebb ecseteltem az igaz a belépő CPU/GPU termékektől a flag shipig. Kitolják plafonig a félvezető feszültségét és órajelét olyan magasságokba, ahol már jelentősen visszaesik a hatékonyság. RX470, RX480, GTX 1060, GTX 1070 végeztem ilyen irányú méréseket magamnak. Kb. mindegyikről elmondható, hogy kb. fele fogyasztásból 15%-t esik a 3D teljesítmény. Globál szinten / stratégiai szempontok szerint nem mindegy, hogy egy termék, amiből millió számra működik a villamos hálózatokon, az 60-70watt vagy 120W ha a számítási teljesítmény csak 15%-t esik.
    De láttam neten modernebb, RX 6600 eredményeket is, ott is hasonló a helyzet.
    Ha ennek megfelelően paramétereznék gyárilag, akkor vérpisti még mindig húzhatna rajta 10-30% pluszt, ha akar, viszont a többség használná gyári alapon, megelégedéssel.
    (Meglátásom szerint a piac nem képes ilyen irányú önszabályozásra. Szabályoznám a félvezető piacot, mint a huzat, ahogy sok más területen ezt megteszik a jogalkotók. De legalább legalább egy minősítési rendszert bevezetnek, amivel felhívják a vásárló figyelmét a hatékonyságra. Megteszik, mert globálisan, stratégiai léptékben jelentősége van és látszik hogy a szabad, szabályozatlan piacon a versenyzők többsége az olcsó és felületes megoldásokat választja.)
    De itt érvényes, amit említettél, hogy már régóta így van. Bizonyára. Én csak azóta figyeltem fel rá, mióta vettem egy fogyasztásmérőt és kíváncsi lettem a technológia 3D teljesítmény/hatékonyság görbéjére. :B

    Persze, a gazdagoknak is kell gyártani. Én se azt mondom, hogy tiltsuk be a Ferrari gyártását. :) Szimplán a fő csapásiránnyal nem értek egyet és ez nem is fog tudni megváltozni, mert részleteiben "kifaragott" folyamatok eredménye, nem pedig valamiféle woke őrület terméke. :B

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák